Image

تراز کننده کاشی و سرامیک ( همتراز کاشی و سرامیک )

شرح محصول - تراز کننده کاشی و سرامیک ( همتراز کاشی و سرامیک )

شرح تراز کننده کاشی و سرامیک ( همتراز کاشی و سرامیک )

همتراز کاشی و سرامیک Tile Leveling System

همتراز کاشی و سرامیک چیست ؟
در مبحث نصب کاشی و سرامیک پارامترهای بسیاری وجود دارد که در صورت رعایت، موجب زیباتر شدن و کاربری بهتر کاشی و سرامیک بعد از نصب خواهند شد . یکی از این پارامترهای مهم و حساس، همسطح بودن کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر است . از گذشته مرسوم است که جهت هم سطح کردن و یا همتراز کردن کاشی و سرامیک ،در وهله اول ملات و یا چسب کاشی را روی سطح ریخته و سپس کاشی را روی آن قرار داده و با اعمال ضربات توسط چکش پلاستیکی به سطح، کاشی و سرامیک و کنترل پی در پی توسط تراز شاقول کننده، جهت همسطح شدن آنها نسبت به یکدیگر، اقدام نمایند.
این روش همتراز کردن کاشی و سرامیک معایبی از جمله تلف شدن شدید زمان و همچنین جابجایی کاشی و سرامیک و یا به اصطلاح سر خوردن آنها در اثر ضربه دارد. برای افزایش کیفیت کاشیکاری و سهولت در همسطح شدن آنها نسبت به یکدیگر ، قطعات پلاستیکی با نام همتراز کاشی یا کاشی تراز، تولید و عرضه شده است . همتراز کاشی از دو قسمت کلیپس همتراز و گوه همتراز تشکیل شده است که گوه قطعه نری و کلیپس قطعه مادگی می باشد. کلیپس همتراز کاشی در هنگام کاشیکاری با قرارگرفتن در لابلای کاشی و سرامیک و قفل شدن توسط گوه ، موجب همسطح شدن کامل و دقیق کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر می شود و نیاز به ضربات چکش و استفاده از شاقول را کاملاً منتفی می کنند و سطحی صاف و هموار و به مراتب بهتر از روشهای سنتی ایجاد خواهد نمود.
از همتراز  برای همسطح نمودن انواع کفپوش ها، مانند پارکت نیز می توان استفاده کرد . همتراز کاشی و سرامیک نسبت به یکدیگر علاوه بر اینکه یک اصل مهم در کاشیکاری است و موجب زیباتر شدن سطح کاشیکاری خواهد شد، امتیازهای دیگری نیز به دنبال خواهد داشت که از جمله می توان به عدم تجمع آب در هنگام شستشو در نقاط ناخنک خور بین دو کاشی اشاره نمود که موجب عدم جرم گرفتگی و کدر شدن نواحی درز بین دو کاشی خواهد شد.

بطور کلی همتراز را باید با توجه به سایز کاشی و سرامیک انتخاب  نموده و استفاده شود . به طور کلی در نهایت گوه های کوچک برای کاشی و سرامیک های با ضخامت کم و گوه های بزرگ برای نصب کاشی و سرامیک هایی با ضخامت برزگتر مورد کاربری قرار می گیرند.

تراز کننده کاشی و سرامیک، همتراز کاشی و سرامیک، قطعات و ابزارهای کاشیکاری

روش مصرف

روش استفاده همتراز کاشی و سرامیک

نحوه استفاده تراز کننده تخت به چه صورت می باشد؟


قطعه همتراز کاشی و سرامیک از دو قسمت کلیپس و گوه متشکل شده و درچند سایز برای ضخامتهای مختلف طراحی و تولید شده است . ابتدا با توجه به ضخامت کاشی و سرامیک یا پارکت ، سایز همتراز سرامیک مناسب را انتخاب کنید. برای شروع کاشیکاری حتی الامکان سعی شود از یک گوشه محیط مورد نظر برای اجرا، کاشیکاری شروع شود . در وهله اول توسط ابزارهایی مانند گونیا و خط کش و متر و یا استفاده از مترهای لیزری در گوشه، دو خط با زاویه 90 درجه نسبت به یکدیگر برای نصب اولین کاشی و سرامیک ترسیم نمایید.

سطح زیر کار را آغشته به چسب کاشی نمایید . پس از اتمام کاشی کاری کل سطح، بر اساس روشی که ذکر شد ، اجازه دهید تا گیرش و چسبیدن کاشیها کامل شود. سپس با اعمال ضربه توسط چکش و یا نوک کفش ، از قسمت جانبی به راحتی کلیپس از نقطه اتصال صفحه عمودی به افقی خواهد شکست. قسمت افقی کلیپس زیر کاشی ها به جای مانده و قسمت عمودی خارج خواهد شد.

لازم بذکر است که کلیپس در عملیات همتراز نمودن سطح یکبار مصرف می باشد ولی از گوه می توان چند بار استفاده نمود. حتی الامکان اجرای چسب کاشی روی سطح را توسط کاردک شانه ای انجام دهید . ابتدا کاشی یا سرامیک اول را با توجه به خطوط ترسیم شده جای گذاری نموده و ثابت نمایید . برای قرارگیری بقیه کاشیها و تکمیل چیدمان ، کلیپس را به تعداد مورد نظر با توجه به ابعاد کاشی یا سرامیک، در هر وجه قرار داده و سپس کاشیهای دیگر را جای گذاری کنید. پس از قرارگیری دو کاشی در کنار یکدیگر، گوه را داخل شکاف کلیپس که از فصل مشترک بین دو کاشی یا سرامیک خارج شده است، وارد نموده و توسط انبر مخصوص همتراز، آن را قفل کنید . بعد از اتمام کاشی کاری کل سطح،بر اساس روشی که  بیان شد، اجازه دهید تا گیرش و چسبیدن کاشیها تکمیل شود. سپس با اعمال ضربه توسط چکش و یا نوک کفش، از قسمت جانبی، به راحتی کلیپس از نقطه اتصال صفحه ها به جای مانده و قسمت عمودی خارج خواهد شد. لازم به ذکر است که کلیپس در عملیات همتراز نمودن سطح، یکبار مصرف می باشد ولی از گوه می توان چند بار استفاده نمود.

بیشتر بدانید ؛ آچار ( انبر ) تراز کننده کاشی 

میزان مصرف

میزان مصرف همتراز کاشی و سرامیک

میزان مصرف تراز کننده تخت به چه صورت است؟


اندازه ی مصرف همتراز کاشی و سرامیک در کاشیکاری با توجه به ابعاد کاشی و سرامیک و وسعت سطح مشخص می شود. کاشی و سرامیک با ابعاد کوچکتر تعداد همتراز کمتر، ولی ابعاد بزرگتر نیاز به تعداد همتراز سرامیک بیشتر در هر وجه دارد.

  • تعداد تراز کاشی مورد نیاز برای ابعاد تا 30*30 سانتیمتر:

تعداد همتراز مورد نیاز برای کاشیهای کوچک مانند کاشیهای 30*30 و یا کوچکتر، یک عدد کاشی تراز، در هر گوشه کاشی می باشد . دقت نمایید در صورتی که در هر گوشه کاشی یک عدد همتراز قرار می گیرد، باید همتراز کاشی در وسط هر وجه قرار گیرد.

  • تعداد تراز کاشی مورد نیاز برای ابعاد 40*40 تا 50*50 سانتیمتر:

در کاشی و سرامیک با ابعاد تا 50*50 سانتیمتر، تعداد همتراز مصرفی 2 عدد در هر وجه کاشی می باشد . توصیه می شود محل قرارگیری همتراز در این ابعاد از کاشی و سرامیک، با فاصله 10 سانتیمتر از لبه های کاشی و سرامیک باشد.

  • تعداد تراز کاشی  مورد نیاز برای ابعاد 60*60 تا 80*80 سانتیمتر:

تعداد مورد نیاز برای این ابعاد 3 عدد در هر وجه می باشد. به این ترتیب که دو همتراز با فاصله 10 سانتیمتر از هر لبه قرار می گیرد و همتراز سوم در مرکز وجه مورد نظر قرار می گیرد.

  • تعداد تراز کاشی مورد نیاز برای ابعاد بزرگتر از 80*80 سانتیمتر:

در ابعاد بزرگتر باید به ازای هر 20 الی 25 سانتیمتر از طول هر وجه ، یک عدد همتراز کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار گیرد.

نکات

نکات همتراز کاشی و سرامیک

نکات ضروری در زمان استفاده از تراز کاشی تخت چیست؟

  • توجه کنید همتراز را با توجه به ضخامت کاشی و سرامیک یا پارکت انتخاب نمایید . معمولا برای کاشی و سرامیک همتراز متوسط و بزرگ و برای پارکت و تایل های چوبی کفپوش، از همتراز کوچک استفاده می شود. دقت کنید که استفاده همتراز بزرگ برای ضخامتهای کم مناسب نیست و گوه داخل کلیپس کاملاً قفل نخواهد شد و از طرفی استفاده از همتراز کوچک برای ضخامتهای بالا مناسب نمی باشد، زیرا گوه نمی تواند عملکرد مناسب برای همسطح کردن داشته باشد.
  • دقت کنید زمان کافی برای گیرش و خشک شدن ملات و یا چسب زیر کاشی و سرامیک را در نظر بگیرید ، سپس نسبت به شکستن کلیپس همتراز سرامیک اقدام کنید. در صورتی که هنوز ملات زیر کار خشک نشده باشد، ممکن است در صورت حرکت روی سطح، فرو رفتگی و لغزش کاشیها اتفاق بیفتد که باعث به هم خوردن همترازی و نظم و آرایش کاشی ها نسبت به یکدیگر شود.
  • حتی الامکان برای قفل کردن کلیپس و گوه نسبت به یکدیگر از آچار یا انبر مخصوص همتراز استفاده نمایید. قفل کردن همتراز سرامیک توسط دست به هیچ وجه قابل انجام نیست، زیرا فشار کافی برای اعمال به سطح برای همتراز شدن وجود نخواد داشت . از طرفی هم قرار دادن گوه در کلیپس توسط ضربات چکش نیز کار مناسبی نمی باشد. زیرا علاوه بر اینکه سطح کاملاً همتراز نمی شود ، احتمال شکستن کلیپس در اثر اعمال ضربه وجود خواهد داشت.
  • با توجه به اینکه کلیپس همتراز یکبار مصرف، ولی گوه چند بار مصرف می باشد. در هنگام خرید دقت فرمایید، تعداد گوه را نسبت به کلیپس به میزان کمتری خریداری کنید. بطور مثال چنانچه یک مقطع با مساحت 500 متر قرار است در دو مرحله کاشیکاری شود، لازم است با توجه به محاسبه تعداد مورد نیاز ، تعداد گوه را نصف تعداد کلیپس خریداری کنید تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد.

توجه:

  • در صورت عدم استفاده از کاشی تراز در بندهای کاشی، علاوه بر ایجاد بندهای ناهمسان ، سطحی ناهموار یا به اصطلاح دارای ناخنک خواهید داشت . چنانچه سطح کار ناخنک دار باشد، ضمن کاهش کیفیت و زیبایی کار ، فضای مناسبی را برای تجمع آب به هنگام شستشو فراهم می کند که بعد از مدتی به سطحی جرم گرفته و کدر تبدیل می شود و نمای نامناسبی ایجاد خواهد نمود.

بسته بندی

بسته بندی همتراز کاشی و سرامیک

نام محصول سایز تعداد در بسته
name size paking(QTY)
تراز کاشی کوچک تخت 50 جفت 50 بسته
کلیپس کوچک 100عدد 50 بسته
گوه کوچک 100عدد 50بسته
تراز کاشی متوسط 50 جفت 50 بسته
کلیپس متوسط 100 عدد 50 بسته
گوه بزرگ 50 عدد 50 بسته
تراز کاشی بزرگ (موزائیک) 50 جفت 50 بسته
کلیپس بزرگ 100 عدد 50 بسته
تراز کاشی خیلی بزرگ (واش بتن) 50 جفت 50 بسته
کلیپس خیلی بزرگ 50 عدد 50 بسته

قیمت

قیمت همتراز کاشی و سرامیک 

ردیف شرح کالا بسته بندی قیمت هر بسته
1 تراز کاشی کوچک تخت  50 بسته در کیسه   تماس بگیرید
2 کلیپس کوچک  50 بسته در کیسه    تماس بگیرید
3 گوه کوچک  50 بسته در کیسه   تماس بگیرید 
4 تراز کاشی متوسط  50 بسته در کیسه    تماس بگیرید
5 کلیپس متوسط 50 بسته در کیسه    تماس بگیرید
6 گوه بزرگ 50 بسته در کیسه    تماس بگیرید
7 تراز کاشی بزرگ ( موزائیک ) 50 بسته در کیسه   تماس بگیرید 
8 کلیپس بزرگ  50 بسته در کیسه   تماس بگیرید 
10 تراز کاشی خیلی بزرگ ( واش بتن ) 50 بسته در کیسه   تماس بگیرید 
11 کلیپس خیلی بزرگ 50 بسته در کیسه   تماس بگیرید 

آچار ( انبر ) تراز کننده کاشی                           ,                             تراز کننده پیچی نرمال                              ,                   قاپک کاشی ( ساکشن ) 

محصولات مرتبط - قطعات کاشیکاری

Image

صلیب کاشی +

Image

گونیا متر 5 بازو x850 دو شابلون

Image

نوار کنج

Image

همتراز کننده اسپیرال

Image

صلیب کاشی T

Image

براکت گوشه

Image

تراز کننده موزائیک

Image

صلیب کاشی 120

Image

شابلون کنج (کنج متر)

Image

قاپک کاشی ( ساکشن )

Image

تراز کننده کاشی(پیچی پاور)

Image

گونیا متر 6 بازو x900 تک شابلون

Image

تراز کننده واش بتن

Image

گونیا متر 3 بازو x550 تک شابلون

Image

تراز کننده پارکت

Image

شابلون گونیا x800 چهاربازو

Image

گونیا متر 3 بازو x750 دو شابلون

Image

آچار ( انبر )تراز کننده کاشی

Image

تراز کننده پیچی نرمال

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page