Image

تراز کننده موزائیک ( همتراز موزائیک )

شرح محصول - تراز کننده موزائیک ( همتراز موزائیک )

شرح تراز کننده موزائیک ( همتراز موزائیک )

تراز کننده موزائیک 

تراز کننده موزائیک چیست ؟ 

همتراز موزائیک مبحثی ای است که نمی شود آن را کنار گذاشت زیرا استفاده از موزائیک برای پوشش کف سالیان متمادی است که مرسوم است. در روش سنتی برای نصب موزائیک در وهله اول ملات مخصوص روی سطح ریخته می شود و پس از پخش شدن توسط ماله ، موزائیک ها روی سطح قرار می گیرد و توسط اعمال ضربات چکش و کنترل توسط تراز، موزائیک ها را نسبت به یکدیگر همسطح می نمایند. امروزه ابزارهای کارآمدی برای نصب موزائیک به بازار آمده است که از آن جمله می توان به همتراز موزائیک یا همتراز موزائیک اشاره کرد. همتراز موزائیک از دو بخش کلیپس تراز کننده و گوه تراز کننده تشکیل شده است. همتراز موزاییک علاوه برهم سطح و تراز کردن لبه موزائیک، بند بین موزاییک ها را نیز نسبت به یکدیگر با فاصله 1.5میلیمتر تنظیم میکند.
کلیپس همتراز موزئیک بر اساس ضخامت موزائیک که معمولا 2 سانتیمتر است طراحی شده است. هنگام نصب موزائیک کلیپس همتراز فی ما بین موزائیک ها قرار می گیرد و پس از جای گذاری موزائیک ها، توسط گوه همتراز قفل می شوند. امتیاز استفاده از همتراز موزائیک نسبت به روش های سنتی این است که دیگر نیازی به استفاده از تراز برای همسطح شدن دو موزائیک نسبت به یکدیگر وجود ندارد و موزائیک ها به راحتی و سرعت بیشتری نسبت به یکدیگر همتراز می شوند. به همین ترتیب استفاده از تراز کننده یا همتراز احتمال ایجاد ناخنک در درز دو موزائیک را منتفی می کند و تشکیل خزه و جلبک میان بندها در فرایند شستشو منتفی می شود.

به طور کلی این همتراز از زیرمجموعه تراز کننده های کاشی و سرامیک محسوب می شود که موجب تراز نمودن لبه موزاییک ها می گردد، همچنین با توجه به اندازه موزاییک قادر خواهید بود تعداد بسته بندی آن را مشخص نمائید.

تراز کننده کاشی و سرامیک، تراز کننده موزائیک(همتراز موزائیک)، قطعات و ابزارهای کاشیکاری

روش مصرف

روش استفاده از همتراز موزائیک 

روش استفاده از همتراز موزائیک چگونه می باشد؟ 
از یک گوشه سطح مورد نیاز برای کاشیکاری، با استفاده از تراز و گونیا خط راهنما برای قرارگیری اولین موزائیک را رسم کنید . سپس به اندازه مساحت 2 یا سه عدد از موزائیک ها، سطح را به ملات یا چسب مخصوص نصب موزائیک آغشته کنید. موزائیک اول را در محل مشخص قرار داده و سپس کلیپس های تراز کننده موزائیک را در اطراف آن، جای گذاری نمایید. همتراز موزاییک سرعت و دقت اجرا موزاییک و سنگ را در کف و هنگام نصب به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد و باعث ایجاد سطح کاملا صاف و هم تراز و یکنواخت می شود که این امر اجرا کنندگان را ملزم به استفاده از هم تراز موزائیک میکند. بعد از آن موزائیک های جانبی را قرار داده و با قرارگیری و قفل کردن گوه تراز کننده موزائیک، آن را ثابت کنید. به این ترتیب دو موزائیک جانبی نسبت به یکدیگر کاملا همسطح شده و نیازی به تراز جهت همسطح نمودن دو موزائیک در کنار یکدیگر نخواهد بود. به همین روش موزائیک ها را با جای گذاری کلیپس همتراز و قفل نمودن توسط گوه همتراز چیده و نصب نمایید.

بیشتر بدانید  ؛ تراز کننده پارکت 

میزان مصرف

میزان استفاده از همتراز موزائیک 

میزان استفاده از همتراز موزائیک چه تعداد می باشد ؟ 
اندازه استفاده از تراز کننده یا همتراز موزائیک به ابعاد موزائیک و مساحت مد نظر برای پوشش توسط موزائیک بستگی دارد . با توجه به اینکه گوه تراز کننده چند بار مصرف است ، درصورتیکه سطح در چند مرحله موزائیک کاری می شود ، بهتر است که تعداد گوه را نسبت به کلیپس کمتر در نظر گرفت. استفاده از همتراز موزائیک علاوه بر افزایش کیفیت موزائیک کاری و زیبایی دو چندان کار موجب از بین رفتن ناخنک ها یا ناصافی های بین لبه های موزائیک خواهد شد. همتراز موزائیک همچنین باعث همسطح کردن لبه های موزائیک اندازه ی بندهای موزائیک را نیز به نسبت یکدیگر یکسان می کند.

نکات

نکات مهم استفاده از همتراز موزائیک

برای استفاده از همتراز موزائیک چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟ 

  • برای ایجاد سطحی یکنواخت و کاملا همتراز، توصیه می گردد عملیات قفل کردن گوه داخل کلیپس توسط آچار مخصوص همتراز انجام گردد. استفاده از چکش یا دست برای جای گذاری گوه تراز کننده موزائیک درون کلیپس، علاوه بر عدم تراز دقیق دو موزائیک نسبت به هم، ممکن است موجب شکستن کلیپس حین عملیات جای گذاری شود.
  • پس از نصب و جای گذاری گوه ها زمان دهید تا ملات زیر موزائیک ها کاملا خشک شود و یا به گیرش مناسب برسد، سپس اقدام به شکستن کلیپس ها کنید.
  • با توجه به اینکه کلیپس تراز کننده یکبار مصرف و گوه چند بار مصرف است، پیشنهاد می شود در شرایطی که عملیات موزائیک کاری به دلیل وسعت زیاد، در چند مرحله صورت می گیرد، تعداد گوه را نسبت به کلیپس، کمتر خریداری نمایید تا از نظر اقتصادی کم هزینه تر باشد.

بسته بندی

بسته بندی ترازکننده موزائیک

بسته بندی تراز کننده موزائیک چگونه می باشد ؟ 

نام محصول تعداد در بسته
name paking(QTY)
تراز کننده موزائیک 50جفت 
گوه تراز کننده موزائیک 50 عدد
کلیپس تراز کننده موزائیک 100عدد

قیمت

قیمت تراز کننده موزائیک 

 ردیف  شرح کالا  بسته بندی  قیمت هر بسته 
 1  قیمت تراز کننده موزائیک  50 جفت  تماس بگیرید 
 2 قیمت گوه تراز کننده موزائیک  50 عدد تماس بگیرید  
قیمت کلیپس تراز کننده موزائیک    100 عدد  تماس بگیرید  

تراز کننده پارکت                            ,                            گونیا متر 3 بازو x550 تک شابلون                             ,                      شابلون گونیا x800 چهاربازو

محصولات مرتبط - قطعات کاشیکاری

Image

صلیب کاشی +

Image

گونیا متر 5 بازو x850 دو شابلون

Image

نوار کنج

Image

همتراز کننده اسپیرال

Image

صلیب کاشی T

Image

براکت گوشه

Image

تراز کننده پارکت

Image

صلیب کاشی 120

Image

شابلون کنج (کنج متر)

Image

قاپک کاشی ( ساکشن )

Image

تراز کننده کاشی(پیچی پاور)

Image

گونیا متر 6 بازو x900 تک شابلون

Image

تراز کننده واش بتن

Image

گونیا متر 3 بازو x550 تک شابلون

Image

تراز کننده کاشی سرامیک

Image

شابلون گونیا x800 چهاربازو

Image

گونیا متر 3 بازو x750 دو شابلون

Image

آچار ( انبر )تراز کننده کاشی

Image

تراز کننده پیچی نرمال

درباره بتن پلاست

logowh

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی و کارخانه

آدرس : تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل : info@betonplast.com

تلفکس :

65423400  -  65423500  -  65423600 

65423700  -  65423800  -  65423900

ارتباط با واحد فروش

مدیر فروش ‌:

خانم دهقان

0912765911509127659116

کارشناس فروش :

خانم عمادی

09124201549 - 09120347805 

خدمات بتن پلاست

کاتالوگ محصولات

اخبار و مقالات 

Whatsapp Premium

با سلام
به سایت بتن پلاست خوش آمدین
برای طرح سوال در مورد وب سایت یا محصولات با کارشناسان ما میتونید مستقیم از طریق WhatsApp چت کنید. تیم فروش بتن پلاست همیشه پاسخگوی شما هستن.

    چت واتس اپ
Close and go back to page