Image

ملات تراز کننده سطوح

شرح محصول - تراز کننده سطوح

ملات تراز کننده سطوح

ملات خود تراز شونده سیمانی

Floor Self Leveling

Mortar

SL1000

ملات آماده خود تراز شونده برای کفسازی

با خاصیت روانی فوق العاده

شرح ملات خود تراز شونده سیمانی

ملات تراز کننده سطوح چیست؟

از مشکلات موجود برای نصب کاشی و سرامیک و یا نصب کفپوش های چوبی و دیگر مفروش کننده های کف ، ناهمواری سطح زیر کار می باشد. عدم توجه به ناهمواری سطح زیرآیند ،منجر به تشکیل سطح ناهموار و نا تراز خواهد شد که تصحیح مجدد آن، مستلزم صرف هزینه های گزاف خواهد بود . استفاده از ملات های دستی جهت تراز نمودن سطح، فرآیند سخت و زمانبری را به دنبال خواهد داشت و در اکثر مواقع نتایج مطلوبی به دست نخواهد آمد . بدین منظور ملاتی آماده با خاصیت خود تراز شوندگی، فرموله و تولید شده است که می تواند در لایه نازک اجرا شده و با خاصیت خود تراز شوندگی خود ، بخوبی در سطح مورد نظر پخش شود و سطحی تراز و هموار ایجاد نماید. ملات تراز کننده سطوح یا ملات خود تراز شونده، مخلوطی آماده و تک جزئی می باشد، که با توجه به فرمولاسیون ویژه خود، دارای روانی و روندگی مطلوبی می باشد و به راحتی سطح را تراز می کند . از ملات خود تراز شونده به دو منظور می توان استفاده نمود:

 استفاده عمده این محصول جهت ایجاد بستر کاشیکاری و نصب کفپوش در لایه های نازک می باشد و مصارف دیگر ملات تراز کننده سطوح به عنوان لایه نهایی در کف سالن ها ، انبارها ، اتاق ها و ... می باشد.

 

مکانیزم اثر

مکانیزم اثر ملات خود تراز کننده سطوح

مکانیزم اثر ملات تراز کننده سطوح به چه صورت می باشد؟

این محصول از سیمان و سنگدانه های میکرونیزه و مواد روانساز و رزین های فعال شونده و همچنین مواد منبسط کننده، فرموله و تولید شده است . این ماده با ریزش از یک سو جریان می یابد و با توجه به روانی و قدرت جریان پذیری بالایی که دارد، در کل سطح بصورت یکنواخت پخش می شود. همچنین به دلیل وجود رزین های فعال شونده در تولید ملات خود تراز شونده ، این محصول از پیوستگی و چسبندگی بسیار مطلوبی به سطح زیرآیند برخوردار است و متحمل نیروهای فشاری بالایی خواهد بود . همچنین وجود مواد منبسط کننده ، مشکلات ترک خوردن ملات پس از سخت شدن، در اثر انقباض و از دست دادن آب را جبران می کند.

خواص و اثرات

خواص و اثرات ملات تراز کننده سطوح

خواص و اثرات ملات تراز کننده سطوح چگونه است؟

 • قابلیت جریان پذیری و روندگی بسیار مطلوب
 • قدرت عالی پرکنندگی کلیه خلل و فرج
 • قدرت چسبندگی عالی به انواع سطوح از جمله بتنی و گچی و ...
 • شباهت بسیار به سطح بتن از نظر رنگ
 • بدون نیاز به کیورینگ بعد از اجرا
 • بدون انقباض و جمع شدگی در فرآیند گیرش
 • انعطاف پذیری بسیار زیاد
 • مقاومت مناسب در برابر سیکل های یخبندان و ذوب
 • مقاوم در برابر نفوذ آب و عوامل مخرب محیطی
 • ایجاد سطحی صاف و غیر لغزنده
 • سهولت و سرعت اجرا بالا
 • قابلیت شستشو و نظافت بسیار آسان سطوح

کاربردها

کاربردهای ملات خود تراز شونده سیمانی

کاربردهای ملات تراز کننده سطوح چیست؟

 • مناسب برای تراز نمودن سطوح مختلف
 • قابلیت پر نمودن حفره ها و خلل و فرج موجود در سطح بتن
 • مناسب برای ایجاد سطح زیر آیند صاف و هموار، برای نصب کاشی و سرامیک و کفپوش های آماده
 • مناسب برای زیرسازی کفپوش های رزینی
 • قابلیت استفاده به عنوان لایه نهایی سالن ها ، کارگاهها ، اتاق ها و انبارها و ...

جدول مشخصات فیزیکی و شیمیایی

 جدول مشحصات فیزیکی و شیمیایی ملات تراز کننده سطوح

مشخصات فیزیکی و شیمیایی تراز کننده سطوح چیست؟

عنوان ویژگی
حالت پودر
رنگ خاکستری
وزن مخصوص   gr/cm39/1 
یون کلر ندارد
استاندارد BSEN 1937  -  BSEN 12706
خشک شدن اولیه   حدود 4 ساعت
خشک شدن نهایی 7 روز
میزان جمع شدگی کمتر از 6%

استاندارد

ملات تراز کننده سطوح مطابق کدام استانداردهای جهانی مورد سنجش قرار می گیرد؟

استاندارد  BSEN 12706 - BSEN 1937

میزان مصرف

میزان مصرف ملات خود تراز شونده سیمانی

میزان مصرف ملات خود تراز شونده سطح، با توجه به ناهمواری ها و تخلخل های موجود در سطح متفاوت است . ولی در شرایط نرمال برای هر متر مربع از سطح، با ضخامت 1 میلیمتر حدود 2 تا 3 کیلوگرم محصول تراز کننده سطح محصول مورد نیاز است

روش مصرف

روش مصرف ملات تراز کننده سطوح

روش صحیح استفاده از ملات تراز کننده سطوح به چه صورت می باشد؟

 • سطح زیر کار برای اجرای ملات خود تراز شونده باید عاری از هرگونه آلودگی و نقاط سست و چربی و ... باشد.
 • در صورت وجود هر گونه آلودگی در سطح ، ابتدا توسط جاروهای مکنده صنعتی، گرد و غبار سطح گرفته شود و سپس با اعمال فشار آب ( واتر جت ) یا سند بلاست، سطح را از وجود هرگونه آلودگی بزدایید.
 • سطوح مورد نظر برای اجرای ملات تراز کننده سطوح، می بایست قبل از اجرا با آب اشباع شوند تا حدی که سطح آب موجود در ملات را جذب ننماید . البته دقت نمایید که در هنگام اجرای ملات نباید آب آزادی روی سطح وجود داشته باشد.
 • ظرفی مناسب که ظرفیت ترکیب یک کیسه پودر ترازکننده سیمانی و آب مورد نیاز را داشته باشد انتخاب نمایید.
 • به ازای هر کیسه 25 کیلوگرمی از پودر تراز کننده سطح 6 الی 7 لیتر آب مورد نیاز می باشد.
 • ابتدا آب را داخل ظرف ریخته و در حالی که همزن برقی ( دریل + پره ) روشن است پودر را کم کم اضافه نمایید و تا حصول دوغابی همگن و یکنواخت عملیات میکس را ادامه دهید.
 • پس از میکس کامل ، حدود یک دقیقه ملات را در حالت ساکن قرار دهید تا هوای اضافی موجود در آن خارج شود.
 • دوغاب خود تراز شونده را روی سطح ریخته و توسط ماله شانه ای روی سطح پخش نمایید و در نهایت با کمک غلتک هواگیر سطح را هموار نمایید.
 • پس از رسیدن ملات به گیرش اولیه ، سطح تراز شده را به مدت 24 الی 48 ساعت به کمک آب مرطوب نگه داشته و کیورینگ نمایید.

ایمنی

موارد ایمنی مهم ملات تراز کننده سطوح

شرایط ایمنی در زمان استفاده از ملات تراز کننده سطوح به چه صورت می باشد؟

 • این ماده جزء مواد سمی و خطرناک برای محیط زیست محسوب نمی شود.
 • به هیچ عنوان نباید بلعیده شود یا با چشم تماس داشته باشد،در صورت تماس با چشم سریعاً با مقدار فراوان آب شسته شود.
 • هنگام اختلاط و اجرا حتماً از عینک و دستکش استفاده شود.

نگهداری

شرایط نگهداری ملات خود تراز شونده سیمانی

شرایط صحیح نگهداری از ملات تراز کننده سطوح به چه شکل است؟

مدت : یکسال در بسته بندی اولیه box

شرایط : دور از سرما و یخبندان، گرماو تابش مستقیم و طولانی نور خورشیدkeepdry

بهترین دمای نگهداری : 10+ الی 30+ درجه

بسته بندی

بسته بندی ملات خود تراز شونده سیمانی

بسته بندی ملات تراز کننده سطوح به چه شکل می باشد؟

کیسه 20 کیلوییbag

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

سوالات متداول

برای از بین بردن ناخنک خور بین کاشی ها در هنگام نصب چه راهکاری پیشنهاد می شود ؟

 

همواره یکی از معضلات موجود در کاشیکاری ، بوجود آمدن ناهمسطحی و ناخنک بین لبه های کاشی می باشد . ایجاد ناهمواری و ناخنک خور بین کاشی ها به مروز زمان موجب جمع شدن آب و خزه و لجن بین بندهای کاشی می شود و این امر به مرور موجب کدری کاشیها خواهد شد و علاوه بر این موجب بوجود آمدن بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی خواهد شد . برای از بین بردن این مشکل پیشنهاد می شود در هنگام نصب کاشی از همتراز کاشی و سرامیک یا کاشی تراز استفاده شود تا سطح کاشیها نسبت به یکدیگر کاملا تراز شوند .

 

محصولات مرتبط - کف سازی

Image

کفپوش سیمانی

Image

پودر ضد سایش سطح

Image

تراز کننده کاشی تخت

شرح محصول - تراز کننده کاشی تخت

شرح تراز کننده کاشی تخت

در مقوله نصب کاشی و سرامیک پارامترهای بسیاری هستند که در صورت رعایت، موجب زیباتر شدن و کاربری بهتر کاشی و سرامیک پس از نصب خواهند شد. یکی از این پارامترهای مهم و حساس، همسطح بودن کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر است. از گذشته مرسوم است که جهت هم سطح کردن و یا همتراز کردن کاشی و سرامیک، ابتدا ملات و یا چسب کاشی را روی سطح ریخته و سپس کاشی را روی آن قرار داده و با  اعمال ضربات توسط چکش پلاستیکی به سطح کاشی و سرامیک و کنترل پی در پی توسط تراز شاقول کننده، جهت همسطح شدن آنها نسبت به یکدیگر اقدام نمایند. این روش همتراز کردن کاشی و سرامیک معایبی از جمله اتلاف شدید زمان و همچنین جابجایی کاشی و سرامیک و یا به اصطلاح سر خوردن آنها در اثر ضربه دارد. جهت افزایش کیفیت کاشیکاری و سهولت در همسطح شدن آنها نسبت به یکدیگر، قطعات پلاستیکی با نام همتراز کاشی یا کاشی تراز، تولید و ارائه شده است. همتراز کاشی از دو قسمت کلیپس همتراز و گوه همتراز تشکیل شده است که گوه قطعه نری و کلیپس قطعه مادگی می باشد. کلیپس همتراز کاشی در هنگام کاشیکاری با قرارگرفتن در لابلای کاشی و سرامیک و قفل شدن توسط گوه، موجب همسطح شدن کامل و دقیق کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر می شود و نیاز به ضربات چکش و استفاده از شاقول را کاملاً منتفی می کنند. با استفاده از این روش سطحی صاف و هموار و به مراتب بهتر از روشهای سنتی ایجاد خواهد شد. از همتراز سرامیک جهت همسطح نمودن انواع کفپوش ها، مانند پارکت نیز می توان استفاده نمود. همسطح شدن کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر علاوه بر اینکه یک اصل مهم در کاشیکاری است و موجب زیباتر شدن سطح کاشیکاری خواهد شد، مزایای دیگری نیز به دنبال خواهد داشت. از آن جمله می توان به عدم تجمع آب در هنگام شستشو در نقاط ناخنک خور بین دو کاشی اشاره نمود که موجب عدم جرم گرفتگی و کدر شدن نواحی درز بین دو کاشی خواهد شد. 

نحوه استفاده

نحوه استفاده تراز کننده کاشی تخت

نحوه استفاده از تراز کننده کاشی تخت به چه صورت است؟

قطعه همتراز کاشی و سرامیک از دو قسمت کلیپس و گوه تشکیل شده است و در چند سایز برای ضخامتهای مختلف طراحی و تولید شده است. ابتدا با توجه به ضخامت کاشی و سرامیک یا پارکت، سایز همتراز سرامیک مناسب را  انتخاب نمایید. برای شروع کاشیکاری حتی الامکان سعی شود از یک گوشه محیط مورد نظر برای اجرا، کاشیکاری شروع شود . ابتدا توسط ابزارهایی مانند گونیا و خط کش و متر و یا استفاده از مترهای لیزری در گوشه، دو خط با زاویه 90 درجه نسبت به یکدیگر برای نصب اولین کاشی یا سرامیک ترسیم نمایید. سطح زیر کار را  آغشته به چسب کاشی نمایید . حتی الامکان اجرای چسب کاشی روی سطح را توسط کاردک شانه ای انجام دهید . ابتدا کاشی یا سرامیک اول را با توجه به خطوط ترسیم شده جای گذاری نموده و تثبیت نمایید. برای قرارگیری بقیه کاشیها و تکمیل چیدمان، کلیپس را به تعداد مورد نظر با توجه به ابعاد کاشی یا سرامیک، در هر وجه قرار داده و سپس کاشیهای دیگر را جای گذاری نمایید . پس از قرارگیری دو کاشی در کنار یکدیگر، گوه را داخل شکاف کلیپس که از فصل مشترک بین دو کاشی یا سرامیک خارج شده است، وارد نموده و توسط انبر مخصوص همتراز، آن را قفل نمایید. پس از اتمام کاشی کاری کل سطح، بر اساس روشی که ذکر شد، اجازه دهید تا گیرش و چسبیدن کاشیها کامل شود. سپس با  اعمال ضربه توسط چکش و یا نوک کفش، از قسمت جانبی، به راحتی کلیپس از نقطه اتصال صفحه عمودی به افقی خود خواهد شکست. قسمت افقی کلیپس زیر کاشی ها به جای مانده و قسمت عمودی خارج خواهد شد. لازم بذکر است که کلیپس در عملیات همتراز نمودن سطح، یکبار مصرف می باشد ولی از گوه می توان چند بار استفاده نمود.

میزان مصرف

میزان تراز کننده کاشی تخت

میزان مصرف همتراز کاشی و سرامیک در سطح کاشیکاری با توجه به ابعاد کاشی و سرامیک و وسعت سطح مشخص می شود. کاشی و سرامیک با ابعاد کوچکتر تعداد همتراز کمتر، ولی ابعاد بزرگتر نیاز به تعداد همتراز سرامیک بیشتر در هر وجه دارد.

تعداد تراز کاشی مورد نیاز برای ابعاد تا 30*30 سانتیمتر

تعداد همتراز مورد نیاز برای کاشیهای کوچک مانند کاشیهای 30*30 و یا کوچکتر، یک عدد کاشی تراز، در هر وجه کاشی میباشد . دقت نمایید در صورتی که در هر وجه کاشی یک عدد همتراز قرار می گیرد، باید همتراز کاشی در وسط هر وجه قرار گیرد.

تعداد تراز کاشی مورد نیاز برای ابعاد 40*40 تا 50*50 سانتیمتر

در کاشی و سرامیک با ابعاد تا 50*50 سانتیمتر، تعداد همتراز مصرفی 2 عدد در هر وجه کاشی می باشد. پیشنهاد می شود. محل قرارگیری همتراز در این ابعاد از کاشی و سرامیک، با فاصله 10 سانتیمتر از لبه های کاشی و سرامیک باشد.

تعداد تراز کاشی مورد نیاز برای ابعاد 60*60 تا 80*80 سانتیمتر

تعداد مورد نیاز برای این ابعاد 3 عدد در هر وجه می باشد. به این ترتیب که دو همتراز با فاصله 10 سانتیمتر از هر لبه قرار می گیرد و همتراز سوم در مرکز وجه مورد نظر قرار می گیرد.

تعداد تراز کاشی مورد نیاز برای ابعاد بزرگتر از 80*80 سانتیمتر

در ابعاد بزرگتر باید به ازای هر 20  الی 25 سانتیمتر از طول هر وجه ، یک عدد همتراز کاشی و سرامیک استفاده نمود.

نکات مهم

نکـات مهم در مورد تراز کننده کاشی تخت

 • توجه نمایید همتراز را با توجه به ضخامت کاشی و سرامیک یا پارکت انتخاب نمایید . معمولاً برای کاشی و سرامیک همتراز متوسط و بزرگ و برای پارکت و تایل های چوبی کفپوش، از همتراز کوچک استفاده می شود. دقت نمایید که استفاده همتراز بزرگ برای ضخامتهای کم مناسب نمی باشد و گوه داخل کلیپس کاملاً قفل نخواهد شد و از طرفی استفاده از همتراز کوچک برای ضخامتهای بالا مناسب نمی باشد، زیرا گوه، نمی تواندعملکرد مناسبی برای همسطح کردن داشته باشد.
 • دقت نمایید زمان کافی جهت گیرش و خشک شدن ملات و یا چسب زیر کاشی و سرامیک را در نظر بگیرید ، سپس نسبت به شکستن کلیپس همتراز سرامیک اقدام نمایید. در صورتی که هنوز ملات زیر کار خشک نشده باشد، ممکن است در صورت حرکت روی سطح، فرو رفتگی و لغزش کاشی ها  اتفاق بیفتد که باعث  به هم خوردن همترازی و نظم و آرایش کاشی ها نسبت به یکدیگر شود.
 • حتی الامکان جهت قفل کردن کلیپس و گوه نسبت به یکدیگر از آچار یا انبر مخصوص همتراز استفاده نمایید. قفل کردن همتراز سرامیک توسط دست به هیچ وجه قابل انجام نمی باشد، زیرا فشار کافی برای اعمال به سطح برای همتراز شدن وجود نخواهد داشت. از طرفی هم قرار دادن گوه در کلیپس توسط ضربات چکش نیز کار مناسبی نمی باشد. زیرا علاوه بر اینکه سطح کاملاً همتراز نمی شود، احتمال شکستن کلیپس در اثر اعمال ضربه وجود دارد.
 • با توجه به اینکه کلیپس همتراز یکبار مصرف، ولی گوه چند بار مصرف می باشد. در هنگام خرید دقت فرمایید، تعداد گوه را نسبت به کلیپس به میزان کمتری خریداری نمایید. بطور مثال چنانچه یک مقطع با مساحت 500 متر قرار است در دو مرحله کاشیکاری شود، لازم است با توجه به محاسبه تعداد مورد نیاز، تعداد گوه را نصف تعداد کلیپس خریداری نمایید تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

نکات قابل توجه اسپیسر کاشی تراز

در صورت عدم استفاده از کاشی تراز در بندهای کاشی، علاوه بر ایجاد بندهای ناهمگون، سطحی ناهموار یا به اصطلاح دارای ناخنک خواهید داشت. چنانچه سطح کار ناخنک دار باشد، ضمن کاهش کیفیت و زیبایی کار، فضای مناسبی را برای تجمع آب به هنگام شستشو فراهم می کند. بعد از مدتی به سطحی جرم گرفته و کدر تبدیل می شود و نمای نامناسبی ایجاد خواهد نمود.

بسته بندی

نام قطعه تعداد در بسته تعداد در کیسه

ترازکاشی کوچک تخت

50 جفت 50 بسته

کلیپس کوچک

100 عدد 50 بسته
گوه کوچک  100 عدد 50 بسته
تراز کاشی متوسط 50 جفت 50 بسته
کلیپس متوسط 100 عدد 50 بسته
گوه بزرگ 50 جفت 50 بسته
تراز کاشی بزرگ (موزائیک) 50 جفت 50 بسته
کلیپس بزرگ 100 عدد 50 بسته
گوه بزرگ 50 عدد 50 بسته
تراز کاشی خیلی بزرگ (واش بتن) 50 جفت 50 بسته
کلیپس خیلی بزرگ 50 عدد 50 بسته
گوه بزرگ 50 عدد 50 بسته

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

جهت تحکیم خاک نیاز به کاشت میلگردهای انکراژ می باشد که این میلگردها اگر در معرض مستقیم خاک باشند خوردگی را منتقل خواهند نمود ، راهکار مناسب کدام است

در این راستا باید حتما از اسپیسر نیلینگ استفاده شود . به این ترتیب که پس از اینکه سوراخ لازم برای کاشت بلت انکراژ ایجاد شد . اسپیسر نیلینگ روی میلگرد انکراژ پیچیده شده و داخل سوراخ می شود . به این ترتیب با کمک اسپیسر نیلینگ سطح میلگرد در مقابل برخورد با خاک ایمن شده و پس از تزریق گروت هیچ نقطه نگرانی از نظر خورندگی وجود نخواهد داشت . 

سوالات متداول

خطای مجاز ابعادی برای اسپیسرها چقدر است

مطابق استاندارد BS 8118-1:1997 خطای مجاز ابعاد اسپیسرهاتا پوشش/ ارتفاع 75mm باید1mm± و برای پوشش / ارتفاع بیش از 75mm باید ±2 در نظر گرفته شود . 

محصولات مرتبط - قطعات کاشیکاری

Image

صلیب کاشی +

Image

گونیا متر 5 بازو x850 دو شابلون

Image

نوار کنج

Image

تراز کننده پارکت

Image

صلیب کاشی T

Image

براکت گوشه

Image

تراز کننده موزائیک

Image

صلیب کاشی 120

Image

شابلون کنج (کنج متر)

Image

قاپک کاشی ( ساکشن )

Image

تراز کننده کاشی مدل پیچی پاور

Image

گونیا متر 6 بازو x900 تک شابلون

Image

تراز کننده واش بتن

Image

گونیا متر 3 بازو x550 تک شابلون

Image

تراز کننده کاشی سرامیک

Image

شابلون گونیا x800 چهاربازو

Image

گونیا متر 3 بازو x750 دو شابلون

Image

آچار ( انبر )تراز کننده کاشی

Image

تراز کننده پیچی نرمال

Image

اسپیسر کاشی

شرح محصول - اسپیسر کاشی

شرح اسپیسر کاشی

اسپیسر کاشی(+)

Tile Spacers

اسپیسر کاشی چیست؟

یکی از زیبایی های کاشی و سرامیک علاوه بر طرح و نقشه خود کاشی یا سرامیک، بندکشی منظم و یکدست آن می باشد. در صورتیکه فاصله کاشی ها نسبت به هم، یک اندازه باشد و بندها (محل تلاقی کنج 4 کاشی ) نیز کاملا به شکل + باشد، زیبایی کاشیکاری دو چندان خواهد شد. جهت تنظیم فاصله دقیق بین کاشی و سرامیک قطعاتی پلاستیکی، در سایزهای مختلف با نام اسپیسر کاشی یا صلیب کاشی، طراحی و تولید شده اند. صلیب کاشی قطعه ای بسیار کارآمد و مقرون به صرفه برای تنظیم فاصله دقیق بین کاشی و سرامیک و در نتیجه زیباتر شدن کاشی کاری با فواصل منظم و سرعت نصب بالاتر می باشد. اسپیسر کاشی در سایز های1 و 2، 3، 4، 5، 6، 7 ،8 ،9 و10 میلیمتر تولید می شود که معمولاً سایز های 1 تا 6 مخصوص کف سازی و7 تا 10 مخصوص نما کاری می باشند. در مواردی که بند کشی کاشی ها توسط پودرهای رنگی جهت زیبایی مدنظر باشد، اسپیسر صلیب کاشی بسیار گزینه مناسبی است تا بتواند فاصله درزهای کاشی را نسبت به یکدیگر دقیقاً تنظیم نماید. لازم است برای نصب کاشی و سرامیک ابتدا چسب کاشی یا ملات کاشیکاری روی سطح زیرکار اجرا شود. اولین کاشی در یک کنج کار با رعایت اصول کاشیکاری چسبانده میشود. از این مرحله به بعد، برای گذاشتن کاشی های بعدی می بایست با توجه به فاصله مورد نظر برای بند دو کاشی نسبت به یکدیگر، دقیقاً در محل  تلاقی کنج کاشی ها، صلیب کاشی کار گذاشته و کاشی یا سرامیک بعدی جای گذاری شود. به همین ترتیب کاشیکاری تا آخرین مرحله به کمک صلیب کاشی انجام می شود. پس از اتمام نصب کاشی ها و چسبیدن مناسب کاشی ها به سطح، توسط شیء نوک تیز صلیب های کاشی را نسبت به یکدیگر دقیقاََ تنظیم نماید.

لازم است برای نصب کاشی و سرامیک ابتدا چسب کاشی یا ملات کاشیکاری روی سطح زیر کار اجرا شود. اولین کاشی در یک کنج کار با رعایت اصول کاشیکاری چسبانده می شود. از این مرحله به بعد، برای گذاشتن کاشی های بعدی می بایست با توجه به فاصله مورد نظر برای بند دو کاشی نسبت به یکدیگر، دقیقاََ در محل تلاقی کنج کاشی ها، صلیب کاشی کار گذاشته و کاشی یا سرامیک بعدی جای گذاری شود به همین تریب کاشیکاری تا آخرین مرحله به کمک صلیب کاشی انجام می شود. پس از اتمام نصب کاشی ها و چسبیدن مناسب کاشی ها به سطح، توسط شیء نوک تیز صلیب های کاشی از میان بندها خارج شده و بندکشی توسط اجرای ملات های بندکشی تکمیل می شود.

 

میزان مصرف

اسپیسر کاشی

تعداد اسپیسر کاشی مصرفی، با توجه به متراژ محیط مورد نظر برای کاشیکاری و سایز کاشی و سرامیک انتخاب شده برای کف متغیر است . ولی بصورت نرمال و فقط با صرف مصرف صلیب کاشی در بندها، تعداد صلیب کاشی مصرفی با تعداد بندهای موجود برابر است.

نکات مهم

نکـات مهم در مورد اسپیسر کاشی

 • پس از چسباندن کاشیها حتی الامکان صلیب کاشی را خارج نموده و سپس بندکشی نمایید.
 • در صورتی که ابعاد کاشی یا سرامیک ها بزرگ است، پیشنهاد می شود یک یا دو عدد صلیب کاشی در فاصله بین درز دو کاشی بصورت ( فرو کردن یک بال صلیب میان درز دو کاشی ) استفاده نمایید.

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

آیا می توان برای سازه ای که قطرآرماتور آن 16 میلیمتر می شود از اسپیسر مینی فیکس یا اسپیسرهای سبک استفاده نمود ؟

اسپیسرهای مینی فیکس تولیدی شرکت بتن پلاست قادر به جا دادن میلگرد تا قطر 18 میلیمتر را دارا می باشند اما نکته مهم اینجاست که سازه ای که آرماتورهای افقی آن 16 میلیمتر می باشد سازه ی سنگینی می باشد و اسپیسر مینی فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای تا 25 کیلوگرم می باشد . برای میلگرد با قطر 12 تا 16 میلیمتر استفاده از اسپیسر ماکس فیکس و برای میلگرد با قطر 18 تا 32 میلیمتر استفاده از اسپیسرهای هارد فیکس پیشنهاد می شود . 

سوالات متداول

میزان تحمل بار نقطه ای هر یک از اسپیسرهای کفی هارد فیکس ، ماکس فیکس و مینی فیکس چقدر است

اسپیسر هارد فیکس : تحمل بار نقطه ای تا 350 کیلوگرم اسپیسر ماکس فیکس : تحمل یار نقطه ای تا 180 کیلوگرم اسپیسر مینی فیکس : تحمل بار نقطه ای تا 35 کیلوگرم 

محصولات مرتبط - اسپیسرهاي پلاستیکی آرماتور

Image

صلیب کاشی +

Image

گونیا متر 5 بازو x850 دو شابلون

Image

نوار کنج

Image

تراز کننده پارکت

Image

صلیب کاشی T

Image

براکت گوشه

Image

گونیا متر 3 بازو x550 تک شابلون

Image

صلیب کاشی 120

Image

شابلون کنج (کنج متر)

Image

گونیا متر 3 بازو x750 دو شابلون

Image

تراز کننده کاشی مدل پیچی پاور

Image

گونیا متر 6 بازو x900 تک شابلون

Image

تراز کننده واش بتن

Image

تراز کننده موزائیک

Image

آچار ( انبر )تراز کننده کاشی

Image

شابلون گونیا x800 چهاربازو

Image

تراز کننده کاشی سرامیک

Image

قاپک کاشی ( ساکشن )

Image

تراز کننده پیچی نرمال

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805