Image

قوطی کلید و پریز سقفی

شرح محصول - قوطی کلید و پریز سقفی

قوطی کلید و پریز سقفی

Roof Switch Box

شرح

تعبیه محل نصب و خروج کابلهایی مانند روشنایی سقفی یا لوستر در سیستم های نوین ساخت و ساز که به شیوه صنعتی انجام می شود، باید قبل از بتن ریزی مد نظر قرار گیرد . سیستم های نوین ساخت و ساز به روش صنعتی ، با کمک سیستم های قالب بندی لارج پنل یا تونل فرم یا هوپاد و .... انجام می گیرد. در این سیستم های قالب بندی دیوار و سقف در یک مرحله انجام می شود و بتن ریزی بصورت یکپارچه برای دیوار و سقف اجرا می شود . در واقع می توان گفت ستون و تیرها در این سیستم ها حذف شده و سازه بصورت دیوار و سقف بتنی یکپارچه اجرا می شود. انجام کارهای تاسیساتی و سیم کشی در این نوع سازه ها قبل از بتن ریزی انجام می شود و مطابق نقشه موجود برای برق رسانی ، کابلها و قوطی های انتظار پیش بینی می شود . البته این پیش بینی برای محل نصب لوسترها و روشنایی های سقفی در دال های بتنی در سیستم قالب بندی معمولی نیز باید در نظر گرفته شود . در روشهای سنتی برای تعبیه محل نصب روشنایی و یا لوسترها از تکه های یونولیت استفاده می شود و پس از اتمام بتن ریزی و باز نمودن قالبها ، یونولیت را خارج نموده و پس از انجام کارهای مربوط به برق کشی سقف ، فضای خالی به جا مانده را مجدد با ملات پر می نمایند. جهت رفع و سهولت تعبیه محل نصب روشنایی و لوسترهای سقفی، قوطی کلید و پریز سقفی از جنس پلاستیک طراحی و تولید شده است، که از دو قسمت درب و بدنه تشکیل شده است . این قوطی ها قبل بتن ریزی با توجه به نقشه برق ساختمان در محل مناسب جای گذاری شده و پس از اتمام بتن ریزی و باز نموده قالبها ، با خارج نمودن درب قوطی ، کارهای مربوط به برق سقف، به راحتی انجام می شود و قوطی کلید و پریز سقفی دارای عمق 5 سانتیمتر می باشد و از جنس پلی اتیلن فشرده تولید می شود .نحوه استفاده

نحوه استفاده قوطی کلید و پریز سقفی

پس از اتمام آرماتور بندی دیوار و بستن قالبهای دیوار ، قالب کف سقف بسته می شود و پس از اسپیسر گذاری ، آرماتورهای سقفی شبکه ای پهن می شود. سپس با توجه به نقشه تاسیسات ، لوله های برق جای گذاری می شوند و در محلهایی که قرار است خروجی روشنایی سقفی وجود داشته باشد، قوطی کلید و پریز سقفی جای گذاری و تثبیت می شود . لازم به ذکر است که با توجه به نقشه تاسیسات، لوله های برق به حالت انتظار جای گذاری شده و به قوطی کلید و پریز سقفی منتهی می شوند تا پس از پایان پروژه بتوانند با هدایت سیم و کابلهای برق، طبق نقشه سیم کشی، عملیات برق رسانی را کامل کنند. قوطی کلید و پریز سقفی یا سوئیچ باکس دارای یک درب است که جهت ممانعت از ورود بتن و شیره بتن به داخل قوطی در هنگام بتن ریزی تعبیه شده است و پس از اتمام بتن ریزی و قالب برداری برداشته شده و عملیات مربوط به روشنایی سقفی انجام می شود.

میزان مصرف

میزان مصرف  قوطی کلید و پریز سقفی

میزان مصرف قوطی کلید و پریز سقفی، با توجه به نقشه برق و تعداد روشنایی سقفی لازم ساختمان و سایر سیستم ها مانند سیستم های امنیتی و ایمنی که نیاز به سیم کشی دارند مشخص می شود.

نکات مهم

نکـات قوطی کلید و پریز سقفی

عدم استفاده از قوطی کلید و پریز سقفی، قبل از بتن ریزی می تواند هزینه های سنگینی را برای حفر محل روشنایی سقفی یا وسایل ایمنی و اعلام حریق و ... داخل سقف ایجاد نماید.
حتما درب قوطی هنگام جای گذاری ، روی قوطی نصب شده باشد ، زیرا در غیر اینصورت امکان ورود بتن و شیره بتن به داخل قوطی وجود دارد که پس از سخت شدن تمیز کردن آنها مشکل خواهد بود و در اجرای برق کشی سقف خلل ایجاد خواهد نمود.
محلی از سوئیچ باکس سقفی را که لوله برق به حالت انتظار به آن منتهی می شود، توسط تیغ یا گرد بر با قطر مناسب بریده و سر لوله را وارد قوطی کلید و پریز سقفی نمایید.

بسته بندی

نام محصول عمق تعداد در بسته وزن بسته
Name Depte Packing (QTY) WEIGHT (KG)

قوطی کلید و پریز سقفی

Swich box 50

50 150 6/8

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

سوالات متداول

چه تفاوتی بین قوطی کلید و پریز دیواری و قوطی کلید و پریز سقفی از نظر کاربرد وجود دارد؟

 

قوطی کلید وپریز برق ( سوئیچ باکس ) مخصوص تعبیه محل نصب کلید و پریز برق در دیوارهای تمام بتنی است . به این ترتیب که حین فرآیند آرماتور بندی و قالب بندی قوطی ها در محل مورد نظر بابست های مخصوص نصب می شود و همه لوله های برق داخل سازه اجرا شده و به قوطی کلید و پریز برق رسانده می شود . پس از بتن ریزی فضای خالی مناسب برای نصب کلید و پریز برق در دیوار بوجود می آید که به راحتی می توان داخل آن کلید و پریز برق را نصب نمود . قوطی کلید و پریز برق دارای درب مخصوص است که پس از اتمام بتن ریزی به راحتی برداشته می شود . این درب بخاطر آن است که در حین عملیات بتن ریزی شیره بتن داخل قوطی کلید و پریز برق نرود تا در حین نصب کلید و پریز خلل ایجاد نشود . همچنین فرق قوطی کلید و پریز سقفی و قوطی کلید و پریز دیواری در این است که قوطی دیواری عمق 8 سانتی متری می باشد و مخصوص نصب کلید و پریزهای برق و نوع قوطی کلید و پریز سقفی دارای عمق 5 سانتی متری می باشد و مخصوص تعبیه محل نصب لوستر و چراغهای سقفی می باشد . 

 

محصولات مرتبط - قطعات کمکی قالب بندی بتن

Image

کلاهک امن

Image

رابط میان بلت

Image

نوار درزگیر قالب

Image

غلاف دو سر مخروط

Image

درپوش قالب

Image

کلاهک قارچی امن

Image

غلاف مخروطی سنگین

Image

پایه مخروطی میلگرد

Image

آب بند لاستیکی لبه دار

Image

مهره مخروطی پلاستیکی

Image

لوله آجدار پلاستیکی

Image

آب بند لاستیکی ساده

Image

مخروطی میان بلت

Image

میان بلت آب بند پلاستیکی

Image

قوطی کلید و پریز دیواري

Image

مخروطی میان بلت فنري

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805 

نماینده فروش تهران : 

اتوبان جلال آل احمد ، شرق به غرب ، بعد از زیر گذر گیشا ، پلاک 71 ، واحد 4

تلفکس : 02188580775    02188580774

کارشناس فروش : خانم کریمان  09120347806   09120367805

کارشناس فروش : آقای مهندس مبینی  09124856268