شرح ترمیم کننده بتن :

خرابی سطحی و کرمو شدگی سطح بتن ، همواره یکی از معضلات موجود در ساخت بتن و سطوح سیمانی می باشد که ناشی از عوامل گوناگونی اعم از ، کنده شدن بخشی از بتن توسط چسبیدن با سطح قالب در هنگام قالب برداری ، تخریب بخشی از بتن سطح در نتیجه خوردگی آرماتور ها ، عدم کیفیت بتن و یا فرایند بتن ریزی و در نتیجه خرابی و یا کرمو شدگی سطح ، ایجاد ضربه به سطح ، عمل آوری نامناسب بتن و ... می باشد . به این منظور نیاز به ملاتی جهت تعمیرات سطحی است که علاوه بر اینکه از جنس بتن باشد ، چسبندگی و دانه بندی مناسبی نیز داشته باشد. ملات آماده ترمیم کننده پایه سیمانی به لحاظ فرمولاسیون ویژه و ساختار خاص خود جهت ترمیم و مرمت بسیاری از سطوح بتنی و ترمیم سطوح داخلی و خارجی ساختمان مناسب می باشد. ترمیم کننده بتن بر پایه سیمان و سنگدانه های ریز دانه ، الیاف پلی پروپیلن و رزین های کوپلیمر فرموله و تولید شده است که پس از ترکیب با آب به راحتی آماده مصرف خواهد بود . این محصول به لحاظ فرمولاسیون ویژه خود چسبندگی بالایی به انواع سطوح بتنی و سیمانی دارد و دارای پایایی و دوام طولانی می باشد . ترمیم کننده بتن بدون انقباض می باشد و پس از اجرا دچار ترک های ناشی از انقباض و جمع شدگی نخواهد شد.

مکانیزم عملکرد ترمیم کننده بتن  :

دانه بندی ملات آماده ترمیم کننده بتن ، بسیار نرم و ریز دانه و از سیلیس های میکرونیزه انتخاب شده است و به این دلیل خاصیت ماله خوری و پخش شدن مناسبی دارد و به لحاظ وجود درصد بالایی سیمان و رزین کوپلیمر خاصیت چسبندگی بالایی به سطوح زیرآیند دارد و علاوه بر آن به علت عدم کسری فیلر و ریز دانه ها و وجود رزین های کوپلیمر ، پس از اجرا در مورد نفوذ مایعات و مواد خورنده مقاوم بوده و به این دلیل ملات مناسبی برای ترمیم خرابیهای سطوح مورد نظر برای آب بندی می باشد. وجود الیاف پلی پروپیلن نیز در ساختار ترمیم کننده بتن ، موجب افزایش مقاومت های مکانیکی ملات ترمیمی و همچنین مسلح شدن آن خواهد شد . لازم بذکر است ، استفاده از ملات های تعمیراتی اپوکسی روی سطوح سیمانی و بتنی به لحاظ تفاوت در ضریب انبساط حرارتی ، برای ترمیم سطوح بتنی یا سیمانی با عمق خرابی زیاد مناسب نمی باشد چون در صورت بکارگیری مواد ترمیمی اپوکسی در ضخامت و حجم های بالا شاهد ترک خوردگی و جدا شدگی خواهیم بود و لازم است توسط محصولی که از نظر ساختار شباهت زیادی به بتن داشته باشد ، عملیات ترمیم صورت پذیرد. .

ترمیم کننده بتن

خواص و اثرات

خواص و اثرات ترمیم کننده بتن

ملات آماده مصرف بدون نیاز به افزودن سیمان یا سنگدانه

دارای ضریب انیساط حرارتی برابر با سطوح سیمانی و بتنی

قابلیت شکل پذیری و جریان پذیری عالی

ایجاد سطح یکپارچه و با کیفیت به لحاظ بافت نرم و یکنواخت محصول

کاهش هزینه های آب بندی سطوح بتنی

مقاومت مکانیکی بالا

عدم انقباض و جمع شدگی ملات پس از گیرش

مقاومت بالا در برابر سیکل های ذوب و انجماد

عدم ایجاد خطر خوردگی برای فولاد

چسبندگی فوق العاده به سطوح زیرآیند

افزایش ضریب اطمینان آب بندی سازه

انعطاف پذیری و خاصیت الاستیسیته مناسب

قابلیت پل زدن بر روی ترک های سطحی

مقاومت بالا در برابر عوامل مخرب محیطی

دستیابی به مقاومت های مکانیکی زودرس

قابلیت عرضه در رنگ بندی های مختلف

سهولت اجرا و اختلاط با آب

سازگاری با بتن سخت شده

قابلیت اجرا به روش پاششی و ماله کشی

            

 

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

درباره بتن پلاست

شرکت شیمیایی بتن پلاست فعالیت خود را در سال 1387 با هدف تولید و ایجاد ارزش آفرینی از طریق تولید محصولات با کیفیت و شاخص، پایدار و واحد ارزشهای زیست محیطی و با رعایت قوانین ملی و استانداردهای فنی آغاز نمود تا سهمی در بهتر شدن شرایط ساخت و ساز در ایران بزرگ داشته باشد .

دفتر مرکزی فروش

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست
آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان
09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی
09124201549 - 09120347805 - 09120347806