Image

اسپیسر تیرچه دو تقویت

شرح محصول - اسپیسر تیرچه دو تقویت

اسپیسر تیرچه دو تقویت

Beam Spacer 2Dol

شرح اسپیسر پلاستیکی تیرچه دو تقویت

اسپیسر تیرچه دو تقویت چیست ؟

استفاده از خرپاهای استاندارد آماده، برای ساخت تیرچه سالهاست که مورد توجه مجریان محترم قرار گرفته است . این خرپاهای آماده با توجه به جزئیات مورد نظر در کارخانه تولید و به محل پروژه و یا کارگاه تیرچه سازی حمل می شود . معمولاً در طول حمل خرپاها و یا تخلیه و بارگیری آنها ممکن است زاویه خرپای آماده دچار تغییر شده و یا دچار پیچیدگی شود. بنابراین لازم است قبل از استفاده از خرپاها برای ساخت تیرچه ، این فاصله تنظیم شود که کاری دشوار و زمان بر است و معمولاً نتیجه مطلوبی در بر ندارد. جهت رفع این مشکل اسپیسر پلاستیکی تیرچه دو تقویت،با اندازه استاندارد و با قابلیت قرارگیری دو عدد میلگرد تقویتی طراحی و تولید شده است. اسپیسر پلاستیکی تیرچه دو تقویت محصولی کار آمد، جهت تعیین فاصله مناسب برای خرپاهای تیرچه آماده و قرار دادن آن ها داخل قالب های فلزی تیرچه یا فوندوله می باشد . این محصول علاوه بر دارا بودن دو قفل کن در دو سوی خود، دارای دو عدد کارگیر قفل کن در وسط خود می باشد که مخصوص قرار گیری میلگردهای تقویتی می باشد . همچنین از اسپیسر تیرچه می توان در تکنولوژی های نوین ساخت و ساز، به طور مثال سقف های دال به شیوه دال مجوف ( سقف وافل ) جهت تیرچه گذاری مستقیم و فقط با استفاده از خرپا و اسپیسر تیرچه در فضای خالی بین بلوک های وافل استفاده نمود. اسپیسر تیرچه دو تقویت قادر به جای دادن میلگرد از قطر 6 تا 14 میلیمتر درون کارگیرهای خود می باشد و قادر به تحمل بار نقطه ای تا 50 کیلوگرم می باشد.

اسپیسر پلاستیکی تیرچه دو تقویت پوشش بتنی 15 میلیمتر را روی میلگرد ایجاد می کند.

نحوه استفاده

 نحوه استفاده از اسپیسر تیرچه دو تقویت

نحوه استفاده از اسپیسر تیرچه دو تقویت به چه صورت می باشد؟ 

حمل و نقل خرپای آماده تیرچه :

درهنگام حمل و نقل خرپاهای آماده از محل کارخانه به پروژه ،جهت جلوگیری از دفرمه شدن ، روی میلگردهای اصلی خرپاها نصب می شود، سپس بارگیری روی ماشین انجام می شـود .

ساخت تیرچه :

به فواصل مورد نیاز داخل قالب فلزی تیرچه یا فوندوله قرار گرفته، سپس خرپای تیرچه داخل شاخک های قفل کن قرار داده شـده و میلگردهای تقویت داخل قفل کن ها قرار گیرد .

قالبهای وافل ( سقف های دال مجوف )

اسپیسر پلاستیکی تیرچه دو تقویت با فواصل منظم در فضای خالی بین بلوک ها قرار گرفته و سپس خرپای آماده تیرچه  داخل شاخک ها قرار می گیرد و در نهایت میلگردهای تقویتی جای گذاری می شود.

 

میزان مصرف

 میزان استفاده از اسپیسر تیرچه دو تقویت در شرایط گوناگون

میزان مصرف اسپیسر تیرچه دو تقویت به چه صورت می باشد؟

حمل و نقل خرپای آماده تیرچه :

در هر 2 متر از طول خرپای تیرچه یک عدد اسپیسر مورد نیاز است.

ساخت تیرچه :

در هر متر از طول تیرچه، 1 عدد اسپیسر تیرچه مورد نیاز است.

استفاده در قالبهای وافل ( سقف های دال مجوف ):

با فواصل 75 سانتیمتر نسبت به یکدیگر اسپیسر های تیرچه جای گذاری شود.

نکات مهم

نکـات مهم در مورد اسپیسر تیرچه دو تقویت

نکات مهم در زمان استفاده از تیرچه دو تقویت به چه صورت می باشد؟

  • عدم استفاده از این محصول می تواند خسارات زیانباری را از لحاظ دفرمه شدن خرپاها و پیچیدگی تیرچه ها و در نتیجه ایجاد ضعف سازه ای بوجود آورد .
  • استفاده از اسپیسر پلاستیکی تیرچه دو تقویت هزینه ساخت تیرچه ، حمل تا پروژه و زمان اجرا را در پروژه های دال مجوف، بصورت چشمگیری کاهش می دهد.
  • استفاده از اسپیسر تیرچه دو تقویت موجب تولید تیرچه با کیفیت، با رعایت جزییات مربوطه مطابق استاندارد خواهد شد.

 

 

بسته بندی

نام محصول پوشش بتنی سایز تعداد در بسته وزن بسته
Name Concrete Cover Size Packing (QTY) WEIGHT (KG)

اسپیسر تیرچه دو تقویت

Bar space 2Dol

15 6 – 16 500 6/8

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

نحوه کاربرد اسپیسرها در تیرها چگونه است

در تیرها ، اسپیسرها در امتداد طولی تیر در دو انتها و وسط تیر قرار می گیرند که حداکثر فاصله اسپیسرها نمی بایست در امتداد طولی تیر از 100cm تجاوز نماید و اسپیسرها در سطح مقطع توسط خاموت ها نگهداشته می شوند . تعداد و فاصله اسپیسرها در مقطع تیر براساس نوع تیر و نیز محل قرارگیری آرماتور طولی به صورت زیر معین می گردند . الف – تیر عریض ( عرض بزرگتر از 50cm ) در وجه افقی تیر دو فضا می بایست قرارگیرد که فاصله این دو اسپیسر نبایستی از 50d ( قطر میلگرد = d ) تجاوز نماید . در صورت بیشتر شدن فاصله اسپیسرها از 50d می بایست اسپیسرهایی در بین آنها قرار گیرد تا استاندارد فاصله حداکثر 50d رعایت گردد . توجه شود که فاصله اسپیسر از دو لبه کناری شبکه خاموت نمی بایست کمتر از 5 سانتی متر باشد . چنانچه شبکه خاموت دوبل باشد اسپیسرهای اضافی مورد نیاز می باشد . در وجه قائم نیز می بایست در هر وجه یک فضاساز در میان ارتفاع تیر قرار گیرد . ب : تیر معمولی ( عرض بین 25cm تا 50cm ) ابتدا در وجه افقی تیر می بایست دو اسپیسر قرار داده شود و فاصله این اسپیسرها نبایستی از دو لبه کناری شبکه کمتر از 5cm باشد . در مرحله بعد در دو وجه قائم نیز می بایست در هر وجه ، یک اسپیسر در میانه ارتفاع تیر قرار داده شود . ج : تیر باریک ( عرض کمتر از 25cm ) نخست می بایست در وجه افقی تیر یک اسپیسر قرار گیرد . همچنین در دو وجه قائم تیر باید در هر وجه یک اسپیسر در میانه ارتفاع تیر قرار داده شود . د : تیر عمیق ( ارتفاع بیشتر از 100d ) نخست در وجه افقی تیر یک فضا ساز در میانه ارتفاع قرار دهیم که فاصله آنها نبایستی از 50d ( قطر میلگرد = d ) بیشتر گردد . همچنین می باید در انتها برای میلگردهای طولی از اسپیسر استفاده شود . 

سوالات متداول

نحوه کاربرد اسپیسرها در سقف های دال بتنی دو شبکه چگونه است

در سقف های دال بتنی دو شبکه به طور معمول 4 عدد اسپیسر دابل فیکس با توجه به میزان پوشش بتنی مورد نظر از کف و بالای میلگردها انتخاب و استفاده می شود . 

محصولات مرتبط - اسپیسرهاي پلاستیکی آرماتور

Image

اسپیسر ساید فیکس

Image

اسپیسر هارد فیکس

Image

اسپیسر ویلسان

Image

اسپیسر ماکس فیکس

Image

اسپیسر کیج فیکس

Image

اسپیسر نیلینگ

Image

اسپیسر یو فیکس

Image

اسپیسر مینی فیکس

Image

اسپیسر فلت بار

Image

اسپیسر فلت فیکس

Image

اسپیسر لانگ بیس

Image

اسپیسر تیرچه تک تقویت

Image

اسپیسر ویل فیکس

Image

اسپیسر راند بیس

Image

اسپیسر دابل فیکس

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805