Image

شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X3550

شرح محصول - شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X3550

شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X3550

شرح شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X3550

 مدل HEXA X3550

شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X3550 چیست ؟ 

قالب سنگفرش بتنی مدل HEXA X3550  نیز یک قطعه ویژه و خاص از نظر طراحی نسبت به مابقی قالب های سنگفرش سیمانی موجود در دنیا است . این قالب در ابعاد 50*35 سانتیمتر با ارتفاع 4.5 سانت و ضخامت تیغه های 6 میلیمتر از مواد پلاستیکی مقاوم ABS  تولید شده است و از طریق آن می توان کفسازی انواع محوطه ویلا و آپارتمان  ، پارک ها و فضاهای سبز شهری ، باغ و ... را به راحتی و بدون نیاز به هرگونه مهارت و تخصص ، انجام داد . بکارگیری از این شابلون ها جهت سنگ فرش نمودن و محوطه سازی علاوه بر راحتی اجرا ، این را ممکن می سازد که با استفاده از ملات های رنگی بتوانیم ، کفسازی رنگارنگ با ملات سیمانی را به راحتی ایجاد کنیم . شکل هندسی این قالب از ترکیب خطوط نامنظم ایجاد شده است و طوری طراحی شده است که از جهت های مختلف بتوان شابلن ها را کنار هم چید و طرح را گسترش داد .ابعاد بیرونی این مدل از قالب سنگفرش بصورت مستطیلی با ابعاد 35*50 سانتیمتر تشکیل خواهد داد که هم از طرف عرضی و هم از طرف طولی قابل گسترش می باشد.

کفسازی و سنگفرش کردن محیط و مسیرهای پیاده روی در حیاط ویلا و خانه  و باغ ها و فضای سبز به کمک شابلن پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل  HEXA X3550  آسان ترین راه ممکن برای کفسازی محوطه ، نسبت به سایر روش های دیگر مانند موزائیک کاری یا بتن ریزی و ... می باشد که در ادامه این مطلب به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.

استفاده از شابلن پلاستیکی سنگ فرش سیمانی مدل HEXA X3550  جهت کفسازی محیط های عمومی و شهری مانند پارک ها و فضاهای سبز ، بهترین و ارزان ترین به صرفه ترین جایگزین برای همه گزینه های مرسوم مانند موزائیک کاری ، بتن ریزی و یا استفاده از کفسازی به کمک کفپوش های آماده بتنی می باشد و نتیجه نهایی بسیار دلخواه تر و زیباتری نسبت به کلیه روش های ذکر شده ایجاد خواهد شد.

به طور کلی این محصول اراه شده به عنوان یک شابلون کفپوش نیز شناخته می شود که جهت ایجاد سنگفرش های بتنی منحصر به فرد با ابعاد خاص طراحی و تولید شده اند. همانطور که در پاراگراف بالا گفته شد این قالب از مواد پلاستیکی ABS بسیار مقاوم فرموله شده است. این محصول از ضریب تکرار بسیار بالایی برخودار می باشد، چنانچه به درستی نگهداری شود، می توان از این قالب به طور مکرر استفاده نمود. همچنین ملات و بتن به علت ماهیت غیر چسبنده ای که دارند سبب شده تا برای تزریق یا برداشتن قالب راحت باشید. در نتیجه چنانچه قصد دارید سنگفرش های زیبایی را برای فضاهای بیرونی خود ایجاد کنید، این محصول ارائه شده بسیار کاربردی می باشد.

شابلون ، شابلون  مدل HEXA X3550 ، شابلون کفپوش 

خصوصیات ویژه قالب

خصوصیات ویژه شابلون سنگفرش بتنی مدل HEXA X3550

شابلون سنگفرش بتنی مدل HEXA X3550 چه خصوصیاتی را دارا می باشد ؟

 • شابلن سنگفرش بتنی مدل HEXA X3550 تشکیل شده از مواد پلیمری مقاوم و فشرده ABS می باشد و تولید شده است و همچنین دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف می باشد .
 • قالب های پلاستیکی سنگفرش بتنی از ضریب تکرار بسیار بالا برخوردار می باشد و در صورت نگهداری درست می تواند به عنوان یک ابزار کار دائمی برای مجریان محترم قرار گیرد .
 • شابلن سنگفرش بتنی تولید شده توسط شرکت بتن پلاست، در برابر ضربه و نیروهای وارده ، دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و به آسانی دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی گردد .
 • به علت استفاده از پلیمرهای مقاوم و با کیفیت ABS در تولید این محصول ، مقاومت سایشی بسیار بالایی  در برابر سایش در اثر تماس با ملات و بتن خواهد داشت.
 • چسبندگی ملات و بتن به قالب در موقع ملات ریزی یا برداشتن قالب در استفاده از شابلون سنگفرش بتنی به وجود نخواهد آمد.
 • عدم شکستگن و یا لب پر شدن شابلون HEXA X3550 در هنگام ریختن ملات درون قالب یا قالب برداری پس از گیرش اولیه ملات می باشد
 • قابلیت استفاده از ملات های رنگی مختلف در هر یک از سلول های قالب HEXA X3550 را دارا می باشد
 • به آسانی می توان شستشوی قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی توسط آب و فرچه و عدم نیاز به هرگونه شوینده اسیدی خاص صورت گیرد .
 • نیازی به زیر سازی و تسطیح سطحوح قبل از سنگفرش کردن سطوح به کمک قالب های سنگفرش بتنی مدل HEXA X3550 ندارد
 • امکان تشکیل پوشش سیمانی و پیاده رو بتنی ، در سطوح ناهموار و شیب دار به کمک شابلون سنگفرش بتنی بدون نیاز به زیر سازی خاص
 • قابلیت استفاده از چندین مدل قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی جهت کفسازی یک فضا برای زیباتر شدن کف را دارد
 • امکان کاشتن سبزه و چمن و یا ریختن سنگریزه در فضای خالی بین سلول های سنگ فرش بتنی جهت افزایش زیبایی

تعداد قالب سنگفرش

تعداد قالب سنگفرش HEXA X3550  مورد نیاز برای کفسازی

برای کفشازی چه تعداد قالب سنگفرش HEXA X3550 مورد نیاز می باشد ؟

بر طبق وسعت محل مورد نظر برای  کفسازی با قالب سنگفرش بتنی و همچنین زمان در دسترس برای سنگفرش نمودن کف می توان تعداد قالب مورد نیاز را انتخاب نمود . هرچه تعداد قالب ها بیشتر باشد طبیعتا سرعت اجرا افزایش پیدا می کند و همچنین امکان اختصاص زمان مناسب تری برای گیرش اولیه ملات در دسترس خواهد بود . پیشنهاد می شود حداقل 2 عدد شابلون سنگفرش برای کفسازی بکار برده شود و این امر در محیط های بزرگ می تواند به 16  عدد یا بیشتر افزایش پیدا کند.

اطلاعات بیشتر : قالب سنگ فرش HEXARC X3550 چیست؟

طریقه سنگ فرش کردن کف

روش سنگفرش کردن کف به کمک قالب  سنگفرش بتنی HEXA X3550

چگونه سنگفرش نمودن کف توسط سنگفرش بتنی HEXA X3550 صورت می گیرد؟ 

 • از مهم ترین اصول اولیه برای سنگ فرش نمودن محیط به کمک شابلون پلاستیکی سنگفرش بتنی ، شرایط فیزیکی ویژه ملات سیمانی ، برای ریختن در قالب ها است . در نظر بگیرید که عیار ملات مصرفی نباید از 300 کمتر باشد و توصیه می شود عیار 350 برای ساخت ملات سنگفرش بتنی در نظر گرفته شود.
 • نکته پر اهمیت دیگر در مورد کفسازی به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی ، بکار بردن از ملات یا بتن با اسلامپ 4 تا 6 برای سنگفرش کردن محوطه به کمک شابلون سنگفرش است . در صورت استفاده از بتن با اسلامپ و روانی بالا ، سیکل کاری و زمان قالب برداری افزایش خواهد یافت.
 • توصیه می شود که قالب ها را حتما قبل از چیدمان و ملات ریزی توسط روغن مناسب و یا گازوئیل چرب کنید.
 • با توجه به تعداد قالب سنگفرش بتنی مدل HEXA X3550 در دسترس ، آنها را در کنار هم بچینید.
 • کف قالب ها را توسط آب شیرین اشباع کنید تا از جذب آب مخلوط بتنی به زمین، قبل از رسیدن ملات به گیرش اولیه ممانعت کند.
 • ملات را با ماله درون سلول های شابلون پلاستیکی بریزید و تسطیح نمائید.
 • در صورتی که در نظر دارید که از چندین رنگ مختلف درون سلول های مختلف قالب پلاستیکی استفاده گردد ، می توانید با کمک ماله های کوچک تر عمل ریختن ملات درون قالب را انجام دهید تا دقت کار بالاتر رود .
 • بعد از پر شدن کل سلول های قالب سنگفرش چند ضربه ملایم با کف دست یا کف ماله به سطح بزنید تا به اصطلاح ویبره گردد و ملات متراکم تر شود.
 • دقت کنید با توجه به شرایط آب و هوایی محیط 2 الی 3 ساعت ملات درون قالب بماند تا به گیرش اولیه مناسب برسد تا پس از قالب برداری ، ملات دفرمه نگردد .
 • دقت کنید که هنگام برداشتن قالب ها ، شابلون بصورت کاملا عمودی خارج شود تا احیانا آسیبی به بتن منقش ایجاد شده وارد نگردد و باعث لب پریدگی احتمالی آن نشود.
 •  لازم است پس از قالب برداری سطوح سنگفرش شده ، حداقل تا 3 روز توسط آب پاشی کیورینگ گردد .
 • با توجه به دمای محیط و طرح اختلاط بتن مصرفی ، 24 الی 48 ساعت پس از برداشتن قالب می توانید روی سطح راه رفته و پس از گذشتن 7 روز سطح اجرا شده ، آماده بهره برداری و تحمل بارهای سنگین مانند تردد خودرو می باشد.
 • پس از تمام شدن کار قالب ها را توسط آب و برس بشوئید و خشک نمائید و در محل مناسب نگهداری کنید .

قیمت

قیمت شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X3550

ردیف  شرح کالا  بسته بندی  قیمت هر بسته
 1  قیمت شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X3550   جعبه 1 عددی  تماس بگیرید 

سوالات متداول

آیا نسبت آب به سیمان در بتن و یا اندازه سنگدانه ها ارتباطی با مقاوت بتن در برابر یخ زدگی و یا مصرف نوع مواد ضدیخ بتن ، حباب ساز بتن ، فوق روان کننده زودگیر در بتن دارند ؟

 

براساس نتایج آزمایش های انجام شده بتن های با مقاومت زیاد ( نسبت آب به سیمان کوچکتر از3/0 ) اگر از سنگدانه های درشت با دوام در مقابل یخبندان ساخته شوند و به مدت حداقل 2 هفته در آب مراقبت گردند نیازی به حباب هوا ( حباب ساز بتن ) ندارند در حالیکه در بتن های با نسبت آب به سیمان بزرگتر از 3/0 آب قابل یخ زدن افزایش می یابد و استفاده از مواد حباب ساز بتن جهت تامین دوام در مقابل یخ زدن و آب شدن ضروری است . 

 

سوالات متداول

آیا مواد حباب ساز بتن می توانند علاوه بر جلوگیری از یخ زدن بتن در برابر سیکلهای ذوب و یخبندان بتن را نفوذناپذیر نماید ؟

 

مواد حباب ساز بتن با تشکیل حباب های ریز میلیونی در ساختار بتن تا حد زیادی بتن را نفوذناپذیر می نمایند . ولی چنانچه علاوه بر محافظت در برابر سیکل ذوب و یخبندان ، نفوذناپذیر نمودن بتن مطرح است پیشنهاد می شود علاوه بر مصرف حباب ساز بتن از پودر میکروسیلیس یا ژل میکروسیلیس در طرح اختلاط بتن استفاده شود . 

 

محصولات مرتبط - شابلون کفپوش

Image

مدل HEXARC X3550

Image

مدل MOLD X110

Image

مدل MOLD X150

Image

مدل MOLD X140

Image

مدل HEXARC X4040

Image

مدل MOLD X130

Image

مدل ARCO X100

Image

مدل MOLD X160

Image

مدل ARCO X101

Image

مدل MOLD X120

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page