شرح مکمل بتن دیرگیر

ژل میکروسیلیس دیرگیر محصولی کار آمد بر پایه روانساز بر پایه پلی کربوکسیلات اتر ، دوده سیلیسی ، فیلرها و مواد افزودنی کندگیر کننده بتـن می باشد که برای ساخت بتـن های توانمند و چنـد منظوره در زمان ساخت به بتـن افزوده می شود و موجب بهبود خواص رئولوژیکی بتن در حالت خمیری و همچنین بهبود خواص بتن سخت شده خواهد شد . این ماده با بالا بردن اسلامپ بتن به لحاظ وجود روانساز قدرتمند بر پایه پلی کربوکسیلات اتر موجب کاهش میزان قابل توجهی از آب اختلاط بتن شده و در نهایت موجب افزایش مقاومت فشاری بتن می شود . ژل میکروسیلیس دیرگیر با متراکم نمودن توده بتن و پر نمودن فضاهای خالی بین سنگدانه ها موجب کاهش نفوذپذیری بتن سخت شده خواهد شد . همچنین مواد کند گیر کننده موجود در فرمولاسیون مکمل بتن دیرگیر موجب تأخیر در زمان گیرش می گردد و سرعت روند پیشرفت واکنش هیدراسیون را کم می نماید .

 

مکانیزم اثر مکمل بتن دیرگیر  :

دوده سیلیسی موجود در فرمولاسیون تولید ژل میکروسیلیس دیرگیر یک ماده پوزولانی قدرتمند است که می تواند جایگزین مناسبی برای سیمان باشد و عملکردی شبیه به سیمان دارد. دوده سیلیسی پس از ترکیب با آب و هیدروکسید کلسیم واکنش نشان می دهد و بدین ترتیب سیلیکات کلسیم سخت تولید می شود که در سخت شدن بتن و افزایش مقاومت های آن تاثیر بسزایی دارد . علاوه بر این پلی کربوکسیلات اتر موجود در فرمولاسیون ژل میکروسیلیس دیرگیر که نقش روان کننده را بر عهده دارد ، بر روی ذرات سیمان غشایی تشکیل می دهد و ممانعت فضایی ناشی از ضخامت لایه جذب شده ، از تجمع ذرات سیمان در کنار یکدیگر جلوگیری می کند و بین ذرات ناشی از جذب ذرات پلیمر و تشکیل بارهای همنام ایجاد نیروی دافعه نموده و به این ترتیب بتن را روان می کند . الیاف پلی پروپیلن موجود در ساختار ژل میکروسیلیس دیرگیر نیز به نوبه خود موجب بهبود خواص مکانیکی و سایشی بتن خواهد شد. علاوه بر این مواد کند گیر کننده موجود در فرمولاسیون این ماده امکان کنترل زمان گیرش را در دسترس قرار خواهد داد.

 

 

مکمل بتن دیرگیر

خواص و اثرات

 

خواص و اثرات مکمل بتن دیرگیر

کاهش میزان سیمان مصرفی حدود 10 تا 15 درصد

کاهش نسبت آب به سیمان

افزایش روانی یا کارایی بتن

افزایش مقاومت سایشی بتن

افزایش زمان کارپذیری بتن

افزایش دوام و پایایی بتن

ایجاد تأخیر در زمان گیرش بتن

جلوگیری از بوجود آمدن ترک های سطحی ناشی از تنش های حرارتی

سهولت پمپاژ و کاهش استهلاک تجهیزات

سازگار با انواع سیمان های پرتلند

افزایش مقاومت فشاری بتن در حدود 15 تا 35 درصد

کاهش نفوذ پذیری و جذب آب

جلوگیری از خوردگی میلگردها و ورقهای فولادی

مقاومت در برابر نفوذ یون کلر و سایر یون های مخرب شیمیایی

 

 

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

درباره بتن پلاست

شرکت شیمیایی بتن پلاست فعالیت خود را در سال 1387 با هدف تولید و ایجاد ارزش آفرینی از طریق تولید محصولات با کیفیت و شاخص، پایدار و واحد ارزشهای زیست محیطی و با رعایت قوانین ملی و استانداردهای فنی آغاز نمود تا سهمی در بهتر شدن شرایط ساخت و ساز در ایران بزرگ داشته باشد .

دفتر مرکزی فروش

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست
آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان
09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی
09124201549 - 09120347805 - 09120347806