Image

شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X101

شرح محصول - شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X101

شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X101

شرح شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X101

مدل ARCO X101

شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X101 چیست ؟

شابلون پلاستیکی کفپوش بتنی مدل ARCO X101 یک قالب دایره ای شکل با ظاهر بیرونی دایره ناقص است که استیفنر داخلی ندارد. شابلون سنگفرش سیمانی مدل  ARCO X101  یکی از پرمصرف ترین قالب در کفسازی می باشد که به کمک آن می توان کفپوش های بتنی گرد را به راحتی اجرا نمود .قالب سنگفرش سیمانی مدل ARCO X101 با قطر بیرونی 35 سانتیمتر و ارتفاع 4 سانتیمتر می باشد و ضخامت تیغه های 6 میلیمتر از مواد پلاستیکی مقاوم ABS  تولید شده است و به وسیله آن می توان کف سازی انواع محوطه ویلا و خانه  ، پارک ها و فضاهای سبز شهری ، مسیر پیاده روی باغ و پیاده روهای کنار خیابان و ... را به راحتی و بدون نیاز به ههیچگونه مهارت و تخصص ، اجرا نمود . استفاده از قالب های پلاستیکی کفسازی ،  جهت سنگ فرش نمودن و محوطه سازی علاوه براینکه به راحتی اجرا می گردد ، این قابلیت را دارد که با استفاده از ملات های رنگی بتوانیم ، کفسازی زیباتری را به کمک استفاده از ملات های سیمانی رنگی به آسانی انجام دهیم همچنین شکل هندسی این قالب به صورت محیط خارجی گرد بدون  تیغه های وسط طراحی و تولید شده است  و به گونه ای تعیین شده که از جهات مختلف بتوان شابلون ها را کنار هم چید و طرح را وسعت داد . از مزایای خاص قالب سنگفرش بتنی گرد این است که از جهت های مختلف و با فاصله های منظم یا نا منظم می توان آن را وسعت داد و چیدمان نمود و همچنین طرح های زیبایی را برای کف ایجاد نمود . به علت اینکه این مدل از قالب پلاستیکی کفپوش فقط دارای یک سلول داخلی می باشد ، می توان از اپوکسی ها برای سطح آن استفاده گردد و همچنین توسط استیکرهای سه بعدی طرح های ویژه ای را روی سطح آن بکار برد.

از جمله سنگفرش نمودن محوطه ها و کفسازی بتنی و پوشش سیمانی مسیرهای پیاده روی در حیاط ویلا و خانه  و باغ ها و فضای سبز و پیاده روهای کنار خیابان به کمک قالب پلاستیکی گرد سنگفرش بتنی مدل  ARCO X101 آسان ترین روش برای کفسازی محیط ، نسبت به همه ی روش های مرسوم دیگر همچون نصب موزائیک یا بتن ریزی و بکارگیری از کفپوش های بتنی آماده و ... می باشد.

به طور کلی قطعه ارائه شده به عنوان یک ابزار همه کاره جهت ایجاد طرح های زیبای کفپوش سیمانی استفاده می شود. این قطعه تولید شده از پلاستیک مقاوم ABS می باشد که از مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوای برخوردار است. این محصول نیز مانند محصولات تولید شده در این دسته ، از ضریب تکرار بالایی برخودار بوده و در صورت نگهداری مناسب به عنوان ابزاری دائمی برای پیمانکاران محسوب می گردد. همچنین این محصول در برابر سایش ناشی از تماس با ملات و بتن بسیار مقاوم است.

شابلون ، شابلون مدل ARCO X101 ،شابلون کفپوش 

مزایای ویژه قالب

مزایای ویژه قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی مدل ARCO X101

قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی مدل ARCO X101 دارای چه مزایایی می باشد ؟ 

 • شابلون پلاستیکی کفپوش سیمانی مدل ARCO X101 از پلاستیک مقاوم ABS تولید شده است و مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و آب و هوایی گوناگون دارد.
 • از ترکیب قالب سنگفرش بتنی مدل ARCO X101 و و قالب کفپوش بتنی مدل ARCO X100 می توان طرح های زیبایی ایجاد نمود.
 • قالب های پلاستیکی کفپوش بتنی مدل ARCO X101 دارای ضریب تکرار و استفاده بسیار بالایی می باشد و در صورت نگهداری مناسب ، می تواند به عنوان یک ابزار کار دائمی برای مجریان محترم محسوب شود .
 • شابلون پلاستیکی کفپوش سیمانی تولید شده توسط شرکت بتن پلاست، در برابر نیروی ضربه و فشارهای وارده ، مقاومت بالایی دارد و به راحتی دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی شود.
 • به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی مقاوم و با کیفیت ABS در تولید قالب سنگفرش سیمانی مدل ARCO X101 ، مقاومت سایشی بسیار بالایی در برابر تماس با ملات و بتن در هنگام ملات ریزی یا قالب برداری خواهد داشت.
 • ملات سیمانی یا بتنی به قالب پلاستیکی سنگفرش در هنگام ریختن ملات یا قالب برداری نخواهد چسبید .
 • عدم شکستن و یا لب پر شدن شابلون پلاستیکی کفپوش سیمانی مدل ARCO X101 در هنگام ریختن ملات درون قالب یا برداشتن قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی پس از گیرش اولیه ملات سیمانی
 • امکان استفاده از ملات های رنگی سیمانی مختلف در هر بار ملات ریزی در قالب پلاستیکی گرد سنگفرش مدل ARCO X101جهت افزایش زیبایی در کفسازی محوطه و امکان ایجاد دایره هایی با رنگ های مختلف
 • سهولت شستشوی قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی توسط آب و فرچه و عدم نیاز به استفاده از هرگونه شوینده اسیدی خاص جهت جدا نمودن ملات و سیمان از شابلون پلاستیکی سنگفرش
 • عدم نیاز به زیر سازی و تسطیح سطحوح مورد نظر برای اجرا ، قبل از سنگفرش کردن کف به کمک قالب های پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل ARCO X101
 • امکان ایجاد پوشش سیمانی و پیاده روی بتنی طرح دار و منقش ، در سطوح ناهموار و شیب دار ، توسط شابلون کفپوش بتنی بدون نیاز به زیر سازی خاص و یا آماده سازی سطوح و شیب بندی اولیه یا بستر سازی
 • امکان استفاده از چندین مدل شابلون پلاستیکی کفپوش سیمانی بصورت همزمان جهت کفسازی یک فضا جهت زیباتر شدن کف و استفاده از طرحهای هندسی گوناگون در کفسازی به کمک روش سنگفرش بتنی به کمک قالب های مخصوص
 • امکان کاشتن سبزه و چمن و یا ریختن سنگریزه در فضای خالی بین سلول های سنگ فرش بتنی و یا در فواصل آن ، جهت افزایش زیبایی سطح کفسازی شده به کمک قالب پلاستیکی کفپوش بتنی مدل گرد

تعداد قالب سنگفرش

تعداد قالب سنگفرش سیمانی ARCO X101 مورد نیاز برای کفسازی سطح

بر اساس وسعت محل مورد نظر برای  کفسازی با قالب پلاستیکی کفپوش بتنی و زمان در دسترس برای سنگفرش نمودن کف ، می توان تعداد قالب مورد نیاز را محاسبه و انتخاب نمود . هرچه تعداد قالب ها بیشتر باشد طبیعتا سرعت اجرا افزایش خواهد یافت و امکان اختصاص زمان مناسب تر برای گیرش اولیه ملات در دسترس خواهد بود . پیشنهاد می شود حداقل 2 الی 4 عدد شابلون سنگ فرش بتنی برای کفسازی محیط های کوچک استفاده شود و این امر در محیط های بزرگ می تواند به 16  عدد یا بیشتر افزایش یابد.

بیشتر بدانید : قالب سنگ فرش ARCO X100 دارای چه ویژگی هایی است؟

طریقه سنگ فرش کردن کف

طریقه سنگفرش کردن کف به کمک قالب سنگ فرش بتنی ARCO X101

روش سنگفرش کردن کف به کمک قالب سنگ فرش بتنی ARCO X101 چگونه می باشد ؟

 • از مهم ترین رکن ها برای کفپوش کردن محوطه با کمک قالب پلاستیکی کفپوش بتنی ، شرایط فیزیکی ویژه ملات سیمانی ، برای ریختن در قالب ها است . در نظر بگیرید که عیار ملات مصرفی برای کفسازی نباید از 300 کمتر باشد و پیشنهاد می شود عیار نرمال 350 برای ساخت ملات سنگفرش بتنی در نظر گرفته شود.
 • از نکات مهم در مورد کفسازی توسط شابلون پلاستیکی سنگ فرش بتنی ، استفاده از ملات یا بتن با اسلامپ 4 تا 6 برای سنگفرش کردن محوطه به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش سیمانی می باشد . در صورت بکارگیری از بتن با اسلامپ و روانی بالا ، سیکل کاری و زمان قالب برداری بالا خواهد رفت و آب اضافه موجود در ملات ، قبل از انجام عملیات هیدراسیون امکان دارد جذب زمین شده و ملات یا بتن سنگفرش پس از خشک شدن دارای مقاومت مطلوبی نگردد .
 • پیشنهاد می شود که قالب های پلاستیکی کفپوش بتنی ، قبل از چیدمان و ریختن ملات سیمانی ، توسط روغن مناسب و یا گازوئیل چرب شود .
 • با توجه به تعداد دسترس از قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل ARCO X101 در دسترس ، آنها را در کنار هم بچینید.
 • لازم است که کف قالب های سنگفرش سیمانی را توسط آب شیرین اشباع نمائید تا مانع جذب آب مخلوط بتنی توسط زمین، قبل از رسیدن ملات به گیرش اولیه شود.
 • ملات مورد نیاز برای ساخت سنگفرش بتنی را با ماله درون سلول های شابلون پلاستیکی ریخته و مسطح نمائید.
 • چنانچه در نظر است که از چندین رنگ مختلف درون سلول های مختلف قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی استفاده شود ، می توانید با کمک ماله های کوچک تر عمل ریختن ملات درون قالب را انجام دهید تا دقت کار بیشتر شود و ملات های رنگی قاطی نشوند .
 • بعد از پر شدن و تسطیح کل سلول های شابلون کفپوش بتنی چند ضربه آرام با کف دست یا کف ماله به سطح قالب و ملات بزنید تا به اصطلاح ویبره گردد و سبب ایجاد ملات متراکم تری شود.
 • لازم است که با توجه به شرایط آب و هوایی محیط ، 2 الی 3 ساعت ملات سیمانی درون قالب پلاستیکی شابلون سنگفرش بماند تا به گیرش اولیه مناسب برسد ، تا پس از برداشتن قالب ، ملات دفرمه نشود . توجه نمائید برداشتن زودهنگام موجب دفرمه شدن و برداشتن دیرهنگام قالب ها موجب جدا شدن سخت بتن از قالب خواهد شد .
 • توجه شود که هنگام برداشتن قالب های پلاستیکی کفپوش سیمانی ، شابلون ها بصورت کاملا عمودی خارج شوند تا احیانا آسیبی به بتن منقش ایجاد شده وارد نشود و باعث لب پریدگی احتمالی آن نشود.
 • پس از قالب برداری لازم است سطوح سنگفرش شده توسط شابلون کفپوش سیمانی ، حداقل تا 3 روز توسط آب پاشی سطحی ، کیورینگ شود.
 • با توجه به دمای محیط و طرح اختلاط بتن یا ملات مصرفی جهت ساخت سنگفرش ، 24 الی 48 ساعت پس از برداشتن قالب های کفپوش بتنی ، می توانید روی سطح راه بروید و پس از گذشتن 7 روز سطح اجرا شده ، آماده بهره برداری و تحمل بارهای سنگین مانند تردد خودرو می باشد.
 • پس از اتمام کار قالب ها را توسط آب و برس نرم شسته و خشک نمائید و در محل مناسب نگهداری نمائید تا در پروژه های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت

قیمت شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X101

ردیف  شرح کالا  بسته بندی   قیمت هر بسته 
قیمت شابلون سنگفرش سیمانی مدل ARCO X101   جعبه 1 عددی   تماس بگیرید

مدل ARCO X100                              ,                                 مدل MOLD X120                                ,                         مدل MOLD X110

سوالات متداول

آیا نسبت آب به سیمان در بتن و یا اندازه سنگدانه ها ارتباطی با مقاوت بتن در برابر یخ زدگی و یا مصرف نوع مواد ضدیخ بتن ، حباب ساز بتن ، فوق روان کننده زودگیر در بتن دارند ؟

 

براساس نتایج آزمایش های انجام شده بتن های با مقاومت زیاد ( نسبت آب به سیمان کوچکتر از3/0 ) اگر از سنگدانه های درشت با دوام در مقابل یخبندان ساخته شوند و به مدت حداقل 2 هفته در آب مراقبت گردند نیازی به حباب هوا ( حباب ساز بتن ) ندارند در حالیکه در بتن های با نسبت آب به سیمان بزرگتر از 3/0 آب قابل یخ زدن افزایش می یابد و استفاده از مواد حباب ساز بتن جهت تامین دوام در مقابل یخ زدن و آب شدن ضروری است . 

 

سوالات متداول

آیا مواد حباب ساز بتن می توانند علاوه بر جلوگیری از یخ زدن بتن در برابر سیکلهای ذوب و یخبندان بتن را نفوذناپذیر نماید ؟

 

مواد حباب ساز بتن با تشکیل حباب های ریز میلیونی در ساختار بتن تا حد زیادی بتن را نفوذناپذیر می نمایند . ولی چنانچه علاوه بر محافظت در برابر سیکل ذوب و یخبندان ، نفوذناپذیر نمودن بتن مطرح است پیشنهاد می شود علاوه بر مصرف حباب ساز بتن از پودر میکروسیلیس یا ژل میکروسیلیس در طرح اختلاط بتن استفاده شود . 

 

محصولات مرتبط - شابلون کفپوش

Image

مدل HEXARC X3550

Image

مدل MOLD X110

Image

مدل HEXA X3550

Image

مدل MOLD X140

Image

مدل HEXARC X4040

Image

مدل MOLD X130

Image

مدل ARCO X100

Image

مدل MOLD X160

Image

مدل MOLD X150

Image

مدل MOLD X120

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page