Image

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X120

شرح محصول - شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X120

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X120

مدل MOLD X120

شرح شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X120

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X120 چیست ؟ 

شابلون سنگ فرش بتنی مدل MOLD X120  یک قالب مربعی شکل می باشد که ظاهر بیرونی آن مربع و استیفنرهای داخلی کمانی  است . قالب سنگفرش سیمانی مدل MOLD X120 در ابعاد 40*40 سانتیمتر بوده و با ارتفاع 4 سانت و ضخامت تیغه های 6 میلیمتر می باشد و از مواد پلاستیکی مقاوم ABS  تولید و ارائه شده است و به وسیله آن می توان کفسازی انواع محوطه من جمله ویلا و خانه  ، پارک ها و فضاهای سبز شهری ، باغ و ... را به سهولت و بدون نیاز به هرگونه مهارت و تخصص خاصی ، انجام داد . استفاده از این شابلون ها برای سنگ فرش نمودن و محوطه سازی علاوه بر اینکه به آسانی اجرا می شود ، این قابلیت را دارد که با استفاده از ملات های رنگی، کفسازی زیبایی را با کمک ملات های سیمانی به آسانی انجام دهیم . همانطور که گفته شد شکل هندسی این قالب به صورت محیط خارجی مربعی و تیغه های وسط کمانی طراحی و تولید شده است و بطوری طراحی شده که از جهات مختلف بتوان شابلون ها را کنار هم چیدمان نمود و طرح را وسعت داد . ابعاد بیرونی این مدل از قالب سنگفرش بصورت مربعی با ابعاد 40*40 سانتیمتر تشکیل خواهد داد که هم از تمام زوایا قابل چیدمان و گسترش می باشد و با چیدن در جهت های مختلف می توان فرمهای هندسی مختلفی را از چیدن شابلون سنگفرش مدل MOLD X120  در کنار یکدیگر تشکیل داد.

سنگفرش نمودن محیط و کفسازی بتنی و پوشش  مسیرهای پیاده روی در حیاط ویلا و خانه و باغ ها و فضای سبز به کمک قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل  MOLD X120 آسان ترین راه برای کفسازی محوطه ، نسبت به روش های مرسوم دیگر مانند نصب موزائیک یا بتن ریزی و استفاده از کفپوش های بتنی آماده و ... است.

استفاده از شابلون پلاستیکی سنگ فرش سیمانی مدل MOLD X120 برای کفسازی نمودن محیط های عمومی و شهری مانند پارک ها و فضاهای سبز ، بهترین و مقرون به صرفه ترین جایگزین برای همه گزینه های مرسوم مانند موزائیک کاری ، بتن ریزی و یا استفاده از کفسازی به کمک کفپوش های آماده بتنی می باشد و نتیجه نهایی بسیار مطلوب تر و زیباتری نسبت به مابقی روش های مذکور ایجاد خواهد نمود.

به طور کلی محصول ارائه شده یک قطعه قالب پلاستیکی می باشد که جهت سنگ فرش نمودن با بتن و ملات طراحی شده است. این قطعه از جنس پلاستیک مقاوم ABS ساخته شده که دارای دوام و مقاومت مناسبی در برابر شرایط آب و هوایی و تغییرات دما می باشد. از این قالب به راحتی و بدون هیچ مهارت خاصی می توانید استفاده نمایید. همچنین این قطعه قالب پلاستیکی با آب و برس قابل شستشو بوده و جهت جدا نمودن ملات و سیمان از قالب موردنظر نیازی به مواد شوینده اسیدی خاصی نیست.

شابلون ، شابلون سنگفرش مدل MOLD X120 ، شابلون کفپوش

مزایای ویژه قالب

خصوصیات ویژه شابلون سنگفرش بتنی مدل MOLD X120

شابلون سنگفرش بتنی مدل MOLD X120 چه خصوصیاتی دارد ؟

 • قالب سنگفرش بتنی مدل MOLD X120 از مواد پلیمری بسیار مقاوم و فشرده ABS مدلسازی و تولید شده است و دوام بالایی در برابر شرایط دمایی و آب و هوایی گوناگون دارد.
 • قالب های پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X120 از ضریب تکرار برخوردار بوده و می توان از آن استفاده های زیادی داشت و همچنین اگر درست نگهداری شود می تواند به عنوان یک ابزار کار دائمی برای مجریان محترم به شمار آید .
 • شابلون سنگفرش بتنی که توسط شرکت بتن پلاست تولید شده است، در مقابل نیروی ضربه و فشارهای که وارد می شود ، بسیار مقاوم بوده و به آسانی ترک نخورده و شکسته نمی شود.
 • برای ساخت قالب سنگ فرش سیمانی مدل MOLD X120از پلیمرهای مقاوم و با کیفیت ABS استفاده شده است ، به همین علت دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی  در برابر تماس با ملات و بتن دارد.
 • از مزیت های ویژه شابلون سنگفرش این است که ملات و بتن به قالب پلاستیکی سنگفرش در هنگام ملات ریزی یا قالب برداری در استفاده از شابلون سنگفرش بتنی نمی چسبد .
 • در هنگام ریختن ملات درون قالب یا برداشتن قالب پلاستیکی سنگفرش پس از گیرش اولیه ملات بدون شکستگی می باشد و یا لب پر شدگی شابلون MOLD X120اتفاق نمی افتد.
 • از ملات های رنگی سیمانی مختلف در هر یک از سلول های قالب MOLD X120 جهت افزایش زیبایی کف می توان استفاده نمود.
 • به آسانی قابل شستشو بوده و می توان به راحتی توسط آب و فرچه و عدم نیاز به هرگونه شوینده اسیدی خاص جهت جدا نمودن ملات و سیمان از شابلون استفاده نمود.
 • نیازی به زیر سازی و تسطیح سطحوح قبل از سنگفرش کردن سطوح به کمک قالب های سنگفرش بتنی مدل MOLD X120 ندارد
 • قابلیت ایجاد پوشش سیمانی و پیاده رو بتنی را دارد و در سطوح ناهموار و شیب دار توسط شابلون سنگفرش بتنی نیازی به زیر سازی خاص و یا آماده سازی سطوح ندارد.
 • می توان از چندین مدل قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی بصورت همزمان جهت کفسازی یک فضا برای زیباتر شدن کف و استفاده از طرحهای هندسی گوناگون در کفسازی به کمک روش سنگفرش بتنی استفاده نمود.
 • قابلیت کاشتن سبزه و چمن و یا ریختن سنگریزه در فضای خالی بین سلول های سنگ فرش بتنی و یا در فواصل آن ، جهت افزایش زیبایی را دارد.

تعداد قالب سنگفرش

تعداد قالب سنگفرش MOLD X120 مورد نیاز برای کفسازی

محل مورد نظر را بر اساس وسعت جهت  کفسازی با قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی و زمانی که اختصاص می دهید برای انجام سنگفرش نمودن کف ، می توان تعداد قالب مورد نیاز جهت استفاده را محاسبه و تعیین نمود . همچنین هرچه تعداد قالب ها سنگفرش ها بیشتر باشد طبیعتا سرعت اجرا بالا خواهد رفت و همچنین امکان اختصاص زمان مناسب تر برای گیرش اولیه ملات در دسترس خواهد بود . پیشنهاد می شود برای کفسازی محیط های کوچک حداقل 2 عدد شابلون سنگفرش استفاده کنید و همینطور این تعداد در محیط های بزرگ می تواند به 16  عدد یا بیشتر افزایش پیدا کند .

بیشتر بدانید : قالب سنگ فرش MOLD X110 چه ویژگی هایی دارد؟

طریقه سنگ فرش کردن کف

نحوه سنگفرش کردن کف به کمک قالب  سنگفرش بتنی MOLD X120

چگونه می توان از قالب  سنگفرش بتنی MOLD X120 استفاده نمود؟ 

 • یکی از اصل های مهم برای سنگ فرش نمودن محیط توسط قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی  صورت می گیرد که شرایط فیزیکی ویژه ملات سیمانی ، برای پر نمودن قالب ها می باشد . عیار ملات قابل استفاده نباید از 300 کمتر باشد و توصیه می شود حتما از عیار معمول 350 برای درست نمودن ملات سنگفرش بتنی استفاده شود.
 • یک نکته پر اهمیت دیگر در مورد شابلون ها ، استفاده از ملات یا بتن با اسلامپ 4 تا 6 برای سنگفرش نمودن محوطه توسط قالب پلاستیکی سنگفرش سیمانی است . اگر از بتن با اسلامپ و روانی بالا استفاده شود ، سیکل کاری و زمان قالب برداری افزایش پیدا نموده و آب اضافه قبل از انجام عملیات هیدراسیون امکان دارد جذب زمین گردد و همین امر سبب گردد ملات یا بتن سنگفرش پس از خشک شدن دارای مقاومت پایینی شود .
 • حتما قالب های پلاستیکی سنگ فرش بتنی را قبل از چیدن و ملات ریزی نمودن توسط روغن مناسب و یا گازوئیل چرب کنید.
 • با توجه به تعداد در دسترس بودن قالب سنگفرش بتنی مدل MOLD X120 را ، در کنار هم بچینید.
 • حتما کف قالب ها را توسط آب شیرین سیرآب کنید تا از جذب آب مخلوط بتنی به زمین جلوگیری کند ، تا قبل از رسیدن ملات به گیرش اولیه شود.
 • ملاتی که برای سنگفرش بتنی تهیه شده است را با ماله درون سلول های شابلون پلاستیکی ریخته و تسطیح نمائید.
 • اگر در نظر دارید از چندین رنگ مختلف درون سلول های مختلف قالب پلاستیکی استفاده کنید ، می توانید با کمک ماله های کوچک تر عمل ملات ریزی درون قالب را انجام دهید تا دقت کار بالا رفته و رنگ ها قاطی نشوند .
 • بعد از اینکه سلول ها ی شابلون سنگ فرش از ملات پر و تسطیح شد چند ضربه ملایم با کف دست یا کف ماله به سطح بزنید تا به اصطلاح ویبره شده و ملات متراکم تر گردد.
 • ضروریست با توجه به شرایط آب و هوایی محیط 2 الی 3 ساعت ملات درون قالب بماند تا به گیرش مناسب رسیده تا پس از قالب برداری، ملات دفرمه نشود . برداشتن زودهنگام قالب ها موجب دفرمه شدن  سطح می گردد و برداشتن دیرهنگام قالب ها موجب جدا شدن سخت بتن از قالب می شود.
 • هنگام برداشتن قالب های سنگفرش بتنی ، باید شابلون بصورت کاملا عمودی خارج گردد تا احیانا آسیبی به بتن ایجاد شده وارد نشده و باعث لب پریدگی احتمالی آن نگردد.
 • بعد از قالب برداری سطوح سنگفرش شده باید ، حداقل تا 3 روز توسط آب پاشی کیورینگ گردد.
 • با توجه به دمای محیط و طرح اختلاط بتن مصرفی ، 24 الی 48 ساعت بعد از قالب برداری می توان روی سطح راه رفته و بعد از گذشتن 7 روز سطح اجرا شده ، قابل استفاده بوده و تحمل بارهای سنگین مانند تردد خودرو را دارد.
 • بهعد از تمام شدن کار، قالب ها را توسط آب و برس بشوئید و خشک کنید و در محل مناسب نگهداری کنید تا در پروژه های بعدی استفاده شود.

قیمت

قیمت قالب  سنگفرش بتنی MOLD X120

 

 ردیف شرح کالا   بسته بندی  قیمت هر بسته 
قیمت قالب  سنگفرش بتنی MOLD X120   جعبه 1 عددی  تماس بگیرید 

مدل ARCO X100                            ,                               مدل ARCO X101                             ,                            مدل MOLD X110

سوالات متداول

آیا نسبت آب به سیمان در بتن و یا اندازه سنگدانه ها ارتباطی با مقاوت بتن در برابر یخ زدگی و یا مصرف نوع مواد ضدیخ بتن ، حباب ساز بتن ، فوق روان کننده زودگیر در بتن دارند ؟

 

براساس نتایج آزمایش های انجام شده بتن های با مقاومت زیاد ( نسبت آب به سیمان کوچکتر از3/0 ) اگر از سنگدانه های درشت با دوام در مقابل یخبندان ساخته شوند و به مدت حداقل 2 هفته در آب مراقبت گردند نیازی به حباب هوا ( حباب ساز بتن ) ندارند در حالیکه در بتن های با نسبت آب به سیمان بزرگتر از 3/0 آب قابل یخ زدن افزایش می یابد و استفاده از مواد حباب ساز بتن جهت تامین دوام در مقابل یخ زدن و آب شدن ضروری است . 

 

سوالات متداول

آیا مواد حباب ساز بتن می توانند علاوه بر جلوگیری از یخ زدن بتن در برابر سیکلهای ذوب و یخبندان بتن را نفوذناپذیر نماید ؟

 

مواد حباب ساز بتن با تشکیل حباب های ریز میلیونی در ساختار بتن تا حد زیادی بتن را نفوذناپذیر می نمایند . ولی چنانچه علاوه بر محافظت در برابر سیکل ذوب و یخبندان ، نفوذناپذیر نمودن بتن مطرح است پیشنهاد می شود علاوه بر مصرف حباب ساز بتن از پودر میکروسیلیس یا ژل میکروسیلیس در طرح اختلاط بتن استفاده شود . 

 

محصولات مرتبط - شابلون کفپوش

Image

مدل HEXARC X3550

Image

مدل MOLD X110

Image

مدل HEXA X3550

Image

مدل MOLD X140

Image

مدل HEXARC X4040

Image

مدل MOLD X130

Image

مدل ARCO X100

Image

مدل MOLD X160

Image

مدل ARCO X101

Image

مدل MOLD X150

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page