Image

اسپیسر فلت فیکس

شرح محصول - اسپیسر فلت فیکس

اسپیسر فلت فیکس

Flatfix Spacer

اسپیسر فلت فیکس چیست ؟

میلگرد گذاری روی سطوح نرم و فرو رونده، مانند سقف های پوشیده شده از یونولیت، همواره یکی از دغدغه های موجود برای مجریان محترم می باشد. زیرا اسپیسرهای کارگذاری شده برای این سطوح، معمولاً در اثر حرکت پرسنل کارگاهی و جابجایی مصالح و بتن ریزی، در سطح نرم و فرو رونده موجود فرو رفته و به این ترتیب پوشش یکپارچه زیر شبکه میلگردی رعایت نخواهد شد . لازم بذکر است که عموماً روی سطوح پوشیده شده با یونولیت، از میلگردهای حرارتی که دارای قطر پایین هستند استفاده می شود. بدین منظور اسپیسر فلت فیکس، که قسمت بالای آن دقیقاً مشابه اسپیسر مینی فیکس است، با تفاوت داشتن یک صفحه افقی در زیر اسپیسر، طراحی و تولید گردیده است. این قطعه روی سطح نرم و فرو رونده به اندازه کافی نشیمنگاه و ایستایی دارد وفرو نخواهد رفت . اسپیسر فلت فیکس قادر به جای دادن میلگرد تا قطر 16 درون شاخک های خود است و با توجه به ارتفاع، قادر به تحمل بار نقطه ای 25 تا 35 کیلوگرم می باشد.

نحوه استفاده

نحوه استفاده اسپیسر فلت فیکس

نحوه استفاده از اسپیسر فلت فیکس به چه صورت می باشد؟ 

فاصله نگهدار میلگرد فلت فیکس دارای دو شاخک دندانه دار است که به منظور قفل کردن و تثبیت میلگرد داخل اسپیسر تعبیه شده است. پس از قرارگیری میلگرد میان شاخک های اسپیسر و نشستن روی نشیمنگاه ، میلگرد توسط شاخک ها قفل می شود . فاصله نشیمنگاه میلگرد تا کف قالب یا سطح، تعیین کننده پوشش بتنی روی میلگرد خواهد بود. یک صفحه تخت نیز بصورت افقی در زیر اسپیسر فلت فیکس تعبیه شده است که باید روی سطح بصورت کاملاً افقی قرار گیرد تا مانع نفوذ یا فرو رفتن اسپیسر ، به داخل سطوح فرو رونده شود.

میزان مصرف

میزان مصرف اسپیسر فلت فیکس

میزان مصرف اسپیسر فلت فیکس به چه صورت می باشد ؟

روی سطوح نرم و فرو رونده :

میزان مصرف فاصله نگهدار سبک فلت فیکس 4 عدد در هر متر مربع می باشد .

روی فوم های یونولیت :

میزان مصرف 2 عدد در عرض فـوم می باشد که می بایست در  فاصله 50 سانتیمتر از یکدیگر در طول فوم تکرار شود.

نکات مهم

نکات مهم اسپیسر فلت فیکس

نکات مهم در زمان استفاده از اسپیسر فلت فیکس چیست ؟

  • اسپیسر پلاستیکی فلت فیکس از نظر طراحی طوری در نظر گرفته شده است که در سطوح افقی با شبکه میلگردی سبک مانند سقف های نرم و فرو رونده، مورد استفاده قرار گیرد و استفاده آن در سایر سطوح سبک منطقی نیست، چون صفحه تخت زیرین ممکن است سازه را دچار ضعف مقطعی نماید.
  • اسپیسر فلت فیکس قادر به جای دادن میلگرد از قطر 6 تا 18 میلیمتر داخل شاخک های خود است. ولی قطعاً شبکه میلگردی با قطر میلگردی بالای 14 میلیمتر، جزء شبکه های میلگردی با وزن متوسط محسوب می شود و ممکن است استفاده از اسپیسر فلت فیکس برای آن مناسب نباشد . ولی به لحاظ اینکه این محصول مخصوص استفاده در سطوح نرم و فرو رونده است و اسپیسر قوی تری که چنین خصوصیاتی داشته باشد ، در حال حاضر حداقل در بازار ایران وجود ندارد ، می بایست وزن سازه میلگردی و نیروهای وارده را برای یک متر مربع محاسبه نمود و با توجه به توان باربری نقطه ای اسپیسر فلت فیکس ، تعداد لازم را برای استفاده در یک متر مربع به کار برد.
  • پیشنهاد می شود از اسپیسر پلاستیکی فلت فیکس برای سازه های با قطر میلگرد حداکثر 14 استفاده شود و برای قطرهای بالاتر از اسپیسرهای افقی قوی تر مانند اسپیسر مکس فیکس استفاده شود.
  • دقت نمایید جا زدن میلگرد داخل اسپیسر پلاستیکی بتن ، با پیچش و چرخاندن به طرف جانبی همراه نباشد، زیرا ممکن است موجب شکستن شاخک های اسپیسر پلاستیکی فلت فیکس شود.

 

بسته بندی

نام محصول پوشش بتنی سایز میلگرد تعداد در بسته وزن بسته
Name Concrete Cover Bar size Packing (QTY) WEIGHT (KG)
FlatFix 25 25 6 – 16 1000 8/5
FlatFix 30 30 6 – 16 800 6

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

عموما مشاهده می شود اسپیسرهایی که روی سطوح نرم و فرو رونده مانند یونولیت قرار می گیرند و روی آنها میلگردهای حرارتی قرار می گیرد در اثر عبور و مرور کارگران داخل فوم ها فرورفته و باعث برهم خوردن پوشش بتنی یکنواخت در سطح می شوند برای رفع این مشکل چه اسپیسری پیشنهاد می شود

اسپیسر فلت فیکس و اسپیسر فلت بار مخصوص قرارگیری روی سطوح نرم و فرو رونده می باشند و دارای کف تخت می باشند که مانع فرورفتن کف اسپیسر داخل فوم ها و سطوح نرم می شوند . 

سوالات متداول

برای تولید اسپیسر چه فاکتورهایی قابل توجه است

ملزومات تولید اسپیسرها شامل ابعاد ، مشخصات ، مقاومت بار نقطه ای و تغییر شکل دائم پس از اعمال بار و تعادل است . 

محصولات مرتبط - اسپیسرهاي پلاستیکی آرماتور

Image

اسپیسر هارد فیکس

Image

اسپیسر ویلسان

Image

اسپیسر تیرچه دو تقویت

Image

اسپیسر ماکس فیکس

Image

اسپیسر کیج فیکس

Image

اسپیسر نیلینگ

Image

اسپیسر یو فیکس

Image

اسپیسر مینی فیکس

Image

اسپیسر فلت بار

Image

اسپیسر ساید فیکس

Image

اسپیسر لانگ بیس

Image

اسپیسر تیرچه تک تقویت

Image

اسپیسر ویل فیکس

Image

اسپیسر راند بیس

Image

اسپیسر دابل فیکس

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805