Image

اسپیسر راند بیس

شرح محصول - اسپیسر راند بیس

اسپیسر راندبیس

Rondbase Spacer

شرح اسپیسر پلاستیکی راندبیس

اسپیسر راندبیس چیست ؟

در برخی مقاطع بتنی مانند کف سازی سوله ها و انبارها و کارخانجات یا برخی سقف ها که بنا بر شرایط خاص، بتن ریزی آنها با ضخامت کم انجام می شود،معمولاً برای مسلح سازی بتن، از مش های آماده یا شبکه های میلگردی آماده بافته شده در کارخانه، استفاده می شود . این مش هامعمولاً در اندازه های 3*1 یا 2*1 متر تولید می شوند و پس از آماده سازی بستر و اسپیسر گذاری ، شبکه های میلگردی روی سطح پهن می شوند. قرار دادن اسپیسرهای افقی معمول، مانند اسپیسر مینی فیکس یا ماکس فیکس و ... که دارای شاخک قفل کن هستند، جهت ایجاد پوشش بتنی زیر این مش ها کار دشواری است. بدین منظور اسپیسر پلاستیکی راند بیس که بصورت دایره ای است و دارای پایه هایی که تنظیم کننده ارتفاع می باشد، طراحی و تولید شده اند .اسپیسر راندبیس روی سطح قرار گرفته و مش های آماده  روی آنها پهن می شوند.اسپیسر پلاستیکی راند بیس یک فاصله نگهدار ساده و مقرون به صرفه برای دال ها ، سقف های سبک و قطعات پیش ساخته می باشد . رانـد بیس قادر به تحمل بار نقطه ای تا 200 کیلوگرم می باشد و با توجه به نداشتن کارگیر محدودیتی برای قرارگیری میلگرد با سایزهای مختلف برای اسپیسر پلاستیکی راند بیس وجود ندارد.

 

نحوه استفاده

نحوه استفاده اسپیسر پلاستیکی راندبیس

نحوه استفاده از اسپیسر پلاستیکی راندبیس به چه صورت می باشد ؟

کفسازی : پس از آماده سازی بستر ( اجرای بتن مگر ) فاصله نگهدار پلاستیکی راند بیس روی سطح با فواصل مشخص با توجه به وزن مش در هر مترمربع و در نظر گرفتن بارهای مرده و زنده قرار گرفته و شبکه میلگردی روی آن قرار می گیرد.

سقف ها : پس از قالب بندی سقف کاور پلاستیکی راند بیس روی سطح با فاصله های منظم قرار گرفته و سپس مش آماده روی اسپیسرها قرار می گیرد.

 

میزان مصرف

میزان استفاده اسپیسر پلاستیکی راند بیس

 

میزان استفاده از اسپیسر راندبیس به چه صورت می باشد؟ 

کف سازی با وزن شبکه میلگردی نرمال :

میزان مصرف 2 عدد اسپیسر در هر متر مربع می باشد .

کف سازی با وزن شبکه میلگردی نسبتاََ سنگین :

میزان مصرف 4 عدد اسپیسر در هر متر مربع می باشد .

سقف های وسیع با وزن مش نرمال :

میزان مصرف 2 عدد اسپیسر در هر متر مربع می باشد .

سقف های وسیع با وزن مش سنگین :

میزان مصرف 4 عدد اسپیسر در هر متر مربع می باشد.

 

 

نکات مهم

نکـات مهم در مورد استفاده از اسپیسر پلاستیکی راندبیس

نکات ضروری در زمان استفاده از اسپیسر راندبیس چیست؟ 

  • استفاده از اسپیسر رانــد بیس برای شبکه های میلگـردی 10 × 10 و 15 × 15 پیشنهاد می گردد.در صورت لزوم برای مصرف می بایست میزان مصرف تا دو برابر در هر متر مربع افزایش یابد.
  • اسپیسر راند بیس مخصوص استفاده در بتن های مسلح شده، بوسیله مش های آماده، طراحی شده است و برای سازه های بتنی که می بایست آرماتور بندی درجا انجام شود و نیاز به تثبیت آرماتورها در شاخک های اسپیسر جهت تنظیم می باشد ، گزینه مناسبی نیست.
  • چنانچه شبکه میلگردی با توجه به شرایط خاص سازه با قطر بالا در نظر گرفته شده است، پیشنهاد می شود از اسپیسرهای هاردفیکس و یا ساید فیکس به عنوان تقویتی لابه لای اسپیسرهای راندبیس استفاده شود.
  • اسپیسر پلاستیکی راندبیس جهت استفاده در سطوح افقی طراحی شده است و استفاده از آنها برای سطوج عمودی و شیبدار مناسب نمی باشد.

 

بسته بندی

نام محصول پوشش بتنی سایز میلگرد تعداد در بسته وزن بسته
Name Concrete Cover Bar size Packing (QTY) WEIGHT (KG)

اسپیسر راندبیس

Round base 15

15 ≥ 22 100 3/2

اسپیسر راندبیس

Round base 20

20 ≥ 22 100 3/6

اسپیسر راندبیس

Round base 25

25 ≥ 22 100  4

اسپیسر راندبیس

Round base 30

30 ≥ 22 100  4/4

اسپیسر راندبیس

Round base 35

35 ≥ 22 100  4/9

اسپیسر راندبیس

Round base 40

40 ≥ 22 100  5/2

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

چنانچه در سقف های گسترده قرار باشد از مش های بافته شده استفاده شود و بنابر شرایط خاص سازه مش های با قطر میلگرد بالا مصرف شود آیا اسپیسر راند بیس یا اسپیسر لانگ بیس توان تحمل بار وارده توسط میلگرد یا بارهای مرده و زنده در حین اجرا را دارا می باشد

 

به طور کلی در هر سازه میلگردی که براساس شرایط خاص قطر میلگردهای بالا در نظر گرفته می شود و به طبع وزن سازه بالاست باید تعداد بیشتری اسپیسر در مقطع متر مربع استفاده نمود . برای این سقف ها در تیپ اسپیسر توسط شرکت بتن پلاس طراحی شده است : الف – اسپیسر راند بیس ب – اسپیسر لانگ بیس الف – اسپیسر راند بیس تولیدی بتن پلاست طوری طراحی شده است که اولا اصراف اسپیسر بصورت کمانهای معکوس می باشد و ثانیا اسپیسرها به صورت زوج داخل هم قرار گرفته اند و در صورت وجود بار سنگین می توان اسپیسرها را به صورت دوبل که با دو قطر 18 و 20 سانتی متر داخل هم استفاده نمود . ب – اسپیسر لانگ بیس تولیدی شرکت بتن پلاست طوری طراحی شده اند که در دو سرخط دارای مادگی و نرینه می باشند و متواند با قفل شدن در یکدیگر بصورت نواری امتداد یابند و توان تحمل بار بیشتری را داشته باشند . 

 

سوالات متداول

میزان مصرف اسپیسرهای مورد استفاده در سطوح افقی چند عدد در متر مربع است

برای تعیین تعداد اسپیسرمورد نیاز در سطوح افقی فاکتور اصلی بار نقطه ای وارده است . که این بار نقطه ای شامل بارهای زنده و مرده می باشد . ولی به طور کلی در یک سازه با وزن نرمال تعداد 4 عدد در متر مربع در سطوح وسیع و تعداد 3 عدد در متر طول در تیرهاوپوترها استفاده می شود . انواع اسپیسرهای سطوح افقی شامل : اسپیسرهاردفیکس ( مخصوص سطوح سنگین ) ، اسپیسر ماکس فیکس ( مخصوص سطوح متوسط ) ، اسپیسر مینی فیکس ( مخصوص سطوح سبک ) ، اسپیسر یوفیکس ، اسپیسر ساید فیکس ، اسپیسر دابل فیکس ( مخصوص دال های دو شبکه ) ، اسپیسر راند بیس ( شامل سطوح گسترده که در ساخت آن از مش استفاده می شود ) ، اسپیسر لانگ بیس و ... می باشند . 

محصولات مرتبط - اسپیسرهاي پلاستیکی آرماتور

Image

اسپیسر هارد فیکس

Image

اسپیسر ویلسان

Image

اسپیسر تیرچه دو تقویت

Image

اسپیسر ماکس فیکس

Image

اسپیسر کیج فیکس

Image

اسپیسر نیلینگ

Image

اسپیسر یو فیکس

Image

اسپیسر مینی فیکس

Image

اسپیسر فلت بار

Image

اسپیسر ساید فیکس

Image

اسپیسر فلت فیکس

Image

اسپیسر تیرچه تک تقویت

Image

اسپیسر ویل فیکس

Image

اسپیسر لانگ بیس

Image

اسپیسر دابل فیکس

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805