Image

شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X4040

شرح محصول - شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X4040

شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X4040

شرح شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X4040

مدل HEXA X4040

شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X4040 چیست ؟ 

قالب سنگفرش بتنی مدل HEXA X4040  قطعه ای خاص و ویژه از نظر طراحی نسبت به بقیه ی قالب های سنگفرش سیمانی موجود در سطح جهان می باشد . این قالب در ابعاد 40*40 سانتیمتر با ارتفاع 4.5 سانت و ضخامت تیغه های 6 میلیمتر از مواد پلاستیک مقاوم ABS  طراحی و تولید شده است و توسط آن می توان محوطه سازی انواع محوطه ویلا و آپارتمان  ، پارک ها و همچنین فضاهای سبز شهری ، باغ و ... را به راحتی و بدون نیاز به هچگونه مهارت و تخصص خاصی، انجام داد . استفاده از این شابون ها برای سنگ فرش نمودن و محوطه سازی علاوه بر سادگی اجرای آن ، این امکان را می دهد که با استفاده از ملات های رنگارنگ بتوانیم زیبای چند برابری را در کفسازی ایجاد کنیم . شکل هندسی این قالب از ترکیب خطوط نامنظم تشکیل شده است و بطوری طراحی شده است که از زاویه های مختلف بتوان شابلن ها را کنار هم چید و طرح را گسترش داد .

کفسازی و سنگفرش نمودن محیط و مسیرهای پیاده روی در حیاط ویلا و خانه  و باغ ها و فضای سبز به کمک شابلون سنگ فرش سیمانی مدل  HEXA X4040  راحتترین روش ممکن برای کفسازی محوطه ، نسبت به مابقی روش های دیگر مانند موزائیک کاری یا بتن ریزی و ... می باشد که در ادامه این مطلب به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.

استفاده از شابلون پلاستیکی سنگ فرش سیمانی مدل HEXA X4040  برای کفسازی محیط های عمومی و شهری مانند پارک ها و فضاهای سبز ، بهترین و بسیار مقرون به صرفه ترین جایگزین برای همه روش های مرسوم مانند موزائیک کاری ، بتن ریزی و یا استفاده از کفسازی توسط کفپوش های آماده بتنی است و نتیجه نهایی بسیار مطلوب تر و زیباتری نسبت به کلیه روش های بیان شده ایجاد خواهد شد.

به طور کلی این محصول اراه شده به عنوان یک شابلون کفپوش نیز شناخته می شود که جهت ایجاد سنگفرش های بتنی منحصر به فرد با ابعاد خاص طراحی و تولید شده اند. همانطور که در پاراگراف بالا گفته شد این قالب از مواد پلاستیکی ABS بسیار مقاوم فرموله شده است. این محصول از ضریب تکرار بسیار بالایی برخودار می باشد، چنانچه به درستی نگهداری شود، می توان از این قالب به طور مکرر استفاده نمود. همچنین ملات و بتن به علت ماهیت غیر چسبنده ای که دارند سبب شده تا برای تزریق یا برداشتن قالب راحت باشید. در نتیجه چنانچه قصد دارید سنگفرش های زیبایی را برای فضاهای بیرونی خود ایجاد کنید، این محصول ارائه شده بسیار کاربردی می باشد.

شابلون ، شابلون مدل HEXA X4040 ،شابلون کفپوش 

مزایای ویژه قالب

خصوصیات ویژه قالب سنگفرش بتنی مدل HEXA X4040

قالب سنگفرش بتنی مدل HEXA X4040 چه ویژگی هایی دارد ؟ 

 • شابلن سنگفرش بتنی مدل HEXA X4040 تشکیل شده از پلیمر مقاوم و فشرده ABS می باشد و دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و آب و هواهای مختلف می باشد.
 • این قالب ها از ضریب تکرار بسیار بالایی برخوردار بوده و در صورت نگهداری مناسب می تواند به عنوان یک ابزار کار دائمی برای مجریان محترم باشد.
 • شابلون سنگفرش بتنی تولید شده ، در مقابل ضربه و نیروهای وارده ،  بسیار مقاومت بالایی داشته و به راحتی دچار شکستگی و ترک نمی گردد.
 • به دلیل استفاده از پلیمرهای با کیفیت ABS در تولید این محصول ، مقاومت سایشی خوبی در برابر ملات و بتن خواهد داشت.
 • چسبندگی ملات و بتن به قالب در هنگام ملات ریزی یا برداشتن قالب در استفاده از شابلون سنگفرش به وجود نخواهد آمد.
 • عدم شکستگن و یا لب پر شدن شابلون HEXA X4040 در هنگام ریختن ملات یا برداشت قالب پس از گیرش اولیه
 • امکان استفاده از ملات های رنگی مختلف در هر یک از سلول های قالب HEXA X4040
 • سهولت شستشوی قالب سنگفرش بتنی توسط آب و فرچه و عدم نیاز به هرگونه شوینده اسیدی خاص
 • عدم نیاز به زیر سازی و تسطیح سطح قبل از سنگفرش کردن سطوح به کمک قالب سنگفرش بتنی مدل HEXA X4040
 • امکان ایجاد پوشش سیمانی و پیاده رو به راحتی ، در سطوح ناهموار و شیب دار توسط شابلون سنگفرش بتنی بدون نیاز به زیر سازی خاص
 • امکان استفاده از چندین مدل قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی جهت کفسازی یک فضا جهت زیباتر شدن کف
 • امکان کاشتن سبزه و چمن و یا ریختن سنگریزه در فضای خالی بین سلول سنگفرش ها جهت افزایش زیبایی

تعداد قالب سنگفرش

تعداد قالب سنگفرش HEXA X4040  مورد نیاز برای کفسازی

چه تعداد قالب سنگفرش HEXA X4040 برای کفسازی مورد نیاز می باشد ؟ 

بر اساس وسعت محل مدنظر جهت کفسازی و زمان در دسترس برای سنگفرش نمودن کف تعداد قالب را می توان انتخاب نمود . هرچه تعداد قالب ها بیشتر شود بالطبع سرعت اجرا افزایش خواهد یافت و امکان اختصاص زمان بیشتر برای گیرش اولیه ملات در دسترس خواهد بود . پیشنهاد می شود حداقل 2 عدد شابلون سنگفرش برای کفسازی استفاده کنید و این امر در محیط های بزرگ می تواند به 16  عدد یا بیشتر افزایش پیدا کند .

بیشتر بدانید : قالب سنگ فرش HEXARC X4040 شامل چه ویژگی هایی است؟

طریقه سنگ فرش کردن کف

نحوه سنگفرش کردن کف به کمک قالب  سنگفرش بتنی HEXA X4040

چگونه می توان از قالب  سنگفرش بتنی HEXA X4040 استفاده نمود؟

 • یکی از مهم ترین ارکان اولیه برای سنگفرش نمودن محیط به کمک شابلون پلاستیکی ، شرایط فیزیکی ویژه ملات سیمانی مناسب ، برای ریختن در قالب ها می باشد . در نظر بگیرید که عیار ملات مصرفی نباید از 300 کمتر باشد و پیشنهاد می شود عیار 350 برای ساخت ملات سنگفرش بتنی در نظر گرفته شود.
 • نکته با اهمیت دیگری که در مورد کفسازی به کمک قالب سنگفرش بتنی وجود دارد ، استفاده از ملات یا بتن با اسلامپ 4 تا 6 برای سنگفرش کردن محوطه به کمک شابلون سنگفرش می باشد . در نظر بگیرید که در صورت استفاده از بتن با اسلامپ و روانی بالا ، سیکل کاری و زمان قالب برداری افزایش خواهد یافت.
 • پیشنهاد می شود که قالب ها را قبل از چیدمان و ملات ریزی توسط روغن مناسب و یا گازوئیل چرب نمائید.
 • با توجه به تعداد قالب سنگفرش بتنی مدل HEXA X4040 در دسترس ، آنها را در کنار هم بچینید.
 • کف قالب ها را توسط آب شیرین اشباع نمائید تا مانع جذب آب مخلوط بتنی به زمین، قبل از رسیدن ملات به گیرش اولیه شود.
 • ملات را با ماله درون سلول های شابلون پلاستیکی بریزید و تسطیح نمائید.
 • در صورتی که در نظر است که از چندین رنگ درون سلول های مختلف قالب استفاده کنید، می توانید با کمک ماله های کوچک تر عمل ملات ریزی درون قالب را انجام دهید تا دقت کار بیشتر شود.
 • پس از پر شدن کل سلول های قالب سنگفرش چند ضربه ملایم با کف دست یا کف ماله به سطح بزنید تا به اصطلاح ویبره شده و تراکم ملات افزایش یابد.
 • لازم است که با توجه به شرایط آب و هوایی محیط 2 الی 3 ساعت ملات درون قالب بماند تا به گیرش اولیه برسد.
 • توجه شود که هنگام برداشتن قالب ها ، شابلون بصورت عمودی خارج شود تا احیانا آسیبی به بتن منقش ایجاد شده وارد نشود و باعث لب پریدگی آن نشود.
 • پس از قالب برداری لازم است حداقل تا 3 روز سطح سنگفرش شده توسط آب پاشی کیورینگ شود.
 • با توجه به دمای محیط و طرح اختلاط بتن مصرفی ، 24 الی 48 ساعت پس از قالب برداری می توانید روی سطح راه بروید و پس از 7 روز سطح آماده بهره برداری و تحمل بارهای سنگین مانند تردد خودرو می باشد.
 • پس از اتمام کار قالب ها را توسط آب و برس بشوئید و خشک نموده و در محل مناسب نگهداری نمائید.

قیمت

قیمت شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X4040

ردیف   شرح کالا  بسته بندی قیمت هر بسته 
 قیمت شابلون سنگفرش سیمانی مدل HEXA X4040 جعبه 1 عددی   تماس بگیرید 

سوالات متداول

آیا نسبت آب به سیمان در بتن و یا اندازه سنگدانه ها ارتباطی با مقاوت بتن در برابر یخ زدگی و یا مصرف نوع مواد ضدیخ بتن ، حباب ساز بتن ، فوق روان کننده زودگیر در بتن دارند ؟

 

براساس نتایج آزمایش های انجام شده بتن های با مقاومت زیاد ( نسبت آب به سیمان کوچکتر از3/0 ) اگر از سنگدانه های درشت با دوام در مقابل یخبندان ساخته شوند و به مدت حداقل 2 هفته در آب مراقبت گردند نیازی به حباب هوا ( حباب ساز بتن ) ندارند در حالیکه در بتن های با نسبت آب به سیمان بزرگتر از 3/0 آب قابل یخ زدن افزایش می یابد و استفاده از مواد حباب ساز بتن جهت تامین دوام در مقابل یخ زدن و آب شدن ضروری است . 

 

سوالات متداول

آیا مواد حباب ساز بتن می توانند علاوه بر جلوگیری از یخ زدن بتن در برابر سیکلهای ذوب و یخبندان بتن را نفوذناپذیر نماید ؟

 

مواد حباب ساز بتن با تشکیل حباب های ریز میلیونی در ساختار بتن تا حد زیادی بتن را نفوذناپذیر می نمایند . ولی چنانچه علاوه بر محافظت در برابر سیکل ذوب و یخبندان ، نفوذناپذیر نمودن بتن مطرح است پیشنهاد می شود علاوه بر مصرف حباب ساز بتن از پودر میکروسیلیس یا ژل میکروسیلیس در طرح اختلاط بتن استفاده شود . 

 

محصولات مرتبط - شابلون کفپوش

Image

مدل HEXARC X3550

Image

مدل MOLD X110

Image

مدل HEXA X3550

Image

مدل MOLD X140

Image

مدل HEXARC X4040

Image

مدل MOLD X130

Image

مدل ARCO X100

Image

مدل MOLD X160

Image

مدل ARCO X101

Image

مدل MOLD X150

Image

مدل MOLD X120

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page