Image

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X110

شرح محصول - شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X110

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X110

مدل MOLD X110

شرح شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X110

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X110 چیست ؟

شابلون سنگ فرش بتنی مدل MOLD X110  یک قالب زیبا برگرفته از طرح طبری رایج در کفپوش های بتنی است که دارای 9 سلول همسان بوده و با هربار ملات ریزی با این قالب در اصطلاح 9 عدد کفپوش طرح طبری اجرا می شود که به صورت پازلی در کنار یکدیگر چیده شده اند   . قالب سنگفرش سیمانی مدل MOLD X110 در ابعاد 40*40 سانتیمتر بوده که با ارتفاع 4 سانت و ضخامت تیغه های 6 میلیمتر از مواد پلاستیک مقاوم ABS  تولید و ارائه شده است و توسط آن می توان کفسازی انواع محوطه ویلا و خانه  ، پارک ها و فضاهای سبز شهری ، باغ و ... را به راحتی و بدون نیاز به مهارت و تخصص خاصی ، اجرا نمود . استفاده از این شابلون ها برای سنگ فرش نمودن و محوطه سازی علاوه براینکه به راحتی قابل اجراست ، این امکان را می دهد که با استفاده از ملات های رنگی بتوانید ، کفسازی زیبایی را با کمک ملات های سیمانی به آسانی در سلول های منفک قالب انجام دهیم. ظاهر هندسی این قالب به صورت محیط خارجی کمانی بوده که انحنای داخلی و خارجی دارد و تیغه های وسط کمانی معکوس و همسان طراحی و تولید شده است و طوری مدلسازی شده است که از زاویه های مختلف بتوان شابلون ها را کنار هم چیدمان نمود و طرح را گسترش داد .ابعاد خارجی این مدل از قالب سنگفرش اندازه 40*40 سانتیمتر ، تشکیل خواهد داد که  از هر چهار ضلع  قابل چیدمان و گسترش است و با چیدن در زاویه های مختلف می توان فرمهای هندسی یکسانی را از چیدن شابلون سنگفرش مدل MOLD X110  در کنار یکدیگر ایجاد نمود .

سنگفرش نمودن محیط و کفسازی سیمانی و پوشش مسیرهای پیاده روی در حیاط ویلا و خانه  و باغ ها و فضاهای سبز توسط قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل  MOLD X110 آسان ترین راه ممکن برای کفسازی محوطه ، نسبت به همه ی روش های مرسوم دیگر مانند نصب موزائیک یا بتن ریزی و استفاده از کفپوش های بتنی آماده یا واش بتن و ... می باشد .

بکاربردن از قالب پلاستیکی سنگ فرش سیمانی مدل MOLD X110 برای کفسازی محیط های بزرگ و کوچک  و فضاهای شهری همچون پارک ها و فضاهای سبز ، بهترین و ارزان ترین جایگزین برای همه روش های رایج مانند موزائیک کاری ، بتن ریزی و یا استفاده از کفسازی به کمک کفپوش های آماده بتنی یا واش بتن یا کفپوش های پلیمری و ... است و نتیجه نهایی آن بسیار مطلوب تر و زیباتر نسبت به کلیه روش های مذکور ایجاد خواهد شد.

به طور کلی محصول ارائه شده یک قطعه قالب پلاستیکی می باشد که جهت سنگ فرش نمودن با بتن و ملات طراحی شده است. این قطعه از جنس پلاستیک مقاوم ABS ساخته شده که دارای دوام و مقاومت مناسبی در برابر شرایط آب و هوایی و تغییرات دما می باشد. از این قالب به راحتی و بدون هیچ مهارت خاصی می توانید استفاده نمایید. همچنین این قطعه قالب پلاستیکی با آب و برس قابل شستشو بوده و جهت جدا نمودن ملات و سیمان از قالب موردنظر نیازی به مواد شوینده اسیدی خاصی نیست.

شابلون ، شابلون سنگفرش مدل MOLD X110 ،شابلون کفپوش 

مزایای ویژه قالب

خصوصیات ویژه قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X110

قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X110 چه خصوصیاتی دارد؟

 • قالب سنگفرش بتنی مدل MOLD X110 از مواد پلاستیکی مقاوم و فشرده ABS تولید و عرضه شده است و مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و آب و هوایی گوناگون و تغییرات دمایی دارد.
 • قالب های پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X110 از ضریب تکرار برخوردار بوده و دارای استفاده های زیادی می باشد و در صورت نگهداری مناسب می تواند به عنوان یک ابزار کار دائمی برای مجریان محترم به حساب آید.
 • قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X110 تولید شده توسط شرکت بتن پلاست، در مقابل نیروی ضربه و فشارهای وارد شده ، مقاومت بسیار بالایی دارد و به راحتی دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی گردد.
 • به دلیل استفاده از پلیمرهای مقاوم و با کیفیت ABS در تولید قالب سنگ فرش سیمانی مدل MOLD X110 ، مقاومت سایشی بسیار بالایی  در برابر تماس دائمی با ملات و بتن خواهد داشت.
 • ملات و بتن به قالب پلاستیکی سنگفرش در هنگام ملات ریزی یا قالب برداری در استفاده از شابلون سنگفرش بتنی نخواهد چسبید .
 • عدم شکستگی و یا لب پر شدگی شابلون سنگفرش MOLD X110 در هنگام ریختن ملات درون قالب یا برداشتن قالب پلاستیکی سنگفرش پس از گیرش اولیه ملات
 • امکان استفاده از ملات های رنگی سیمانی مختلف در هر یک از سلول های قالب MOLD X110 جهت افزایش زیبایی کف با توجه به سلول های منفک از یکدیگر
 • سهولت شستشوی قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X110 توسط آب و فرچه و عدم نیاز به هرگونه شوینده اسیدی خاص جهت جدا نمودن ملات و سیمان از شابلون
 • عدم نیاز به زیر سازی و تسطیح سطحوح قبل از سنگفرش کردن و یا آماده سازی بستر سطوح به کمک قالب های سنگفرش بتنی مدل MOLD X110
 • امکان اجرای آسان پوشش بتنی و پیاده رو بتنی ، در سطوح ناهموار و شیب دار توسط شابلون سنگفرش بتنی بدون نیاز به زیر سازی خاص و یا آماده سازی سطوح
 • امکان استفاده از چندین مدل قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی با طرح های گوناگون بصورت همزمان جهت کفسازی یک فضا جهت زیباتر شدن کف و استفاده از طرحهای هندسی گوناگون در کفسازی به کمک روش سنگفرش بتنی

نکته : امکان کاشتن سبزه و چمن و یا ریختن سنگریزه در فضای خالی بین سلول های سنگ فرش بتنی و یا در فواصل آن ، جهت افزایش زیبایی را دارد 

تعداد قالب سنگفرش

تعداد شابلون پلاستیکی سنگفرش MOLD X110 مورد نیاز برای کفسازی

برای استفاده از شابلون پلاستیکی سنگفرش MOLD X110 مورد نیاز می باشد ؟

بر اساس گسترده بودن محل مورد نظر برای کفسازی با شابلون پلاستیکی سنگفرش بتنی و زمان در دسترس برای سنگفرش نمودن کف ، می توان تعداد قالب مورد نیاز را حساب و تعیین نمود . هرچه تعداد قالب ها بیشتر باشد طبیعتا سرعت اجرا بالا رفته و امکان اختصاص زمان مناسب تر برای گیرش اولیه ملات در دسترس خواهد بود . پیشنهاد می شود حداقل 2 عدد شابلون سنگفرش برای کفسازی محیط های کوچک استفاده شود و این امر در محیط های بزرگ می تواند به 16  عدد یا بیشتر افزایش یابد.

بیشتر بدانید : قالب سنگ فرش MOLD X120 چیست؟

طریقه سنگ فرش کردن کف

طریقه سنگفرش کردن کف به کمک قالب  سنگفرش بتنی MOLD X110

روش استفاده از قالب سنگفرش بتنی MOLD X110 چگونه می باشد؟ 

 • یکی از مهم ترین اصول برای سنگ فرش کردن محیط به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X110 ، شرایط فیزیکی ویژه ملات سیمانی ، برای ریختن در قالب ها می باشد . در نظر داشته باشید که عیار ملات مصرفی نباید از 300 کمتر باشد و توصیه می شود عیار معمول حداقل 350 برای ساخت ملات سنگفرش بتنی در نظر گرفته شود.
 • نکته با اهمیت دیگری که در مورد کفسازی مطرح است که توسط شابلون پلاستیکی سنگفرش بتنی ، استفاده از ملات یا بتن با اسلامپ 4 تا 6 برای سنگفرش کردن محوطه به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش سیمانی می باشد. در صورت بکار بردن از بتن با اسلامپ و روانی بالا ، سیکل کاری و زمان قالب برداری افزایش پیدا می کند و آب اضافه قبل از انجام عملیات هیدراسیون امکان دارد جذب زمین شده و ملات یا بتن سنگفرش پس از خشک شدن مقاومت مطلوبی نداشته باشد .
 • توصیه می شود که شابلون های پلاستیکی سنگ فرش بتنی ، قبل از چیدمان و ملات ریزی توسط روغن مناسب و یا گازوئیل چرب نمائید.
 • با توجه به تعداد دسترس و مورد نیاز از قالب سنگفرش بتنی مدل MOLD X110 در دسترس ، آنها را در کنار هم بچینید.
 • لازم است که کف قالب ها را توسط آب شیرین اشباع نمائید تا مانع جذب آب مخلوط بتنی به زمین، قبل از رسیدن ملات به گیرش اولیه شود.
 • ملات تهیه سنگفرش بتنی را با ماله درون سلول های شابلون پلاستیکی بریزید و تسطیح نمائید.
 • چنانچه در نظر است که از چندین رنگ مختلف درون سلول های مختلف شابلون پلاستیکی استفاده شود ، می توانید با کمک ماله های کوچک تر عمل ریختن ملات درون قالب را انجام دهید تا دقت کار بیشتر شود و رنگ ها قاطی نشوند .
 • پس از پر شدن و تسطیح کل سلول های قالب سنگفرش چند ضربه ملایم با کف دست یا کف ماله به سطح بزنید تا به اصطلاح ویبره شده و ملات متراکم تر شود.
 • لازم است که با توجه به شرایط آب و هوایی محیط 2 الی 3 ساعت ملات درون شابلون بماند تا به گیرش اولیه مناسب برسد تا پس از برداشتن قالب ، ملات دفرمه نشود . برداشتن زودهنگام موجب دفرمه شدن و برداشتن دیرهنگام قالب ها موجب جدا شدن سخت بتن از قالب خواهد شد .
 • توجه شود که هنگام برداشتن قالب های سنگفرش بتنی ، قالب ها بصورت کاملا عمودی خارج شود تا احیانا آسیبی به بتن منقش ایجاد شده وارد نشود و باعث لب پریدگی احتمالی آن نشود.
 • پس از قالب برداری لازم است سطوح سنگفرش شده توسط قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی ، حداقل تا 3 روز توسط آب پاشی کیورینگ شود.
 • با توجه به دمای محیط و طرح اختلاط بتن مصرفی ، 24 الی 48 ساعت پس از برداشتن شابلون های سنگفرش بتنی می توان روی سطح راه رفته و پس از گذشتن 7 روز سطح اجرا شده ، آماده بهره برداری و تحمل بارهای سنگین مانند تردد خودرو می باشد.
 • بعد از تمام شدن کار، قالب ها را توسط آب و برس بشوئید و خشک نموده و در محل مناسب نگهداری نمائید تا در کار های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت

قیمت قالب  سنگفرش بتنی MOLD X110

ردیف  شرح کالا   بسته بندی قیمت هر بسته 
 قیمت قالب  سنگفرش بتنی MOLD X110 جعبه 1 عددی   تماس بگیرید

 مدل ARCO X100                            ,                                  مدل ARCO X101                            ,                            مدل MOLD X120

سوالات متداول

آیا نسبت آب به سیمان در بتن و یا اندازه سنگدانه ها ارتباطی با مقاوت بتن در برابر یخ زدگی و یا مصرف نوع مواد ضدیخ بتن ، حباب ساز بتن ، فوق روان کننده زودگیر در بتن دارند ؟

 

براساس نتایج آزمایش های انجام شده بتن های با مقاومت زیاد ( نسبت آب به سیمان کوچکتر از3/0 ) اگر از سنگدانه های درشت با دوام در مقابل یخبندان ساخته شوند و به مدت حداقل 2 هفته در آب مراقبت گردند نیازی به حباب هوا ( حباب ساز بتن ) ندارند در حالیکه در بتن های با نسبت آب به سیمان بزرگتر از 3/0 آب قابل یخ زدن افزایش می یابد و استفاده از مواد حباب ساز بتن جهت تامین دوام در مقابل یخ زدن و آب شدن ضروری است . 

 

سوالات متداول

آیا مواد حباب ساز بتن می توانند علاوه بر جلوگیری از یخ زدن بتن در برابر سیکلهای ذوب و یخبندان بتن را نفوذناپذیر نماید ؟

 

مواد حباب ساز بتن با تشکیل حباب های ریز میلیونی در ساختار بتن تا حد زیادی بتن را نفوذناپذیر می نمایند . ولی چنانچه علاوه بر محافظت در برابر سیکل ذوب و یخبندان ، نفوذناپذیر نمودن بتن مطرح است پیشنهاد می شود علاوه بر مصرف حباب ساز بتن از پودر میکروسیلیس یا ژل میکروسیلیس در طرح اختلاط بتن استفاده شود . 

 

محصولات مرتبط - شابلون کفپوش

Image

مدل MOLD X150

Image

مدل HEXARC X3550

Image

مدل HEXA X3550

Image

مدل MOLD X140

Image

مدل HEXARC X4040

Image

مدل MOLD X130

Image

مدل ARCO X100

Image

مدل MOLD X160

Image

مدل ARCO X101

Image

مدل MOLD X120

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page