Image

اسپیسر ماکس فیکس

شرح محصول - اسپیسر ماکس فیکس

اسپیسر ماکس فیکس

Maxfix plastic Spacer

شرح اسپیسر پلاستیکی ماکس فیکس

اسپیسر پلاستیکی مخصوص سطوح افقی متوسط

اسپیسر ماکس فیکس چیست ؟

برخی المان های سازه ای مانند تیرها ، پوتر ها ، شناژها ، کف راه پله ها ، کف های با وزن متوسط و سقف های با وزن سبک تر، از شبکه های میلگردی با قطر میلگرد 10 الی 22 میلیمتر، بافته می شوند که در شرایط نرمال دارای وزن متوسط سازه ای، نسبت به مقاطع سنگین تر مانند فونداسیون هستند. برای ایجاد پوشش بتنی روی میلگردهای متوسط، باید نوعی اسپیسر پلاستیکی انتخاب شود تا متناسب با وزن شبکه میلگردی و بارهای وارده در حین اجرای پروژه باشد . اسپیسر متوسط ماکس فیکس، مناسب ترین قطعه برای ایجاد پوشش بتنی در المان های سازه ای با وزن متوسط می باشد و قادر به جای دادن میلگرد از سایز 8 تا 22 میلیمتر درون شاخک های خود می باشد.

فاصله نگهدار پلاستیکی ماکس فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای 150 تا 180 کیلوگرم می باشد و می توان با محاسبه وزن میلگردها و بارهای زنده و مرده موجود، با قرار دادن تعداد مناسب از اسپیسر ماکس فیکس پوشش بتنی مناسب را برای میلگرد ایجاد نمود.

 

 

نحوه استفاده

نحوه استفاده اسپیسر پلاستیکی ماکس فیکس

نحوه استفاده از اسپیسر ماکس فیکس به صورت می باشد ؟

اسپیسر ماکس فیکس دارای دو شاخک است که به منظور قفل کردن و تثبیت میلگرد داخل اسپیسر طراحی شده است. میلگرد روی نشیمنگاه اسپیسر ماکس فیکس قرار می گیرد و توسط شاخک های قفل کن تثبیت می شود . پس از قرارگیری میلگرد روی نشیمنگاه، سطح زیرین میلگرد تا سطح قالب کف یا بتن کف ، پوشش دقیق بتنی روی میلگرد را ایجاد خواهد نمود؛ که به اصطلاح به آن کاور بتنی گفته می شود.

 

 

میزان مصرف

میزان استفاده اسپیسر پلاستیکی ماکس فیکس

میزان مصرف اسپیسر ماکس فیکس در هر متر مربع چقدر است ؟

کف های نیمه سنگین و متوسط :

  • میزان مصرف فاصله نگهدار پلاستیکی ماکس فیکس 4 عدد در هر متر مربع می باشد .

کف های نسبتا سنگین با سایز میلگرد کمتر از 22 میلیمتر :

  • میزان مصرف اسپیر ماکس فیکس 6 تا 8 عدد در هر متر مربع می باشد.

 تیرها و پوترها :

  • میزان مصرف 2 عدد در هر متر طول (در هر ردیف دو عدد با فاصله 60 الی 70 سانتیمتر از یکدیگر در طول به صورت ردیفی می باشد.)

 

نکات مهم

نکـات مهم در مورد اسپیسر پلاستیکی ماکس فیکس

نکات ضروری در هنگام استفاده از اسپیسر ماکس فیکس به چه صورت می باشد ؟

  • اسپیسر پلاستیکی ماکس فیکس، با توجه به طراحی ویژه و توان باربری متوسط خود برای استفاده در سطوح متوسط و نیمه سنگین مانند تیرها ، پوترها ، کف های با وزن متوسط ، کف راه پله ها و سقف های نیمه سنگین طراحی شده است.
  • چنانچه قطر میلگرد در حدود 8 الی 22 میلیمتر باشد، این لزوم را ایجاد نمی کند که حتما از کاور پلاستیکی ماکس فیکس استفاده شود . همیشه باید با توجه به توان باربری اسپیسر ماکس فیکس و محاسبه وزن شبکه میلگردی در متر مربع و همچنین در نظر گرفتن بارهای مرده و زنده نسبت به انتخاب نوع اسپیسر و تعداد مصرفی در یک متر مربع اقدام نمود.
  • چنانچه پس از محاسبه وزن شبکه میلگردی در یک متر مربع ، مقادیر به دست آمده از حد متوسط بالاتر باشد ، افزایش تعداد اسپیسر ماکس فیکس منطقی و مقرون به صرفه نیست و بهتر است ، اسپیسر پلاستیکی هارد فیکس جایگزین شود ، زیرا توان باربری نقطه ای 2 الی 3 برابر نسبت به ماکس فیکس دارد و بالطبع نیاز به استفاده کمتری در متر مربع است و از لحاظ اقتصادی و زمان اجرا بسیار مقرون بصرفه تر خواهد بود.
  • پیشنهاد می شود اسپیسر پلاستیکی ماکس فیکس برای سازه های با قطر میلگرد حداقل 12 مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا میلگردهای با قطر پایین تر، درون شاخک های کاور پلاستیکی ماکس فیکس به خوبی قفل و تثبیت نخواهند شد و حالت لقی خواهند داشت.
    دقت نمایید جا زدن میلگرد داخل اسپیسر پلاستیکی بتن ، همراه با پیچش و چرخاندن به طرف جانبی نباشد، زیرا ممکن است موجب شکستن شاخک های اسپیسر پلاستیکی شود.
  • اسپیسر ماکس فیکس برای قرارگیری میلگرد تا حداکثر قطر 22 میلیمتر طراحی شده است و چنانچه ایجاد کاور بتنی برای میلگردهای با سایز بزرگتر ( تا 32 میلیمتر ) مدنظر است، باید از اسپیسرهای هاردفیکس استفاده شود و چنانچه قطر میلگردها بسیار بزرگتر از مقادیر مذکور است، استفاده از اسپیسر پلاستیکی بتن گزینه مناسبی نمی باشد.

بسته بندی

نام محصول سایز سایز میلگرد تعداد در بسته وزن بسته
Name Size Bar size Packing (QTY) WEIGHT (KG)

اسپیسر ماکس فیکسMaxfix 30

30 8 – 22 500 6/6

اسپیسر ماکس فیکسMaxfix 40

40 8 – 22 500 7/25

اسپیسر ماکس فیکسMaxfix 50

50 8 – 22 500  9/3

اسپیسر ماکس فیکس Maxfix 75

75 8 – 22 300  8/4

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

آیا می توان برای سازه ای که قطرآرماتور آن 16 میلیمتر می شود از اسپیسر مینی فیکس یا اسپیسرهای سبک استفاده نمود ؟

اسپیسرهای مینی فیکس تولیدی شرکت بتن پلاست قادر به جا دادن میلگرد تا قطر 18 میلیمتر را دارا می باشند اما نکته مهم اینجاست که سازه ای که آرماتورهای افقی آن 16 میلیمتر می باشد سازه ی سنگینی می باشد و اسپیسر مینی فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای تا 25 کیلوگرم می باشد . برای میلگرد با قطر 12 تا 16 میلیمتر استفاده از اسپیسر ماکس فیکس و برای میلگرد با قطر 18 تا 32 میلیمتر استفاده از اسپیسرهای هارد فیکس پیشنهاد می شود . 

سوالات متداول

میزان تحمل بار نقطه ای هر یک از اسپیسرهای کفی هارد فیکس ، ماکس فیکس و مینی فیکس چقدر است

اسپیسر هارد فیکس : تحمل بار نقطه ای تا 350 کیلوگرم اسپیسر ماکس فیکس : تحمل یار نقطه ای تا 180 کیلوگرم اسپیسر مینی فیکس : تحمل بار نقطه ای تا 35 کیلوگرم 

محصولات مرتبط - اسپیسرهاي پلاستیکی آرماتور

Image

اسپیسر هارد فیکس

Image

اسپیسر ویلسان

Image

اسپیسر تیرچه دو تقویت

Image

اسپیسر ساید فیکس

Image

اسپیسر کیج فیکس

Image

اسپیسر نیلینگ

Image

اسپیسر یو فیکس

Image

اسپیسر مینی فیکس

Image

اسپیسر فلت بار

Image

اسپیسر فلت فیکس

Image

اسپیسر لانگ بیس

Image

اسپیسر تیرچه تک تقویت

Image

اسپیسر ویل فیکس

Image

اسپیسر راند بیس

Image

اسپیسر دابل فیکس

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805