شرح گروت اپوکسی (3 جزئی )

استفاده از ملات ها و بتن های ساختمانی معمولی برای نصب و ثابت سازی ماشین آلات صنعتی و تجهیزات عظیم مهندسی جوابگو نمی باشد . جهت نصب و تثبیت سازه های سنگین ، پارامتر هایی مانند مقاومت فشاری ، خمشی و کششی ، بسیار حائز اهمیت است . زیرا این گونه سازه ها ، نیروهای فشاری زیادی را به تکیه گاهها از نظر فشاری و کششی و خمشی وارد می کنند که این پارامترها هنگام نصب و تثبیت تجهیزات و ماشین آلات متحرک و دارای لرزش شدید دینامیکی ( مانند پرسهای ضربه ای ، گیوتین و ... ) به وفور مشاهده می شود. لذا ملات های عادی قادر به تحول چنین نیروهایی نیستند و لازم است که برای اینگونه سازه ها از ملات گروت اپوکسی استفاده شود . گروت اپوکسی ملاتی است 3 جزئی و فاقد روانی ، که برای کار در سطوح افقی و عمودی و بالاسری مناسب است .و به وفور برای نصب و تثبیت تجهیزات صنعتی و ماشین آلات سنگین مورد استفاده قرار می گیرد . از این محصول به عنوان ملات مقاوم در برابر اسیدها و مواد شیمیایی نیز استفاده می شود . ضمن اینکه علاوه بر مقاومت های مکانیکی بسیار زیاد از نظـر شیمیایی نیـز در برابر بسیاری از مواد ماننــد روغن ، گریس ، نفت ، نمک ها ، اسید ها ، قلیاها و بسیاری از مواد خورنده پایدار است . ملات گروت اپوکسی فاقد جمع شدگی است و چسبندگی بسیار خوبی به بتن دارد .

مکانیزم عملکرد گروت اپوکسی (3 جزئی ) :

تکنولوژی اپوکسی در واقع یک هم بسپار ترموست یا به اصطلاح سخت شونده گرما سخت است که از دو جزء رزین اپوکسی و هاردنر اپوکسی ( سخت کننده یا فعالساز ) تشکیل شده است. رزین اپوکسی از بسپارهایی با زنجیر کوتاه که در انتهایشان یک گروه اپوکساید قرار دارد تشکیل می شود که پس از ترکیب با هاردنر طی زمانی مشخص واکنش نشان داده و با تکمیل پیوند ، خشک می شوند . این مواد ( رزین اپوکسی و هاردنر اپوکسی ) پس از اضافه شدن به ماتریس سیمان شروع به واکنش سریع نموده و گیرش و مقاومت زودرس را بسیار بالاتر از شرایط نرمال فراهم می کند. همچنین به دلیل عدم وجود آب و یا هرگونه حلال در اجزای گروت اپوکسی هیچ گونه انقباض و یا جمع شدگی به وجود نخواهد آمد.

گروت اپوکسی

خواص و اثرات

خواص و اثرات گروت اپوکسی (3 جزئی )

حصول مقاومت های مکانیکی بالا

قابلیت چسبندگی بسیار زیاد به فلز و بتن

بدون انقباض و جمع شدگی

مقاومت بالا در برابر ارتعاشات دینامیکی

مقاومت بالا در برابر ضربه و لرزه های سازه ای

استحکام شیمیایی عالی در برابر مواد خورنده

جریان پذیری عالی به لحاظ روانی مطلوب

قابلیت خود تراز شوندگی                 

 

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

درباره بتن پلاست

شرکت شیمیایی بتن پلاست فعالیت خود را در سال 1387 با هدف تولید و ایجاد ارزش آفرینی از طریق تولید محصولات با کیفیت و شاخص، پایدار و واحد ارزشهای زیست محیطی و با رعایت قوانین ملی و استانداردهای فنی آغاز نمود تا سهمی در بهتر شدن شرایط ساخت و ساز در ایران بزرگ داشته باشد .

دفتر مرکزی فروش

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست
آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان
09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی
09124201549 - 09120347805 - 09120347806