Image

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X150

شرح محصول - شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X150

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X150

مدل MOLD X150

شرح شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X150

شابلون سنگفرش سیمانی مدل MOLD X150 چیست ؟ 

شابلون کفپوش بتنی مدل MOLD X150  یک قالب مربعی می باشد که با ظاهر بیرونی مربع و استیفنرهای داخلی خطی  بوده که با فرم هندسی هشت مستطیل در زاویه های گوناگون ، مدلسازی و تولید شده است . به این مدل از شابلون اصطلاحا طرح آجری نیز گفته می شود .قالب سنگفرش سیمانی مدل MOLD X150  اندازه بیرونی آن 40*40 سانتیمتر بوده و ارتفاع 4 سانتیمتر می باشد و همچنین دارای ضخامت تیغه های 6 میلیمتر از مواد پلاستیکی مقاوم ABS   بوده و تولید شده است و توسط این شابلون می توان کف سازی انواع محوطه ویلا و خانه  ، پارک ها و فضاهای سبز شهری ، مسیر پیاده روی باغ و پیاده روهای کنار خیابان و ... را به آسانی و بدون داشتن مهارت و تخصص خاصی، اجرا نمود . استفاده از قالب های پلاستیکی کفسازی ، برای محوطه سازی و سنگ فرش نمودن علاوه بر اینکه به راحتی اجرا می شود ، این قابلیت را دارد که با استفاده از ملات های رنگی بتوانیم ، کفسازی زیباتری را توسط ملات های سیمانی رنگی به راحتی اجرا کنیم . به طور مثال در این مدل از شابلون می توان در جهت های مختلف با رنگ های متفاوت ملات ریزی نمود. همانطور که گفته شد شکل هندسی این قالب از محیط خارجی مربعی و تیغه های وسط خطی طراحی و تولید شده است  و طوری طراحی شده که از جهات مختلف بتوان شابلن ها را کنار هم چیدمان نمود و طرح را گسترش داد. ابعاد بیرونی این مدل از قالب سنگفرش، بصورت مربعی با ابعاد 40*40 سانتیمتر تشکیل داده که از سو، تمام ضلع ها قابل چیدمان و گسترش می باشد و با چیدن در جهت های مختلف ، می توان فرمهای هندسی گوناگونی را از چیدن شابلون کفپوش بتنی مدل MOLD X150  در کنار هم تشکیل داد .

بیشتر بدانید : شابلون سنگ فرش مدل MOLD X160 دارای چه خصوصیاتی است؟

از این شابلون جهت سنگفرش نمودن محوطه ها و کفسازی بتنی و پوشش سیمانی مسیرهای پیاده روی در حیاط ویلا و خانه  و باغ ها و فضای سبز و پیاده روهای کنار خیابان استفاده می شود همچنین توسط قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل  MOLD X150  راحت ترین شیوه ی ممکن برای کفسازی محیط ، نسبت به همه ی روش های مرسوم دیگر مانند نصب موزائیک یا بتن ریزی و استفاده از کفپوش های بتنی آماده و ... می باشد.

از شابلون پلاستیکی کفپوش بتنی مدل MOLD X150  برای کفسازی محیط های عمومی و شهری مانند پارک ها و فضاهای سبز استفاده می شود ،همچنین بهترین و مقرون به صرفه ترین روش جایگزین برای همه گزینه ها و شیوه های رایج مانند موزائیک کاری ، بتن ریزی و یا استفاده از کفسازی به کمک کفپوش های آماده بتنی و واش بتن ها و ... می باشد شامل نتیجه نهایی بسیار مطلوب تر و زیباتری نسبت به روش های که بیان شد ایجاد خواهد نمود.

به طور کلی محصول ارائه شده یک قطعه قالب پلاستیکی می باشد که جهت سنگ فرش نمودن با بتن و ملات طراحی شده است. این قطعه از جنس پلاستیک مقاوم ABS ساخته شده که دارای دوام و مقاومت مناسبی در برابر شرایط آب و هوایی و تغییرات دما می باشد. از این قالب به راحتی و بدون هیچ مهارت خاصی می توانید استفاده نمایید. همچنین این قطعه قالب پلاستیکی با آب و برس قابل شستشو بوده و جهت جدا نمودن ملات و سیمان از قالب موردنظر نیازی به مواد شوینده اسیدی خاصی نیست.

شابلون ، شابلون مدل MOLD X150 ، شابلون کفپوش 

مزایای ویژه قالب

مزایای ویژه شابلون کفپوش سیمانی مدل MOLD X150

شابلون کفپوش سیمانی مدل MOLD X150 شامل چه مزیت هایی می باشد؟ 

 • قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X150 از پلاستیک مقاوم ABS تهیه شده و دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف می باشد.
 • قالب های پلاستیکی کفپوش بتنی مدل MOLD X150 دارای ضریب تکرار بوده و قابلیت استفاده های زیادی دارد و چنانچه درست نگهداری شود ، می تواند به عنوان یک ابزار کار دائمی برای مجریان محترم محسوب گردد .
 • قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی تولید شده توسط شرکت بتن پلاست، در مقابل فشارهای وارده و نیروی ضربه ، مقاومت بالایی داشته و به راحتی شکسته نشده و یا ترک نمی خورد.
 • استفاده از مواد پلاستیکی بسیار با دوام و با کیفیت ABS در تولید قالب سنگفرش سیمانی مدل MOLD X150 ، موجب می شد تا مقاومت سایشی بسیار بالایی درمقابل  تماس با ملات و بتن در هنگام ملات ریزی یا قالب برداری داشته باشد .
 • در هنگام ریختن ملات یا قالب برداری ملات سیمانی یا بتنی به قالب پلاستیکی سنگفرش نخواهد چسبید .
 • در هنگام ریختن ملات درون قالب یا برداشتن قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی پس از گیرش اولیه ملات سیمانی موجب عدم شکستگی و یا لب پر شدن شابلون پلاستیکی سنگفرش سیمانی مدل MOLD X150  می شود.
 • برای افزایش زیبایی در کفسازی محوطه قابلیت استفاده از ملات های رنگی سیمانی مختلف در هر یک از سلول های قالب MOLD X150 را دارد.
 • براحتی قالب پلاستیکی کفپوش توسط آب و فرچه قابل شستشو می باشد نیازی به استفاده از هرگونه شوینده اسیدی خاص جهت جدا نمودن ملات و سیمان از شابلون پلاستیکی سنگفرش را ندارد.
 • عدم نیاز به زیر سازی بوده و همچنین تسطیح سطحوح مورد نظر برای اجرا ، قبل از سنگفرش کردن کف به کمک قالب های پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X150می باشد.
 • قابلیت تشکیل پوشش سیمانی و پیاده روی بتنی طرح دار و منقش ، در سطوح ناهموار و شیب دار ، توسط شابلون کفپوش بتنی را دارد بدون اینکه نیازی به زیر سازی خاص و یا آماده سازی سطوح و شیب بندی اولیه یا بستر سازی داشته باشد.
 • قابلیت استفاده از چندین مدل شابلون پلاستیکی کفپوش سیمانی بصورت همزمان برای کفسازی یک فضا برای زیباتر شدن کف و استفاده از طرحهای هندسی گوناگون در کفسازی به کمک روش سنگفرش بتنی به کمک قالب های مخصوص را دارد.
 • امکان کاشتن سبزه و چمن و یا ریختن سنگریزه در فضای خالی بین سلول های سنگ فرش بتنی و یا در بین فاصله های آن ، جهت بالا رفتن زیبایی سطح کفسازی شده به کمک قالب پلاستیکی کفپوش بتنی را دارد.

تعداد قالب سنگفرش

تعداد قالب کفپوش سیمانی MOLD X150 مورد نیاز برای کفسازی سطح

چه تعداد قالب کفپوش سیمانی MOLD X150  برای کفسازی سطح مورد نیاز می باشد؟ 

برای مشخص نمودن تعداد قالب  می توان بر اساس وسعت محل مورد نظر برای  کفسازی با قالب پلاستیکی کفپوش بتنی و زمان در دسترس برای سنگفرش نمودن کف ، را محاسبه و مشخص نمود . هرچه تعداد قالب ها بیشتر باشد طبیعتا سرعت اجرا بالا رفته و قابلیت اختصاص یافتن زمان مناسب تر برای گیرش اولیه ملات در دسترس خواهد بود . توصیه می شود حداقل 2 الی 4 عدد شابلون سنگ فرش بتنی برای کفسازی محیط های کوچک بکار برده شود و این امر در محیط های بزرگ می تواند به 16  عدد یا بیشتر افزایش پیدا کند .

طریقه سنگ فرش کردن کف

طریقه سنگفرش کردن کف به کمک قالب کفپوش بتنی MOLD X150

استفاده از قالب کفپوش بتنی MOLD X150 چگونه می باشد؟ 

 • یکی از اصل های مهم برای سنگ فرش کردن محوطه توسط قالب پلاستیکی کفپوش بتنی ، شرایط ویژه ملات سیمانی ، جهت ریختن ملات در داخل قالب ها می باشد . عیار ملات مصرفی برای کفسازی نباید از 300 کمتر باشد و پیشنهاد می گردد عیار نرمال برای ساخت ملات سنگفرش بتنی 350 در نظر گرفته شود.
 • کفسازی توسط شابلون پلاستیکی سنگ فرش بتنی ، بکارگیری از ملات یا بتن با اسلامپ 4 تا 6 برای سنگفرش نمودن محوطه توسط قالب پلاستیکی سنگفرش سیمانی می باشد . اگر بتن با اسلامپ و روانی بالا استفاده کنید ، سیکل کاری و زمان قالب برداری افزایش پیدا می کند و آب اضافه وجود داشته در ملات ، قبل از انجام عملیات هیدراسیون امکان دارد جذب زمین شود و ملات یا بتن سنگفرش پس از خشک شدن دارای مقاومت مطلوبی نگردد .
 • قالب های پلاستیکی کفپوش بتنی را قبل از چیدمان و ریختن ملات سیمانی ، توسط روغن مناسب و یا گازوئیل چرب کنید .
 • با توجه به تعداد دسترس  قالب پلاستیکی سنگفرش بتنی مدل MOLD X150 جهت کفسازی آنها را در کنار هم بچینید.
 • لازم است که کف قالب های سنگفرش سیمانی را توسط آب شیرین اشباع نموده تا ازجذب آب مخلوط بتنی توسط زمین، قبل از رسیدن ملات به گیرش اولیه ممانعت شود .
 • برای ساخت سنگفرش بتنی ملات مورد نیاز را با ماله درون سلول های شابلون پلاستیکی ریخته و مسطح نمائید.
 • چنانچه بخواهید از چندین رنگ مختلف درون سلول های مختلف قالب پلاستیکی کفپوش سیمانی استفاده کنید ، می توانید توسط ماله های کوچک تر ریختن ملات درون قالب را انجام دهید تا دقت کار بالا رفته و ملات های رنگی قاطی نشوند .
 • بعد از پر شدن و تسطیح کل سلول های شابلون کفپوش بتنی چند ضربه ملایم با کف دست یا کف ماله به سطح قالب و ملات بزنید تا به اصطلاح ویبره گردد و ملات متراکم تری تشکیل شود.
 • با توجه به شرایط دمایی و آب و هوایی محیط ، 2 الی 3 ساعت ملات سیمانی درون قالب پلاستیکی شابلون سنگفرش بماند تا به گیرش اولیه مناسب رسیده ، تا پس از برداشتن قالب ، ملات از حالت فرم خود خارج نشود . دقت کنید برداشتن زودهنگام سبب دفرمه شدن می شود و برداشتن دیرهنگام قالب ها موجب جدا شدن سخت بتن از قالب خواهد گردید .
 • دقت کنید موقع برداشتن قالب های پلاستیکی کفپوش سیمانی ، شابلون ها بصورت کاملا عمودی خارج شوند تا آسیبی به بتن منقش ایجاد شده وارد نشود و همچنین باعث لب پریدگی احتمالی آن نشود.
 • بعد از برداشتن قالب ضروریست سطوح سنگفرش شده توسط شابلون کفپوش سیمانی ، حداقل تا 3 روز توسط آب پاشی سطحی ، کیورینگ شود.
 • با توجه به دمای محیط و طرح اختلاط بتن یا ملات مصرفی برای ساخت سنگفرش ، 24 الی 48 ساعت پس از برداشتن قالب های کفپوش بتنی ، می توان روی سطح راه رفته و بعد از گذشتن 7 روز سطح اجرا شده ، آماده بهره برداری و تحمل بارهای سنگین مانند تردد خودرو را دارد.
 • بعد از تمام شدن کار ، قالب ها را توسط آب و برس نرم بشوئید و خشک کنید و در محل مناسب نگهداری نمائید تا در پروژه های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت

قیمت قالب کفپوش بتنی MOLD X150

 ردیف شرح کالا   بسته بندی  قیمت هر بسته
قالب کفپوش بتنی MOLD X150  جعبه 1 عددی   تماس بگیرید

مدل MOLD X140                        ,                              مدل MOLD X130                             ,                            مدل MOLD X160

سوالات متداول

آیا نسبت آب به سیمان در بتن و یا اندازه سنگدانه ها ارتباطی با مقاوت بتن در برابر یخ زدگی و یا مصرف نوع مواد ضدیخ بتن ، حباب ساز بتن ، فوق روان کننده زودگیر در بتن دارند ؟

 

براساس نتایج آزمایش های انجام شده بتن های با مقاومت زیاد ( نسبت آب به سیمان کوچکتر از3/0 ) اگر از سنگدانه های درشت با دوام در مقابل یخبندان ساخته شوند و به مدت حداقل 2 هفته در آب مراقبت گردند نیازی به حباب هوا ( حباب ساز بتن ) ندارند در حالیکه در بتن های با نسبت آب به سیمان بزرگتر از 3/0 آب قابل یخ زدن افزایش می یابد و استفاده از مواد حباب ساز بتن جهت تامین دوام در مقابل یخ زدن و آب شدن ضروری است . 

 

سوالات متداول

آیا مواد حباب ساز بتن می توانند علاوه بر جلوگیری از یخ زدن بتن در برابر سیکلهای ذوب و یخبندان بتن را نفوذناپذیر نماید ؟

 

مواد حباب ساز بتن با تشکیل حباب های ریز میلیونی در ساختار بتن تا حد زیادی بتن را نفوذناپذیر می نمایند . ولی چنانچه علاوه بر محافظت در برابر سیکل ذوب و یخبندان ، نفوذناپذیر نمودن بتن مطرح است پیشنهاد می شود علاوه بر مصرف حباب ساز بتن از پودر میکروسیلیس یا ژل میکروسیلیس در طرح اختلاط بتن استفاده شود . 

 

محصولات مرتبط - شابلون کفپوش

Image

مدل HEXARC X3550

Image

مدل MOLD X110

Image

مدل HEXA X3550

Image

مدل MOLD X140

Image

مدل HEXARC X4040

Image

مدل MOLD X130

Image

مدل ARCO X100

Image

مدل MOLD X160

Image

مدل ARCO X101

Image

مدل MOLD X120

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page