Image

اسپیسر مینی فیکس

شرح محصول - اسپیسر مینی فیکس

اسپیسر مینی فیکس

Minifix Spacer

شرح اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس

اسپیسر پلاستیکی سبک

اسپیسر مینی فیکس چیست ؟

در بسیاری از مقاطع بتنی، با توجه به ضخامت بتن ریزی پایین و یا وجود انتظار مقاومتی پائین تر، از میلگردهای با قطر پایین ( کمتر از 12 میلیمتر ) و یا بعضاً از میلگردهای حرارتی استفاده می شود. از اینگونه مقاطع و سازه های بتنی، می توان به بتن ریزی سقف های تیرچه بلوک ، سقف های عرشه پولادی ، انواع کف ها و سقف های بافته شده با شبکه های میلگردی سبک و تولید قطعات پیش ساخته بتنی اشاره نمود. در اینگونه سازه ها طبعاً وزن شبکه میلگردی و بارهای اجرایی نسبت به سایر المان های سازه ای کمتر می باشد و می توان جهت ایجاد پوشش بتنی مناسب برای میلگردها، از اسپیسرهای پلاستیکی مینی فیکس استفاده نمود . این گروه از اسپیسرها قادر به جای دادن میلگرد از قطر 6 تا 16 میلیمتر داخل شاخک های قفل کن خود هستند. عمده مصرف اسپیسرهای مینی فیکس در سازه های فولادی با حداکثر قطر میلگرد 12 میلیمتر میباشد . فاصله نگهدار پلاستیکی سبک مینی فیکس، نسبت به موارد مشابه با وزن و حجم پائین تر طراحی و تولید شده است و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر است. اسپیسرهای پلاستیکی مینی فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای 25 تا 35 کیلوگرم می باشند که این اختلاف در توان باربری نقطه ای، با کاهش و یا افزایش ارتفاع اسپیسر تغییر خواهد داشت . به دلیل اینکه مقاطع ذکر شده برای استفاده اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس عموماً سبک هستند، با قرار دادن 4 عدد اسپیسر در هر متر مربع، انتظارات لازم برطرف خواهد شد. ولی چنانچه سازه ای با شبکه آرماتور بندی متراکم تر و سنگین تر وجود داشته باشد، باید با محاسبه وزن شبکه میلگردی به ازای یک متر مربع و در نظر داشتن توان باربری نقطه ای اسپیسر مینی فیکس ، تعداد اسپیسر مورد نیاز برای استفاده در یک متر مربع را به دست آورد.

 

 

نحوه استفاده

نحوه استفاده اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس

نحوه استفاده از اسپیسر مینی فیکس به چه صورت می باشد؟

فاصله نگهدار پلاستیکی میلگرد مینی فیکس دارای دو شاخک دندانه دار است که به منظور قفل کردن و تثبیت میلگرد داخل اسپیسر تعبیه شده است. پس از قرارگیری میلگرد میان شاخک های اسپیسر و نشستن روی نشیمنگاه ، میلگرد توسط شاخک ها، قفل می شود . فاصله نشیمنگاه میلگرد تا کف قالب یا سطح زیرین، تعیین کننده پوشش بتنی روی میلگرد خواهد بود،که به اصطلاح به آن کاور بتن گفته میشود.

 

 

میزان مصرف

میزان استفاده اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس

میزان مصرف اسپیسر پلاستیکی در هر متر مربع چه مقدار می باشد ؟

سقف های سبک :

  • میزان مصرف اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس 4 عدد در هر متر مربع می باشد .

تیرها و پوترهای سبک :

  • میزان مصرف 4 عدد در هر متر طول (در هر ردیف دو عدد با فاصله 5 سانتی متر از یکدیگر)

 

نکات مهم

نکـات مهم در مورد اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس

چه نکاتی باید در ارتباط با اسپیسرهای مینی فیکس مورد توجه قرار گیرد؟

  • اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس از نظر طراحی به گونه ای می باشد، که در سطوح افقی با شبکه های میلگردی سبک مانند سقف ها ،مورد استفاده قرار گیرد.
  • اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس قادر به قرار دادن میلگرد از قطر 6 تا 18 میلیمتر، داخل شاخک های خود است. ولی این توانایی دلیل بر این نیست که بتواند بار وارده توسط سازه های میلگردی با قطر میلگرد بالا را تحمل کند، زیرا کاور پلاستیکی مینی فیکس برای سطوح افقی سبک با توان تحمل بار نقطه ای تا 35 کیلوگرم طراحی شده است و چنانچه قطر میلگردها در محدوده مذکور باشد، ولی وزن سازه بالا باشد، باید از اسپیسر های قوی تر مانند اسپیسر ماکس فیکس یا هارد فیکس استفاده کرد.
  • چنانچه پس از محاسبه وزن شبکه میلگردی در یک متر مربع و در نظر گرفتن بارهای زنده و مرده  مقادیر به دست آمده، از حد توان اسپیسر مینی فیکس بالاتر باشد. افزایش تعداد اسپیسر مینی فیکس، به منظور پخش نیروهای وارده منطقی و مقرون به صرفه نیست و بهتر است از اسپیسر پلاستیکی قوی تر، مانند ماکس فیکس استفاده شود ، زیرا توان باربری نقطه ای حدود 4 برابربالاتر، نسبت به مینی فیکس را دارد و طبعاً نیاز به استفاده از تعداد کمتری درهر متر مربع خواهد بود . از طرفی کاهش تعداد اسپیسر و انتخاب نوع مناسب ، از لحاظ اقتصادی و زمان اجرا، بسیار مقرون بصرفه تر خواهد بود.
  • پیشنهاد می شود از اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس، برای سازه های با قطر میلگرد حداکثر 12 استفاده شود و برای قطرهای بالاتر از اسپیسرهای افقی قوی تر استفاده شود.
  • دقت نمایید جا زدن میلگرد داخل اسپیسر پلاستیکی بتن ، همراه با پیچش و چرخاندن به طرف جانبی نباشد، زیرا ممکن است موجب شکستن شاخک های اسپیسر پلاستیکی مینی فیکس شود.

بسته بندی

نام محصول سایز سایز میلگرد تعداد در بسته وزن بسته
Name Size Bar size Packing (QTY) WEIGHT (KG)

اسپیسر مینی فیکس

Minifix 20

20 6 – 16 1000 6/5

اسپیسر مینی فیکس

Minifix 25

25 6 – 16 1000 7

اسپیسر مینی فیکس

Minifix 30

30 6 – 16 1000  7/5

اسپیسر مینی فیکس

Minifix 40

40 6 – 16 1000  9/8

اسپیسر مینی فیکس

Minifix 50

50 6 – 16 1000  11

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

اسپیسر مناسب برای سقف های کامپوزیت کدام است

 

اسپیسر مینی فیکس ( اسپیسر سبک ) برای استفاده از انواع سقفهای کامپوزیت ، کف ها و سقف های بافته شده با میلگردهای سبک ( میلگردهای حرارتی ) و قطعات پیش ساخته مناسب و از نظر اقتصادی مصرف این اسپیسرها در سازه های سبک مقرون به صرفه می باشد . 

 

سوالات متداول

چنانچه میلگردهای فونداسیون کمتراز 20 میلیمتر باشد آیا می توان جهت ایجاد صرفه اقتصادی از اسپیسرهای مینی فیکس سبک یا اسپیسرهای ماکس فیکس متوسط استفاده کرد؟

استفاده از اسپیسر مینی فیکس به هیچ وجه برای فونداسیون پیشنهاد نمی شود ولی در صورتی که وزن سازه آرماتور متوسط باشد می توان از اسپیسرهای ماکس فیکس استفاده نمود، در صورتی که بار نقطه ای وارده به هر اسپیسر بیش از 60 کیلوگرم نباشد و محاسبات لازم برای میزان استفاده اسپیسر با توجه به بار وارده به اسپیسرها انجام شود و تعداد مناسب اسپیسر مورد استفاده قرار گیرد . ولی با توجه به سنگین بودن سازه آرماتور اکثر فونداسیون ها استفاده از اسپیسر هاردفیکس پیشنهاد می شود چون اسپیسرهای هارد فیکس قادر به تحمل بار نقطه ای تا 250 کیلوگرم را دارا می باشد . 

محصولات مرتبط - اسپیسرهاي پلاستیکی آرماتور

Image

اسپیسر هارد فیکس

Image

اسپیسر ویلسان

Image

اسپیسر تیرچه دو تقویت

Image

اسپیسر ماکس فیکس

Image

اسپیسر کیج فیکس

Image

اسپیسر نیلینگ

Image

اسپیسر ساید فیکس

Image

اسپیسر یو فیکس

Image

اسپیسر فلت بار

Image

اسپیسر فلت فیکس

Image

اسپیسر لانگ بیس

Image

اسپیسر تیرچه تک تقویت

Image

اسپیسر ویل فیکس

Image

اسپیسر راند بیس

Image

اسپیسر دابل فیکس

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805