Image

اسپیسر دابل فیکس

شرح محصول - اسپیسر دابل فیکس

اسپیسر دابل فیکس

Doublefix Spacer

شرح اسپیسر پلاستیکی دابل فیکس

اسپیسر پلاستیکی دابل فیکس چیست ؟

در بسیاری موارد سازه های بتنی بصورت دال بتنی (تمام بتنی) اجرا می شوند که نیاز به قرارگیری دو شبکه یا دو ردیف میلگرد، جهت مسلح سازی بتن می باشد. چنانچه بخواهیم برای اسپیسرهای ردیف پایین و ردیف بالا بصورت مجزا اسپیسر مصرف کنیم از نظر اقتصادی مقرون بصرفه نمی باشد و از طرفی دیگر، در بسیاری از مقاطع شبکه های میلگردی پایین برای قرارگیری اسپیسر مورد استفاده، برای مش بالا مزاحمت ایجاد خواهند نمود . بدین منظور اسپیسر پلاستیکی ویژه دابل فیکس، طراحی و تولید شده است. این اسپیسر از دو بخش پایه و هد ساخته شده است و به صورت کشوئی داخل یکدیگر مونتاژ می شوند . قسمت پایه اسپیسر پلاستیکی دابل فیکس، مخصوص قرارگیری مش های ردیف پایین دال و قسمت هد نیز مخصوص قرارگیری مش های ردیف بالا در دال بتنی می باشند. قسمت پایه به دلیل پهنای کافی ، قابلیت جای دادن میلگرد با سایز آزاد را دارد ولی با توجه به توان باربری فاصله نگهدار پلاستیکی دو مش ، حداکثر میلگرد 28 میلیمتر برای قرارگیری روی پایه پیشنهاد می شود. قسمت هد کاور پلاستیکی دابل فیکس، نیزقادر به جای دادن میلگرد تا حداکثر قطر 18 میلیمتر را دارا می باشد. اسپیسر پلاستیکی دو مش دابل فیکس، توان تحمل بار نقطه ای 150 تا 200 کیلوگرم را دارا می باشد که بر اساس ارتفاع اسپیسر متغیر خواهد بود.

 

 

نحوه استفاده

نحوه استفاده اسپیسر پلاستیکی دابل فیکس

نحوه استفاده از اسپیسر پلاستیکی دابل فیکس به چه صورت می باشد ؟

ابتدا نری یا هد را به صورت کشوئی درون شیار پایه دابل فیکس جا بزنید و تا انتها بفشارید. سپس میلگردهای مش زیرین را روی پایه قرار دهید .لازم بذکر است که ارتفاع دو بال پایه اسپیسر دابل فیکس، با دو بال دیگر متفاوت است و این امکان را می دهد که میلگردها بصورت متقاطع نسبت به هم قرار گیرند . پس از بافتن و چیدن میلگردهای ردیف پایین ، میلگردهای مش بالا داخل شاخک های کارگیر هد اسپیسر دابل فیکس، جای گذاری شود.

 

 

میزان مصرف

میزان مصرف اسپیسر دابل فیکس

میزان مصرف اسپیسر دابل فیکس به چه صورت است ؟

دال های دو شبکه با وزن نرمال:

میزان مصرف استاندارد اسپیسر دابل فیکس 4 عدد در هر متر مربع است.

دال های دو شبکه با وزن سنگین :

با محاسبه وزن شبکه میلگردی در یک متر مربع و همچنین بارهای مرده و زنده و در نظر گرفتن توان باربری اسپیسر پلاستیکی دابل فیکس ، تعداد مورد نیاز فاصله نگهدار پلاستیکی دو مش برای یک متر مربع مشخص می شود. دقت شود چنانچه شبکه آرماتورها بیش از حد سنگین باشند بصورت کمکی از اسپیسرهارد فیکس با فواصل 1 الی 2 متر از یکدیگر جهت مش های پایین استفاده شود تا فشار روی اسپیسر دابل فیکس کمتر شود.

 

 

نکات مهم

نکـات مهم در مورد اسپیسر پلاستیکی دابل فیکس

نکات ضروری در هنگام استفاده از اسپیسر دابل فیکس به چه صورت می باشد ؟

  • اسپیسر دو شبکه دابل فیکس مخصوص استفاده در سقف های دال بتنی و یا کف های بتنی با ضخامت نسبتاً بالا که جهت مسلح سازی آنها از دو ردیف میلگرد استفاده شده است ، می باشد.
  • به طور معمول در هر متر مربع 4 عدد اسپیسر دابل فیکس مصرف می شود، ولی با توجه به وزن یک متر مربع سازه میلگردی و بارهای مرده و زنده وارده و با در نظر گرفتن توان باربری نقطه ای اسپیسر دابل فیکس می توان تعداد مناسب برای هر متر مربع را به دست آورد.
  • چنانچه پس از محاسبه وزن یک متر مربع سازه میلگردی، با توجه به بارهای مرده و زنده ، وزن پایینی برای سازه محاسبه شد ، می توان فاصله ها را بیشتر کرد و برعکس زمانی که وزن یک متر مربع از سازه فولادی، با در نظر گرفتن سایر نیروهای وارده در هنگام اجرای پروژه، بیش از توان تحمل 4 عدد اسپیسر دابل فیکس ( در حالت نرمال ) در یک متر مربع باشد ، می توان تعداد اسپیسر مصرفی را افزایش داد.
  • چنانچه در شرایط خاص وزن شبکه میلگردی پایین سنگین تر ازحد نرمال باشد، می توان بصورت کمکی از پایه دابل فیکس، بصورت تکی استفاده نمود .البته این کار با بهره گیری از سایر اسپیسر ها ، مانند هاردفیکس ها نیز قابل انجام می باشد. مد نظر داشته باشید که در صورت سنگین بودن شبکه میلگردی بالا ، می توان در فواصل منظم از هاردفیکس ها به عنوان تقویتی، لابه لای اسپیسرهای دابل فیکس استفاده نمود.

 

بسته بندی

نام محصول سایز سایز میلگرد تعداد در بسته وزن بسته
Name Size Bar size Packing (QTY) WEIGHT (KG)

پایه اسپیسر دابل فیکس

Down 25/40

25/40 ≥ 32 200 7/6

نری اسپیسر دابل فیکس

Up 90

90 10 – 22 400 9/6

نری اسپیسر دابل فیکس

UP 100

100 10 – 22 400  10

نری اسپیسر دابل فیکس

Up 110

110 10 – 22 400  10/8

نری اسپیسر دابل فیکس

Up 120

120 10-32 400  12/1

نری اسپیسر دابل فیکس

Up 130

130 10-32 400  13/3

نری اسپیسر دابل فیکس

Up 140

140 10-32 400 16/9

نری اسپیسر دابل فیکس

Up 150

150 10-32 200 11

نری اسپیسر دابل فیکس

Up 180

180 10-32 300 8/5

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

میزان مصرف اسپیسرهای مورد استفاده در سطوح افقی چند عدد در متر مربع است

برای تعیین تعداد اسپیسرمورد نیاز در سطوح افقی فاکتور اصلی بار نقطه ای وارده است . که این بار نقطه ای شامل بارهای زنده و مرده می باشد . ولی به طور کلی در یک سازه با وزن نرمال تعداد 4 عدد در متر مربع در سطوح وسیع و تعداد 3 عدد در متر طول در تیرهاوپوترها استفاده می شود . انواع اسپیسرهای سطوح افقی شامل : اسپیسرهاردفیکس ( مخصوص سطوح سنگین ) ، اسپیسر ماکس فیکس ( مخصوص سطوح متوسط ) ، اسپیسر مینی فیکس ( مخصوص سطوح سبک ) ، اسپیسر یوفیکس ، اسپیسر ساید فیکس ، اسپیسر دابل فیکس ( مخصوص دال های دو شبکه ) ، اسپیسر راند بیس ( شامل سطوح گسترده که در ساخت آن از مش استفاده می شود ) ، اسپیسر لانگ بیس و ... می باشند . 

سوالات متداول

نحوه کاربرد اسپیسرها در سقف های دال بتنی دو شبکه چگونه است

در سقف های دال بتنی دو شبکه به طور معمول 4 عدد اسپیسر دابل فیکس با توجه به میزان پوشش بتنی مورد نظر از کف و بالای میلگردها انتخاب و استفاده می شود . 

محصولات مرتبط - اسپیسرهاي پلاستیکی آرماتور

Image

اسپیسر هارد فیکس

Image

اسپیسر ویلسان

Image

اسپیسر تیرچه دو تقویت

Image

اسپیسر ماکس فیکس

Image

اسپیسر کیج فیکس

Image

اسپیسر نیلینگ

Image

اسپیسر یو فیکس

Image

اسپیسر مینی فیکس

Image

اسپیسر فلت بار

Image

اسپیسر ساید فیکس

Image

اسپیسر فلت فیکس

Image

اسپیسر تیرچه تک تقویت

Image

اسپیسر ویل فیکس

Image

اسپیسر لانگ بیس

Image

اسپیسر راند بیس

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805