آنی گیر بتن چیست؟

0

 

ملات آنی گیر بتن نوعی ملات آب بند کننده فوری بر پایه سیمان است که برای مسدود نمودن انواع نشتی به صورت آنی به کار می رود. از پودر آنی گیر بتن در مواقعی که سازه بتنی دچار نشت شدید باشد مورد استفاده قرار میگیرد . آنی گیر سیمان یا آنی گیر بتن با تاثیر در امر واکنش هیدراتاسیون،‌ در مدت زمان کمتر از 10 ثانیه سخت می شود و مانع از نشت و عبور آب و مایعات می گردد. آنی گیر بتن دارای ضریب انبساطی برابر با بتن دارد و به همین دلیل خواص آب بندی خود را در طول مدت عمر سازه بتنی حفظ می کند. در فرمولاسیون پودر آنی گیر بتن به کارگیری ترکیبات سیمانی بهبود یافته و تغییر در رفتارهای سیمان در تماس با آب که با استفاده از مواد معدنی ویژه که در سنتز این ماده تحقق یافته است. دستیابی به دو ویژگی مهم ماده آنی گیر سیمان یعنی گیرش سریع و پایانی در مقابل انواع نشت ها را امکان پذیر نموده است. استفاده از ترکیبات شیمیایی ویژه در فرمولاسیون تولید آنی گیر بتن، ‌موجب تحریک واکنش هیدراسیون سیمان در اولین لحظات اختلاط با آب شده و تغییر ایجاد شده در روند پیشرفت واکنش هیدراسیون منجربه گیرش سریع و کنترل شده مخلوط حاصله به همراه حفظ خواص مکانیکی زودرس آن می شود. عملکرد خواص پودر آنی گیر سیمان را می توان توسط دستورالعمل استاندارد ASTM C928 مورد ارزیابی قرار داد. از جمله پارامترهای مورد بررسی و مطرح در خصوص پودر آنی گیر بتن می توان به ایجاد شرایط مکانیکی مناسب در مقطع به کار رفته همچون مقاومت فشاری، خمشی و چسبندگی بالا به همراه دوام و پایداری شیمیایی و ساختاری آن در مقابل شرایط محیطی و طولانی اشاره نمود. توان گیرش سریع و مسدود نمودن نقاط نشت در محدوده دبی بالا، این امکان را می دهد تا پودر آنی گیر بتن به راحتی در انواع سازه های هیدرولیکی، ‌همچون مخازن آب و سایر سیستم های مشابه مورد استفاده قرار بگیرد .

میزان مصرف ماده آنی گیر بتن براساس حجم سوراخ و یا عمق شیار مشخص می شود ولی به طور معمول می توان گفت برای یک متر مربع به ضخامت 5 میلیمتر در حدود 6 کیلوگرم پودر آنی گیر بتن مورد نیاز می باشد .

روش مصرف پودر آنی گیر بتن به این ترتیب است که درز بتن یا درز سنگ را که نشت شدید دارد به صورت جناغی( V شکل) باز کنید و قبل از اجرای آنی گیر،‌ سطح را عاری از هرگونه مواد سست و زائد گردانید. در این مرحله به اندازه ای که نیاز دارید پودر آنی گیر را با مقداری آب ترکیب نمایید تا حالت خمیری حاصل شود. عمل ترکیب پودر آنی گیر بتن و آب را با استفاده از دستکش انجام دهید. توجه نمایید که ملات آماده شده باید کمتر از 20 ثانیه مصرف شود. پر کردن درزها را توسط ملات آنی گیر از سطوح مجاور به سوی مرکز نشت انجام دهید. بعد از پرکردن درز توسط ملات آنی گیر و رفع نشت ،‌آن را با سطح بتن یا سنگ همسطح نمایید. در قسمت هایی که فشار زیادی وجود دارد از یک لوله باریک جهت زهکشی استفاده کنید و سپس اطراف آن را با ملات آنی گیر رفع نشت نمایید و در پایان لوله را برداشته یا ببرید و موضع باقیمانده را به روش فوق آب بندی کنید. توجه نمایید که میزان ترکیب پودر آنی گیر بتن و آب برای تشکیل ملات همگن و خمیری 3 به 1 است .

استفاده از پودر آنی گیر بتن خواص و اثرات ویژه ای را برای سازه بتنی به همراه خواهد داشت .  

 • آنی گیر بتن چسبندگی بسیار خوبی به انواع مصالح اعم از بتن،‌ سنگ و آجر دارد .
 • شاهد گیرش فوری پس از استفاده از آنی گیر سیمان خواهیم بود
 • ملات آنی گیر بتن پس از اجرا پایدار و دائمی خواهد بود .
 • ملات آنی گیر بتن به دلیل گیرش سریع و رفع آنی نشت،‌ امکان بهره برداری سریع از سازه را به ما میدهد .
 • کیفیت و عمر ناحیه آب بندی شده توسط ملات آنی گیر برابر با عمر سازه مورد کاربرد می باشد .
 • ملات آنی گیر بتن بدون انقباض و ترک خوردگی است .
 • ملات آنی گیر بتن بدون یون کلر است
 • پودر آنی گیر بتن به سهولت با آب ترکیب شده و برای اجرای آن نیاز به هیچ گونه تخصصی وجود ندارد
 • آنی گیر سیمان یا آنی گیر بتن موارد کاربرد گسترده ای به شرح زیر دارد
 • ملات آنی گیر بتن موجب قطع آنی هرگونه نشت آب می شود
 • آنی گیر بتن آب بند کننده مناسبی برای آب بندی محل درزها و مجاری عبور آب مقاطع بتنی و سنگی خواهد بود
 • ملات آنی گیر بتن برای محافظت و آب بندی انواع تونل ها،‌ سدها،‌ مخازن،‌ سازه های زیر زمینی و مدفون،‌ منهول ها و ولوپیت ها،‌ چاله آسانسورها و استخرها،‌ لوله ها و کانال ها مناسب است.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی آنی گیر بتن

حالت

پودر

رنگ

خاکستری

وزن مخصوص (خمیر)

21/15 gr/cm3

استاندارد

ASTM C928

یون کلز

ندارد

PH

حدود 12

قیمت پودر آنی گیر بتن

لطفاً برای دریافت لیست قیمت پودر آنی گیر بتن / قیمت پودر آنی گیر سیمان / قیمت ملات آنی گیر بتن / قیمت ملات آنی گیر سیمان / قیمت پودر آنی گیر با دفتر فروش شرکت شیمیایی بتن پلاست تماس حاصل فرمایید .

 

 

Posted 3 years agoby bpco
#765

معرفی بتن پلاست

تولید کننده انبوه اسپیسر و صلیب های کاشی ، نوارهای آب بندی واتراستاپ ، مواد شیمیایی بتن مانند روانسازهای بتن ، مواد آب بند کننده بتن ، انواع عایق های ساختمانی ، گروت ها و مواد ترمیمی بتن ، انواع چسب های ساختمانی

دفتر مرکزی فروش و کارخانه

آدرس: تهران . ملارد . صفادشت . بعد از میدان نبی اکرم . قبل از آتش نشانی . پلاک ۱۱۲ . شرکت شیمیایی بتن پلاست

آدرس ایمیل: info@betonplast.com
تلفکس : 65423400-65423500-65423600  - 65423700 - 65423800 - 65423900 

مدیر فروش ‌؛ خانم دهقان      09127659115 - 09127659116

کارشناس فروش؛ خانم عمادی   09124201549 - 09120347805 

نماینده فروش تهران : 

اتوبان جلال آل احمد ، شرق به غرب ، بعد از زیر گذر گیشا ، پلاک 71 ، واحد 4

تلفکس : 02188580775    02188580774

کارشناس فروش : خانم کریمان  09120347806   09120367805

کارشناس فروش : آقای مهندس مبینی  09124856268