Image

قوطی کلید و پریز دیواری

شرح محصول - قوطی کلید و پریز دیواری

قوطی کلید و پریز دیواری

قوطی پلاستیکی برای جای گذاری محل نصب قوطی کلید و پریز برق

Wall Switch Box

شرح قوطی کلید و پریز پلاستیکی دیواری

امروزه سیستم های انبوه سازی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است و ساخت خانه به روش صنعتی، با مزیت هایی مانند ضد زلزله بودن، مورد استقبال قرار گرفته است . یکی از تکنولوژی های نوین که در ساخت خانه به روش صنعتی بسیار حائز اهمیت است ، ساخت خانه به کمک قالب های لارج پنل یا تونل فرم است . در این سیستم های قالب بندی، معمولاً پلان کلیه واحدها و طبقات ساختمان، دقیقاً مشابه هم در نظر گرفته می شوند تا بتوان از یک دست قالب، برای ساخت کل طبقات و حتی پروژه های بعدی با پلان یکسان، استفاده نمود . در سیستم قالب بندی تونل فرم، قالب بندی سقف و دیوار بصورت یکپارچه انجام می شود و حتی دربها و پنجره ها درون سیستم قالب بندی بصورت قالبی تعبیه می شوند. بنابراین کل سیستم ساخت بصورت بتنی ، بدون ستون و تیر اجرا می شود و سقف و دیواره های بتنی یکپارچه بتن ریزی می شود . در این سیستم باید قبل از بتن ریزی فکری برای کابلها و پریزهای مربوط به برق و تاسیسات نیز نمود . برای این منظور قوطی کلید و پریز برق یا سوئیچ باکس دیواری طراحی و تولید شده است که درون سازه آرماتور بندی قرار گرفته و پس از اتمام بتن ریزی و قالب برداری، با برداشتن درب قوطی کلید و پریز دیواری ، می توان به راحتی کلید و پریز برق را درون آن جای گذاری نمود. البته مد نظر داشته باشید که همه لوله های مربوط به عبور کابلهای برق که قرار است به قوطی کلید و پریز وصل شوند داخل سازه نصب و جای گذاری می شوند.

نحوه استفاده

نحوه استفاده قوطی کلید و پریز برق پلاستیکی مخصوص دیوار

نحوه استفاده از قوطی کلید و پریز دیواری به چه صورت می باشد؟

ابتدا آرماتور بندی سازه بتنی بافته شده و یک طرف از قالبهای دیوار نصب و تثبیت می شود . سپس با توجه به نقشه تاسیسات ، لوله های برق جای گذاری می شوند و در محلهایی که قرار است کلید و پریز برق و تلفن قرار گیرد ، قوطی کلید و پریز دیواری جای گذاری و تثبیت می شود . لازم به ذکر است که با توجه به نقشه تاسیسات، لوله های برق به قوطی کلید و پریز مربوطه منتهی می شوند تا پس از پایان پروژه بتوانند با هدایت سیم و کابلهای برق، طبق نقشه سیم کشی عملیات برق کشی را کامل کنند. قوطی کلید و پریز برق دیواری یا سوئیچ باکس دیواری دارای یک درب است که جهت ممانعت از ورود بتن و شیره بتن به داخل قوطی در هنگام بتن ریزی تعبیه شده است و پس از اتمام بتن ریزی و قالب برداری، درب سوئیچ باکس دیواری برداشته شده و کلید و پریز دیواری مربوطه جا زده می شود.

میزان مصرف

میزان مصرف قوطی کلید و پریز پلاستیکی مخصوص دیوار

میزان مصرف قوطی کلید و پریز دیواری با توجه به نقشه برق و تعداد کلید و پریز لازم برای برق و پریز تلفن مشخص می شود.

نکات مهم

نکـات مهم در مورد قوطی کلید و پریز پلاستیکی مخصوص دیوار

نکات ضروری در زمان استفاده از قوطی کلید و پریز دیواری چیست؟

  • عدم استفاده از قوطی کلید و پریز قبل از بتن ریزی می تواند هزینه های سنگینی را برای حفر محل نصب کلید و پریزها ایجاد نماید.
  • حتما درب قوطی را هنگام جای گذاری روی قوطی قرار دهید، زیرا در غیر اینصورت امکان ورود بتن و شیره بتن به داخل قوطی وجود دارد و پس از سخت شدن بتن، تمیز کردن آنها مشکل خواهد بود و جا زدن کلید و پریزها هم با اشکال انجام خواهد شد.
  • محلی از سوئیچ باکس را که لوله برق به آن منتهی می شود توسط تیغ یا گرد بر، با قطر مناسب ببرید و نوک لوله را وارد قوطی کلید و پریز نمایید.

بسته بندی

نام محصول عمق تعداد در بسته وزن بسته
Name Depte Packing (QTY) WEIGHT (KG)

قوطی کلید و پریز دیواری

Swich box 80

80 150 6

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

سوالات متداول

چه تفاوتی بین قوطی کلید و پریز دیواری و قوطی کلید و پریز سقفی از نظر کاربرد وجود دارد؟

 

قوطی کلید وپریز برق ( سوئیچ باکس ) مخصوص تعبیه محل نصب کلید و پریز برق در دیوارهای تمام بتنی است . به این ترتیب که حین فرآیند آرماتور بندی و قالب بندی قوطی ها در محل مورد نظر بابست های مخصوص نصب می شود و همه لوله های برق داخل سازه اجرا شده و به قوطی کلید و پریز برق رسانده می شود . پس از بتن ریزی فضای خالی مناسب برای نصب کلید و پریز برق در دیوار بوجود می آید که به راحتی می توان داخل آن کلید و پریز برق را نصب نمود . قوطی کلید و پریز برق دارای درب مخصوص است که پس از اتمام بتن ریزی به راحتی برداشته می شود . این درب بخاطر آن است که در حین عملیات بتن ریزی شیره بتن داخل قوطی کلید و پریز برق نرود تا در حین نصب کلید و پریز خلل ایجاد نشود . همچنین فرق قوطی کلید و پریز سقفی و قوطی کلید و پریز دیواری در این است که قوطی دیواری عمق 8 سانتی متری می باشد و مخصوص نصب کلید و پریزهای برق و نوع قوطی کلید و پریز سقفی دارای عمق 5 سانتی متری می باشد و مخصوص تعبیه محل نصب لوستر و چراغهای سقفی می باشد . 

 

محصولات مرتبط - قطعات کمکی قالب بندی بتن

Image

کلاهک امن

Image

رابط میان بلت

Image

نوار درزگیر قالب

Image

غلاف دو سر مخروط

Image

درپوش قالب

Image

کلاهک قارچی امن

Image

غلاف مخروطی سنگین

Image

پایه مخروطی میلگرد

Image

آب بند لاستیکی لبه دار

Image

مهره مخروطی پلاستیکی

Image

لوله آجدار پلاستیکی

Image

آب بند لاستیکی ساده

Image

مخروطی میان بلت

Image

میان بلت آب بند پلاستیکی

Image

قوطی کلید و پریز سقفی

Image

مخروطی میان بلت فنري

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805