شرح واترپروف مایع بتن

ماده افزودنی واتر پروف مایع بتن ، مخلوطی فرموله شده از روانسازها ، رزین های ضد آب و ترکیبات هیدروفوبیک می باشد که برای آب بنـد نمودن و نفوذ نا پذیر ساختن انواع بتن ، ملات های بنایی و دوغاب کاری مناسب میباشد . واتر پروف مایع بتن پس از افزوده شدن به بتن به لحاظ دارا بودن مواد روانساز بتن در فرمولاسیون خود ، به سرعت درآب پخش میشود و بصورت یک عامل قوی پخش کننده ذرات عمل کرده و سبب میشود که ذرات سیمان که تمایل به کلوخه شدن دارند پخش شوند و سطح آزاد وسیعتری بدست آورند. بدین ترتیب آب موجود در مخلوط به نحو مؤثرتری عمل کرده و عمل هیدراتاسیون با آب کمتر و به نحو مؤثرتری صورت پذیرد که همین امر سبب می شود میزان آب مصرفی تا بیش از%10 کاهش یافته و در نتیجه بتن با دانسیته بیشتر و نفوذ پذیری کمتر حاصل می گردد. علاوه بر این روان شدن بتن به کمک ماده افزودنی واتر پروف مایع ، به دلیل پخش مناسب درات در مخلوط بتنی ، فضای خالی بین سنگدانه ها را پر نموده و مخلوطی یکپارچه و همگن تشکیل می دهد . علاوه بر قدرت روان کنندگی به سبب وجود رزین های ضد آب در ساختار این ماده ، چسبندگی و تراکم ذرات نیز افزایش یافته و نفوذپدیری کاهش می یابد.                                                                      

 

مکانیزم تاثیر واترپروف مایع بتن  :

یکی از مواد تشکیل دهنده واتر پروف مایع بتن ، روانساز بر پایه لیگنو سولفونات است که هنگام افزودن به مخلوط ، سر قطبی مولکول روان کننده به ذرات سیمان متصل شده و به علت دو قطبی شدن ذرات ، از تجمع آنها ممانعت به عمل می آورد و موجب روانی مخلوط با پخش خوب ذرات بدست می آید ، که در نتیجه این روانی ذرات به خوبی پخش شده و موجب افزایش تراکم بتن و در نتیجه کاهش نفوذ پذیری خواهد شد . از طرفی دیگر وجود رزین های آب بند موجود در فرمولاسیون واتر پروف مایع بتن ، موجب افزایش خاصیت چسبندگی اجزای مخلوط شده و نفوذ پذیری را کاهش می دهد.      

 

 

واتر پروف مایع بتن

خواص و اثرات

 

خواص و اثرات واترپروف مایع بتن

کاهش نفوذ پذیری بتن

افزایش دانسیته بتن

افزایش دوام و پایایی بتن

انسداد لوله های موئینه بتن

ممانعت از حمله سولفاتی و قلیایی شدن

قدرت پخش شوندگی بالای ذرات مخلوط

چسبندگی بیشتر ذرات به دلیل وجود رزین های آب بند

کاهش ترکهای ناشی از جمع شدگی بتن

افزایش مقاومت به دلیل کاهش آب حدود 10 درصد

کاهش میزان آب مصرفی در مخلوط

 

 

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

درباره بتن پلاست

شرکت شیمیایی بتن پلاست فعالیت خود را در سال 1387 با هدف تولید و ایجاد ارزش آفرینی از طریق تولید محصولات با کیفیت و شاخص، پایدار و واحد ارزشهای زیست محیطی و با رعایت قوانین ملی و استانداردهای فنی آغاز نمود تا سهمی در بهتر شدن شرایط ساخت و ساز در ایران بزرگ داشته باشد .

دفتر مرکزی فروش

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست
آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان
09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی
09124201549 - 09120347805 - 09120347806