شرح گروت منبسط شونده  

نصب و تثبیت بیس پلیت روی فونداسیون در سازه های اسکلت فلزی از دغدغه های موجود برای مجریان و مهندسان می باشد. با توجه به حساسیت بالا و با توجه به اینکه پیش بینی جمع شدگی یا انقباض ملات معمولی در شرایط آب و هوایی مختلف به راحتی قابل اندازه گیری نیست ، نیاز به ملاتی خاص با فرمولاسیون ویژه به نام گروت سیمانی است که اثرات ناشی از انقباض ملات را جبران نماید. در شرایطی خاص با توجه به شرایط ویژه آب و هوا امکان از دست رفتن بیشتر آب ملات در اثر دمای هوا و عدم کیورینگ مناسب وجود دارد که در این حالت باید برای گروت انبساط آزاد بیشتری در نظر گرفته شود تا بتوان انقباض موجود را جبران نمود . از این رو استفاده از گروت منبسط شونده گزینه مناسبی است .گروت پایه سیمانی انبساطی از سیمان ، سنگدانه دانه بندی شده ، الیاف پلی پروپیلن ، روانساز پودری و مواد منبسط کننده ملات فرموله و تولید شده است .گروت سیمانی منبسط شونده ملاتی با مقاومت اولیه و نهایی بالا و زودرس است که با توجه به دمای آب و هوای محیط و زمان قابل مصرف می باشد. این محصول هنگام ترکیب با آب دارای خصوصیات انبساط حجمی دو مرحله ای است. انبساط اولیه حاصل تصعید گازها بوده و هنگام ترکیب پودر با آب اتفاق می افتد و فاز دوم نیز در اثر واکنش شیمیایی گیرش ملات است که یک یا دو روز بعـد از اختلاط ملات آغاز می شـود.  

مکانیزم عملکرد گروت منبسط شونده :

گروت پایه سیمانی منبسط شونده متشکل از سیمان ، سنگدانه دانه بندی شده ، روانساز پودری ، الیاف پلی پروپیلن و مواد منبسط کننده می باشد که هر کدام به سهم خود تاثیراتی را روی ارتقاء خواص ملات ایفا می کنند. وجود سنگدانه دانه بندی شده در فرمولاسیون تولید گروت منبسط شونده ، امکان ساخت ملات توانمند با دانه بندی کنترل شده بدون خاک را حاصل خواهد نمود . روانسازهای پودری موجب نیاز کمتر گروت سیمانی منبسط شونده به آب ، برای تبدیل شدن به خمیر ملات می شود که در نهایت علاوه بر افزایش روانی ، افزایش مقاومت فشاری و سایر مقاومت های مکانیکی را به دنبال خواهد داشت . الیاف پلی پروپیلن نیز با افزایش مقاومت سایشی و ارتقاء برخی خواص نقش مهمی را در ساختار گروت سیمانی انبساطی ایفا می کند . مواد منبسط کننده ویژه ، یا مواد جبران کننده انقباض موجود در گروت یکی از مهم ترین خواص ویژه گروت منبسط شونده یعنی عدم انقباض و جبران کاهش حجم ملات در اثر هیدراسیون را تامین می کند، که میزان انبساط آزاد در گروت منبسط شونده نسبت به سایر گروت های پایه سیمانی بیشتر است.

 

 گروت منبسط شونده

خواص و اثرات

 

خواص و اثرات گروت منبسط شونده

خواص روانی و کارپذیری بالا

میزان نفوذپذیری کمتر نسبت به ملات های معمولی

عدم انقباض ملات به واسطه انبساط کنترل شده

مقاومت بالا در برابر شرایط جوی مختلف

ممانعت از خوردگی فولاد بدلیل عدم وجود سنگدانه های فلزی و

کلراید در ساختار گروت منبسط شونده

مقاومت بالا در برابر نیروهای استاتیکی زیاد

عدم ترک خوردگی و ایجاد درز بعد از سخت شدن

امکان بهره برداری سریع تر از سازه

حصول مقاومت اولیه بالا و امکان بارگذاری زودهنگام

ترکیب با حداقل میزان آب و حصول روانی مطلوب

ممانعت از انقباض ناشی از جمع شدگی پلاستیک

کارپذیری بالا بدون آب انداختگی و جدا شدگی

افزایش چسبندگی بین فولاد و بتن

قابلیت پمپ پذیری

 

 

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

درباره بتن پلاست

شرکت شیمیایی بتن پلاست فعالیت خود را در سال 1387 با هدف تولید و ایجاد ارزش آفرینی از طریق تولید محصولات با کیفیت و شاخص، پایدار و واحد ارزشهای زیست محیطی و با رعایت قوانین ملی و استانداردهای فنی آغاز نمود تا سهمی در بهتر شدن شرایط ساخت و ساز در ایران بزرگ داشته باشد .

دفتر مرکزی فروش

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست
آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان
09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی
09124201549 - 09120347805 - 09120347806