Image

اسپیسر نیلینگ

شرح محصول - اسپیسر نیلینگ

اسپیسر نیلینگ

neyling spacer

شرح اسپیسر پلاستیکی برای عملیات نیلینگ گذاری

اسپیسر نیلینگ چیست ؟

عملیات نیلینگ یا میخکوبی، روش خلاقانه مهندسین استرالیایی بود که در دهه 60 میلادی جهت پایدارسازی جداره های تونل بکار گرفته شد. برای اجرای نیلینگ ابتدا دیواره­ها رگلاژ میشوند. سپس شبکه مش های فولادی بوسیله میخ­های 50سانتیمتری نصب می­شوند و روی آن به ضخامت حدود 10 تا 15 سانتیمتر بتن پاشی ( شاتکریت) می­شود. مرحله بعد حفاری گمانه­ ها و جا زدن میلگرد یا کابل است. در ادامه گمانه ­ها با دوغاب سیمان تزریق شده و پس از گیرش دوغاب، هد نیل­ها بسته میشود.که البته امروزه این کار با کمک گروت های ویژه انجام میشود . بدین ترتیب نیروی رانش خاک از طریق مش و شات به هد نیل اعمال می شود و نیروی هد نیلها از طریق نیلها به توده خاک منتقل میگردد. گویی رانش خاک از طریق سیستم نیلینگ به خود خاک مهار میشود. نیلینگ یا میخکوبی بعدها توسط مهندسین آلمانی و فرانسوی در پایدارسازی ترانشه­ ها، تونلها و پلها به کار گرفته شد.امروزه استفاده از نیلینگ به طور گسترده در پروژه های مختلف عمراني، نظير تثبيت ترانشه هاي خط آهن و بزرگراهها، ساخت سازه هاي نگهبان گودبرداري شده در مناطق شهري جهت احداث ساختمانهاي بلند مرتبه که شامل چندين طبقه در داخل زمين هستند و تثبيت شيبهاي زمين در برابر لغزشهاي احتمالي به کار بسته می شود . جهت انجام عملیات نیلینگ نیاز به اسپیسر خاصی است که عملیات کاشت بولت و نیلینگ را ساده تر نماید . اسپیسر پلاستیکی نیلینگ جهت پوشش میلگردهای انکراژ و تحکیم خاک و همچنین کاشت میلگرد و انکر بلت ها مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که استفاده از انکر بلت ها برای جلوگیری از ریزش خاک دیواره وسقف تونل و نیز در ترانشه ها الزامی می باشد. استفاده از اسپیسر پلاستیکی نیلینگ این مزیت را ایجاد می کند که میلگردها نسبت به محل گمانه ها در مرکز قرار گیرند و مانع تماس میلگردها با خاک شده و مانع انتقال خوردگی به میلگرد شوند و به این ترتیب از ریزش و رانش احتمالی خاک ترانشه ها و تونل ها جلوگیری شود. از دیگر کاربردهای اسپیسر نیلینگ کاشت بولت جهت گسترش و تحکیم و مقاوم سازی مقاطع بتنی است.

 

نحوه استفاده

نحوه استفاده اسپیسر نیلینگ

  • جهت پایدار سازی خاک، با توجه به قطر گمانه های ایجاد شده، اسپیسر نیلینگ با پوشش بتنی مناسب انتخاب می شود و به دور میلگرد پیچانده می شود.
  • جهت کاشت بولت، به منظور گسترش یک مقطع ، اسپیسر نیلینگ به دور بولت پیچانده شده و به داخل سوراخ حفر شده هدایت می شود تا در مرکز سوراخ قرار گرفته و چسب کاشت میلگرد به اندازه یکسان اطراف بولت را فرا گیرد.

 

میزان مصرف

میزان استفاده اسپیسر نیلینگ

پایدار سازی خاک : به طور معمول میزان استفاده ازاسپیسر پلاستیکی نیلینگ 1 عدد در طول گمانه ها می باشد.

کاشت و تثبیت بولت : با توجه به عمق سوراخ حفر شده، معمولاً هر 50 سانتیمتر یک عدد اسپیسر نیلینگ مورد نیاز است .

 

 

نکات مهم

نکـات مهم در مورد اسپیسر نیلینگ

نکات ضروری در مورد اسپیسر نیلینگ چیست ؟

  • پیشنهاد می شود برای تثبیت بهتر اسپیسر نیلینگ روی آرماتورها، پس از قرار گیری دور میلگرد با سیم آرماتور بندی تثبیت شود.
  • هنگام حفر سوراخ برای بولت گذاری باید علاوه بر قطر میلگرد، پوشش ایجاد شده توسط اسپیسر نیز در نظر گرفته شود.
  • اسپیسر پلاستیکی نیلینگ 2 سانتیمتر کاور بتنی روی بولت ایجاد می کند که در مجموع 4 سانتیمتر به قطر حفاری علاوه بر قطر میلگرد خواهد افزود.

بسته بندی

نام محصول پوشش بتنی سایز میلگرد تعداد در بسته وزن بسته
Name Concrete Cover Bar size Packing (QTY) WEIGHT (KG)

اسپیسر نیلینگ

Nailing 10

10 32 – 42 400 10/8

اسپیسر نیلینگ

Nailing 20

20 32 – 42 400 12/8

ویدئو آموزشی - نحوه استفاده

ویدئو آموزشی-معرفی محصول

ویدئو -پروژه های اجرا شده

دانلود

Image
Image
Image

سوالات متداول

جهت تحکیم خاک نیاز به کاشت میلگردهای انکراژ می باشد که این میلگردها اگر در معرض مستقیم خاک باشند خوردگی را منتقل خواهند نمود ، راهکار مناسب کدام است

در این راستا باید حتما از اسپیسر نیلینگ استفاده شود . به این ترتیب که پس از اینکه سوراخ لازم برای کاشت بلت انکراژ ایجاد شد . اسپیسر نیلینگ روی میلگرد انکراژ پیچیده شده و داخل سوراخ می شود . به این ترتیب با کمک اسپیسر نیلینگ سطح میلگرد در مقابل برخورد با خاک ایمن شده و پس از تزریق گروت هیچ نقطه نگرانی از نظر خورندگی وجود نخواهد داشت . 

سوالات متداول

خطای مجاز ابعادی برای اسپیسرها چقدر است

مطابق استاندارد BS 8118-1:1997 خطای مجاز ابعاد اسپیسرهاتا پوشش/ ارتفاع 75mm باید1mm± و برای پوشش / ارتفاع بیش از 75mm باید ±2 در نظر گرفته شود . 

محصولات مرتبط - اسپیسرهاي پلاستیکی آرماتور

Image

اسپیسر هارد فیکس

Image

اسپیسر ویلسان

Image

اسپیسر تیرچه دو تقویت

Image

اسپیسر لانگ بیس

Image

اسپیسر ماکس فیکس

Image

اسپیسر کیج فیکس

Image

اسپیسر یو فیکس

Image

اسپیسر مینی فیکس

Image

اسپیسر فلت بار

Image

اسپیسر ساید فیکس

Image

اسپیسر فلت فیکس

Image

اسپیسر تیرچه تک تقویت

Image

اسپیسر ویل فیکس

Image

اسپیسر راند بیس

Image

اسپیسر دابل فیکس

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805