شرح گروت ویژه

مهم ترین و حساس ترین بخش در سازه های فولادی ، نصب و تثبیت آنها بر روی بیس پلیت ها بر روی فونداسیون می باشد. استفاده از ملات ها یا بتن های معمولی به دلیل عدم مقاومت کافی و همچنین جمع شدگی آنها پس از گیرش ، گزینه مناسبی نمی باشد. گروت های پایه سیمانی بسیار توانمند تر از ملاتهای ساختمانی فرموله و تولید شده اند و علاوه بر داشتن مقاومت بالاتر، روانی مطلوبی نیز دارند که این امر جاری شدن ملات را زیر صفحات تکیه گاه تسهیل می کند. همچنین در فرمولاسیون گروت های سیمانی از موادی استفاده شده است که موجب افزایش حجم ملات می شود که این خاصیت ویژه ، کاهش حجم حاصل از هیداسیون سیمان را جبران می کند و موجب عدم انقباض و جمع شدگی ملات پس از خشک شدن خواهد شد که این پارامتر در نصب و تثبیت صفحات تکیه گاهها بر روی فونداسیون بسیار حائز اهمیت است . در ترکیب گروت پایه سیمانی از روانسازهای پودری استفاده شده است که علاوه بر ایجاد روانی در ملات ، به دلیل خاصیت کاهندگی آب ، در نهایت دستیابی به مقاومت بالاتری را ممکن می کنند. همچنین خاصیت روانی گروت موجب روندگی عالی ملات تا نقاط دورتر و پر کردن آسانترمقاطع با تراکم آرماتور بالا بدون نیار به ویبراتورخواهد شد . گروت پایه سیمانی نسبت به ملاتهای عادی از کارایی بالاتری جهت پر کردن مقاطع در حالت خمیری برخوردار است و در برابر تغییرات دمایی مقاومت بالایی دارد.

 

مکانیزم عملکرد گروت ویژه  :

گروت پایه سیمانی متشکل از سیمان ، سنگدانه دانه بندی شده ، روانساز پودری ، الیاف پلی پروپیلن و مواد منبسط کننده می باشد که هر کدام به سهم خود تاثیراتی را روی ارتقاء خواص ملات ایفا می کنند. وجود سنگدانه دانه بندی شده امکان ساخت ملات توانمند با دانه بندی کنترل شده بدون خاک را حاصل خواهد نمود . روانسازهای پودری موجب نیاز کمتر گروت پایه سیمانی به آب ، برای تبدیل شدن به خمیر ملات می شود که در نهایت علاوه بر افزایش روانی ، افزایش مقاومت فشاری و سایر مقاومت های مکانیکی را به دنبال خواهد داشت . الیاف پلی پروپیلن نیز با افزایش مقاومت سایشی و ارتقاء برخی خواص نقش مهمی را در ساختار گروت سیمانی ایفا می کند . مواد منبسط کننده ویژه ، یا مواد جبران کننده انقباض موجود در گروت یکی از مهم ترین خواص ویژه گروت یعنی عدم انقباض و جبران کاهش حجم ملات در اثر هیدراسیون را تامین می کند.

 

گروت سیمانی ویژه

خواص و اثرات

 

خواص و اثرات گروت ویژه

افزایش کارایی ملات در حالت خمیری

حصول مقاومت فشاری 65 مگا پاسکال

تحمل تغییر شکل گروت در برابر بارهای وارده تا 200 درجه

سانتیگراد

حفاظت میلگردها و آرماتورها در برابر خوردگی

حصول مقاومت های مکانیکی بالا

کاهش نفوذ پذیری

امکان کنترل جمع شدگی پلاستیک بتن به واسطه انبساط گازی

مقاومت بالا در برابر سیکل های ذوب و یخبندان

امکان بهره برداری سریع تر از سازه

دارای انبساط ( تغییر حجم ) کنترل شده

عدم ترک خوردگی ناشی از انقباض و جمع شدگی

مقاومت بالا در برابر شرایط جوی

مقاومت در برابر بارهای استاتیکی بالا

عدم ترک خوردگی پس از سخت شدن ملات

عدم زنگ زدگی فولاد به دلیل عدم وجود سنگدانه های آهنی و کلراید

در فرمولاسیون گروت

قابلیت پمپ پذیری

دستیابی به مقاومت اولیه زودرس بدون نیاز به استفاده از مواد

زودگیر کننده

                

 

 

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

درباره بتن پلاست

شرکت شیمیایی بتن پلاست فعالیت خود را در سال 1387 با هدف تولید و ایجاد ارزش آفرینی از طریق تولید محصولات با کیفیت و شاخص، پایدار و واحد ارزشهای زیست محیطی و با رعایت قوانین ملی و استانداردهای فنی آغاز نمود تا سهمی در بهتر شدن شرایط ساخت و ساز در ایران بزرگ داشته باشد .

دفتر مرکزی فروش

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست
آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان
09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی
09124201549 - 09120347805 - 09120347806