Image

اسپیسر ساید فیکس

شرح محصول - اسپیسر ساید فیکس

اسپیسر ساید فیکس

Sidefix plastic Spacer

شرح اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس

اسپیسر پلاستیکی تک شاخک

اسپیسر ساید فیکس قطعه ای منحصر به فرد و ویژه است که دارای قفل کن یکطرفه است و بر خلاف سایر اسپیسرهای مشابه برای سطوح افقی که میلگرد از بالا روی اسپیسر جا زده می شود ، اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس از بغل به میلگرد جا زده می شود. کاور پلاستیکی ساید فیکس جزء گروه اسپیسرهای با توان باربری متوسط محسوب می شود . قابلیت ویژه نصب از بغل در مواردی بسیار حائز اهمیت و چاره ساز خواهد بود . ممکن است گاهاً پس از اسپیسر گذاری و بافت میلگردها و نصب و تثبیت روی اسپیسرها ، مشخص شود که تعداد اسپیسرکارگذاری شده به دلایل مختلف از جمله تعداد استاندارد در متر مربع ، تناسب با وزن سازه میلگردی و ... مناسب نیست و نیاز به افزایش تعداد اسپیسرها وجود داشته باشد. بدیهی است که در این گونه موارد بلند کردن شبکه میلگردی جهت گذاشتن اسپیسر و یا بازکردن شبکه میلگردی جهت اسپیسر گذاری مجدد، کاری سخت و پر هزینه است . در این موارد اسپیسر ساید فیکس با قابلیت جا زدن از بغل ، بدون نیاز به تغییر در سازه میلگردی، چاره ساز خواهد بود. اسپیسر ساید فیکس قادر به جای دادی میلگرد از قطر 12 تا 25 میلیمتر درون شاخک قفل کننده خود می باشد و توان تحمل بار نقطه ای تا 200 کیلوگرم را دارا می باشد.

نحوه استفاده

نحوه استفاده اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس

اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس دارای یک شاخک قفل کننده می باشد که از بغل میلگرد جا زده می شود و در نهایت میلگرد روی نشیمنگاه آن قرار گرفته و فاصله بین نشیمنگاه میلگرد تا سطح زمین یا سطح قالب پوشش بتنی روی میلگرد را ایجاد خواهد نمود.

میزان مصرف

میزان استفاده اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس

میزان مصرف اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس در فونداسیون ها و کف های نیمه سنگین :

میزان مصرف 4 عدد اسپیسر ساید فیکس در هر متــر مربع می باشد .

میزان مصرف اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس در کف های سنگین و حجیم :

میزان مصرف 6 الی 10 عدد اسپیسر ساید فیکس در هر  متر مربع با توجه به حجم سازه و وزن شبکه میلگردی می باشد.

میزان مصرف اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس در تیرها و پوترها :

میزان مصرف 3 عدد در هر متر طول (در هر ردیف 2 عدد با فاصله 60 الی 70 سانتیمتر از یکدیگر)

نکات مهم

نکـات مهم در مورد اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس

  • اسپیسر پلاستیکی ساید فیکس مخصوص استفاده در سازه های با وزن متوسط، مانند تیرها ، پوترها ، کف های نیمه سنگین و ... با توان باربری نقطه ای 200 کیلوگرم طراحی شده است.
  • چنانچه قرار است که اسپیسر ساید فیکس در سازه سنگین و یا با تراکم آرماتور بالا استفاده شود، بهتر است ابتدا وزن شبکه میلگردی به ازای یک متر مربع محاسبه شود و با توجه به توان باربری اسپیسر ساید فیکس تعداد مورد نیاز برای استفاده در یک متر مربع مشخص شود.
  • چنانچه پس از محاسبه وزن شبکه میلگردی در یک متر مربع ، تعداد به دست آمده در حد سنگین به بالا باشد می توان از اسپیسر هارد فیکس به جای اسپیسر ساید فیکس استفاده نمود تا از نظر اقتصادی و زمان مورد نظر برای اسپیسر گذاری نیز مقرون به صرفه باشد.
    پیشنهاد می شود اسپیسر ساید فیکس برای سازه های با قطر میلگرد حداقل 14 مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا میلگردهای با قطر پایین تر، درون شاخک کاور پلاستیکی ساید فیکس به خوبی قفل و تثبیت نخواهند شد و حالت لقی خواهد داشت.
  • دقت نمایید جا زدن میلگرد داخل اسپیسر همراه با پیچش و چرخاندن بصورت جانبی نباشد، زیرا ممکن است موجب شکستن شاخک های اسپیسر پلاستیکی شود.
  • اسپیسر ساید فیکس برای قرارگیری میلگرد تا حداکثر قطر 25 میلیمتر طراحی شده است و چنانچه ایجاد کاور بتنی برای میلگردهای با سایز غیر متعارف و بزرگتر از 25 میلیمتر وجود دارد ، استفاده از اسپیسرهای پلاستیکی دیگر مانند هارد فیکس پیشنهاد می شود.

بسته بندی

نام محصول پوشش بتنی سایز میلگرد تعداد در بسته وزن بسته
Name Concrete Cover Bar size Packing (QTY) WEIGHT (KG)

اسپیسر سایدفیکس

Sidefix 25

25 8 – 25 50 9/8

اسپیسر سایدفیکس

Sidefix 30

30 8 – 25 750 8/5

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

میزان مصرف اسپیسرهای مورد استفاده در سطوح افقی چند عدد در متر مربع است

برای تعیین تعداد اسپیسرمورد نیاز در سطوح افقی فاکتور اصلی بار نقطه ای وارده است . که این بار نقطه ای شامل بارهای زنده و مرده می باشد . ولی به طور کلی در یک سازه با وزن نرمال تعداد 4 عدد در متر مربع در سطوح وسیع و تعداد 3 عدد در متر طول در تیرهاوپوترها استفاده می شود . انواع اسپیسرهای سطوح افقی شامل : اسپیسرهاردفیکس ( مخصوص سطوح سنگین ) ، اسپیسر ماکس فیکس ( مخصوص سطوح متوسط ) ، اسپیسر مینی فیکس ( مخصوص سطوح سبک ) ، اسپیسر یوفیکس ، اسپیسر ساید فیکس ، اسپیسر دابل فیکس ( مخصوص دال های دو شبکه ) ، اسپیسر راند بیس ( شامل سطوح گسترده که در ساخت آن از مش استفاده می شود ) ، اسپیسر لانگ بیس و ... می باشند . 

سوالات متداول

انواع استانداردهای موجود در جهان برای فاصله نگهدارهای پلاستیکی ( اسپیسر ) کدام است ؟

ازجمله آیین نامه ها برای دسته بندی و نیز استاندارد اسپیسرها ، آیین نامه انجمن بتن انگلستان BSI 7973:2001 ، آیین نامه انجمن بتن آلمان و توصیه نامه انجمن فولاد تقویت کننده بتن ( GRSI ) می باشد همچنین استاندارد JISA 5390 ژاپن در مورد اسپیسرهای پلاستیکی برای بتن های پیش ساخته می باشد . 

محصولات مرتبط - اسپیسرهاي پلاستیکی آرماتور

Image

اسپیسر هارد فیکس

Image

اسپیسر ویلسان

Image

اسپیسر تیرچه دو تقویت

Image

اسپیسر ماکس فیکس

Image

اسپیسر کیج فیکس

Image

اسپیسر نیلینگ

Image

اسپیسر یو فیکس

Image

اسپیسر مینی فیکس

Image

اسپیسر فلت بار

Image

اسپیسر فلت فیکس

Image

اسپیسر لانگ بیس

Image

اسپیسر تیرچه تک تقویت

Image

اسپیسر ویل فیکس

Image

اسپیسر راند بیس

Image

اسپیسر دابل فیکس

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805 

نماینده فروش تهران : 

اتوبان جلال آل احمد ، شرق به غرب ، بعد از زیر گذر گیشا ، پلاک 71 ، واحد 4

تلفکس : 02188580775    02188580774

کارشناس فروش : خانم کریمان  09120347806   09120367805

کارشناس فروش : آقای مهندس مبینی  09124856268