Image

پایه مخروطی میلگرد

شرح محصول - پایه مخروطی میلگرد

اسپیسر پلاستیکی پایه مخروطی میلگرد

قطعه ی پلاستیکی برای جلوگیری از خوردگی میلگرد

Conic Bar Cover

شرح

اسپیسر پایه مخروطی میلگرد چیست؟

در برخی پروژه های بتنی مانند تولید لوله های بتنی پیش ساخته یا اجرای منهول ها، شبکه میلگردی ابتدا بیرون از قالب بافته می شود و سپس داخل قالب قرار می گیرد. قبل از قرار گیری داخل قالب و یا حتی در هنگام قرارگیری در قالب ، معمولا شبکه های میلگردی به حالت انتظار روی زمین یا پالت قرار داده می شوند، تا به تعداد مورد نظر، شبکه های میلگردی آماده شود و سپس به داخل قالب هدایت شده و بتن ریزی شود. در مدتی که شبکه های میلگردی روی زمین و یا روی پالت در حالت انتظار تا مرحله قرارگیری در قالب و بتن ریزی قرار می گیرند ، ممکن است تحت تاثیر عوال مخرب و خورنده محیطی، به خصوص یون های موجود در خاک اکسیده شوند، که این موضوع مکرراً پس از پایان عملیات بتن ریزی و بازکردن قالبها در سر میلگردهایی که در زمان انتظار مورد تماس با خاک بوده اند ، بصورت زنگار و اکسید شدگی مشاهده می شود . برای رفع این معضل قطعه ی پلاستیکی پایه مخروطی میلگرد طراحی و تولید شده است که در زمان انتظار شبکه های میلگردی، در نوک میلگردهایی که با سطح زمین یا خاک یا پالت در تماس هستند نصب شده و مانع انتقال خوردگی به فولاد می شوند. در واقع این قطعات به عنوان پایه شبکه های میلگردی هنگام قرار گرفتن روی سطح زمین ایفای نقش می کنند تا نوک میلگردها مستقیم با زمین درگیر نشود و در تماس با یون های مخرب موجود در خاک، خوردگی را به شبکه میلگردی منتقل نکند.نحوه استفاده

نحوه استفاده اسپیسر پایه مخروطی میلگرد

پس از بافته شدن میلگردهای شبکه و قبل از قرار گیری روی زمین یا خاک یا پالت در سر میلگردهایی که با پالت یا زمین در تماس هستند جای گذاری می شود .

میزان مصرف

میزان مصرف اسپیسر پایه مخروطی میلگرد

میزان مصرف اسپیسر پایه مخروطی چگونه است؟

میزان مصرف قطعه پلاستیکی پایه مخروطی میلگرد، با توجه به تعداد سر میلگردهای درگیر با پالت یا زمین تعیین می شود. یا به عبارتی با تعداد نوک میلگردهای عمودی شبکه میلگردی برابر است.

نکات مهم

نکـات مهم در مورد اسپیسر پلاستیکی پایه مخروطی میلگرد

نکات ضروری در زمان استفاده از اسپیسر پایه مخروطی میلگرد چیست؟

  • قطعه پلاستیکی پایه مخروطی میلگرد ویژه مصرف در نوک شبکه های میلگردی در تماس با زمین یا پالت طراحی شده است و در مواقع خاص از نمونه رنگی آنها می توان به عنوان کلاهک امن در سر میلگردهای آزاد نیز استفاده نمود.
  • چنانچه کوچکترین خوردگی به شبکه میلگردی وارد شود در طول مدت زمان کوتاه، مانند ویروس به همه نقاط شبکه میلگردی منتقل می شود و خسارات زیانباری به سازه وارد خواهد شد.
  • قسمت کارگیر قطعه پلاستیکی پایه مخروطی میلگرد ، حالت مخروطی می باشد. لذا هنگام جا زدن روی میلگرد تا نهایی ترین جای ممکنه بفشارید تا لق نزده و ایستایی مناسبی داشته باشد.

بسته بندی

نام محصول ابعاد پوشش بتنی سایز میلگرد تعداد در بسته وزن بسته
Name Size Concrete Cover Bar size Packing (QTY) WEIGHT (KG)

اسپیسر پایه مخروطی میلگرد

Conic bar cover

30/12-18 30 mm 12-18 800 8/8

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

چه تفاوتی بین قوطی کلید و پریز دیواری و قوطی کلید و پریز سقفی از نظر کاربرد وجود دارد؟

 

قوطی کلید وپریز برق ( سوئیچ باکس ) مخصوص تعبیه محل نصب کلید و پریز برق در دیوارهای تمام بتنی است . به این ترتیب که حین فرآیند آرماتور بندی و قالب بندی قوطی ها در محل مورد نظر بابست های مخصوص نصب می شود و همه لوله های برق داخل سازه اجرا شده و به قوطی کلید و پریز برق رسانده می شود . پس از بتن ریزی فضای خالی مناسب برای نصب کلید و پریز برق در دیوار بوجود می آید که به راحتی می توان داخل آن کلید و پریز برق را نصب نمود . قوطی کلید و پریز برق دارای درب مخصوص است که پس از اتمام بتن ریزی به راحتی برداشته می شود . این درب بخاطر آن است که در حین عملیات بتن ریزی شیره بتن داخل قوطی کلید و پریز برق نرود تا در حین نصب کلید و پریز خلل ایجاد نشود . همچنین فرق قوطی کلید و پریز سقفی و قوطی کلید و پریز دیواری در این است که قوطی دیواری عمق 8 سانتی متری می باشد و مخصوص نصب کلید و پریزهای برق و نوع قوطی کلید و پریز سقفی دارای عمق 5 سانتی متری می باشد و مخصوص تعبیه محل نصب لوستر و چراغهای سقفی می باشد . 

 

سوالات متداول

محصولات مرتبط - قطعات کمکی قالب بندی بتن

Image

کلاهک امن

Image

رابط میان بلت

Image

نوار درزگیر قالب

Image

غلاف دو سر مخروط

Image

درپوش قالب

Image

کلاهک قارچی امن

Image

غلاف مخروطی سنگین

Image

میان بلت آب بند پلاستیکی

Image

آب بند لاستیکی لبه دار

Image

مهره مخروطی پلاستیکی

Image

لوله آجدار پلاستیکی

Image

آب بند لاستیکی ساده

Image

مخروطی میان بلت

Image

قوطی کلید و پریز دیواري

Image

قوطی کلید و پریز سقفی

Image

مخروطی میان بلت فنري

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805